SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

lody bananowe - pyszne i zdrowe

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14190

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 913 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24282
Witam.. wziela Mnie ochota na lody i postanowilem cos wymyslec i z wami sie tym podzielic bo Dobra sprawa moze byc

Na poczatek potrzebujemy:
200g twarogu chudego / poltlustego
3-4 banany
3 - 4bialka jaj
slodzik

Przygotowanie:
Banana kroimy na 3czesci wrzucajac kawalki do jednej miski ,nastepnie robimy z kawalkow mase (Mi sie udalo ,widelcem gniotlem az wkoncu wyszla masa przypominajaca polewe -trwalo to 2minuty).
Twarog rowniez rozdrabniamy kostke najdrobniej jak sie da ,po czym dodajemy bialka jaj i slodzik (ja rozpuscilem w gotowanej wodzie 6tabsow slodzika i dodalem) miksujemy.. Nastepnie dodajemy rozgniecione banany i znow miksujemy az wyjdzie nam zmieszana masa..
Po wszystkim wkladamy wyrob do zamrazalki i czekam do dnia jutrzejszego aby sie cieszyc lodami


Narazie nie posiadam fotke bo sam przed chwila to zrobilem ,ale jutro z rana napewno wrzuce..

PS: Masa smakowala przepysznie ,nie moge sie doczekac az sproboje jak smakuja

Wartosc energetyczna (w podanej ilosci wyzej)
KCAL = 505
B:59g
W:66g - 59 z bananow
T:1,75g



oczywiscie zamiast bananow mozna dodac kiwi ,pomarancze ,grejfruta ,badz kawe kto co lubi ja dalem banany gdyz dawno nie jadlem i ochote mam od rana na nie

Zmieniony przez - Thats_Nice w dniu 2009-10-10 15:55:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 314 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5733
no i zrobilem , masa smakowala super, mam nadzieje ze lody tez takie jutro beda
edit
lody przepyszne, nie jadlem tak dobrych jeszcze
polecam kazdemu ten przepis



Zmieniony przez - NGE w dniu 2010-03-05 23:27:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3518
A myslisz, ze jablka tez beda odpowiednie? Albo jakies inne niskokaloryczne owoce, ktore mozna kupic o tej porze roku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 913 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24282
napewno . Tylko wtedy jablka zetrzyj na tarce i wymieszaj z twarogiem i jajkami..

Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
ja robilam lody ze zmiksowanej odzywki,mleka i truskawek kiedys, calkiem calkiem

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41311
ja robilem z twarogu truskawek ,odzywki i z czegos tam ...

Mi sie przepis nie podoba ,surowe jaja ,bialko slabo przyswajalne z surowego + salmonella ( chyba ,ze ginie w ujemnej temp ).

KB/MT/MT + BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
a mnie zainteresował o smaku kawy... jak to by zrobić???

i sog za przepis ;)

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 913 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24282
ja bym zmielil ziarna w mlynku ,ew rozpuscic kawe w nie duzej ilosci wody i dodac do masy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 913 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24282




Mi bardzo smakuje

Zmieniony przez - Thats_Nice w dniu 2009-10-11 07:54:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
to idę zrobić ;) pzdr

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41311
Ja ja krobie kawowego Omleta to dodaje normalna kawe rozpuszczalna

KB/MT/MT + BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 913 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24282
maczko.. napisz potem jak wyszly
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrawka z kurczaka z mlekiem kokosowym by Malinowa

Następny temat

super śniadanko

WHEY premium