SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

lody - sprzeczne informacje

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4401

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na stronie lodów Zielonej Budki - http://www.zielonabudka.pl/lody.php?r=1 - podane są wartości kaloryczne i btw lodów tej firmy. Postanowiłam sprawdzić czy to się zgadza, ale przeliczając btw na kalorie nie zgadza mi się. Miałabym wielką proźbę, żeby ktoś kto się na tym zna sprawdził to i napisał, czy źle liczę, czy żeczywiście co pomylili. Szczególnie interesuja mnie lody Odjazd, Max, Cameleo, lody letniej przygody i Maxi Cub. Ale wszystkie, które liczyłam się nie sprawdzają...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
no - o to mi chodzilo
Biniek na strazy ajak !

Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
a jak to liczysz ??

nie wazne ile ci wychodzi maja duzo pustych kalorii i sredni IG

_we need a new vehicle_
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
NO NIE ZGADZA SIE ALE SADZE ZE DLATEGO ZE PODAJA ILOSC SKALDNIKOW W 100 G A KALORYCZNOSC W LODZIE LUB ODRWOTNIE (NIE CHHE MI SIE ANALIZOWAC MATEMATYCZNIE)

Your body is smarter than you and it hates you
'Alternatywna Droga'-Mafia przyszla po mnie -2003
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1764 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5987
Uważam, że jest to dobrze policzone = kilokaloria mówi nam ile potrzeba energii aby podnieść o 1 stopień Celsjusza gram wody z 14 na 15 stopni.
Zanim organizm ludzki zacznie czerpać energie z wartości odżywczych musi podgrzać sobie pożywienie. wychodzi na to że organizm potrzebuję 33 kcal na podgrzanie.
94 = ( 1g x 4 + (6,6g + 3,4g) x 9)
94 – 33 = 61.


megon
tu jestem https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=104938 

chemik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
definicja poprawna, ale naprawde wierzysz ze zadali sobie trud aby policzyc podgrzewanie lodow do 36 ??
watpie
stawiam na moja hipoteze
najprosciej napisc do nich
jelsi jest jak mowisz to brawa dla nich ale klaps za brak informacji (co im sie nalezy i tak i tak)

co do podrzewania kanarek wklejal jakis czas temu art ode mnie dotyczacy tego probelmu i o ile sie nie myle roznice w podgrzewaniu byly niewielkie
tutaj siegaja 100% wiec obstaje przy swoim

Your body is smarter than you and it hates you
'Alternatywna Droga'-Mafia przyszla po mnie -2003
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1764 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5987
Trudu nie muszą sobie zadawać są specjalne urządzenia - kalorymetry czy coś takiego.


megon
tu jestem https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=104938 

chemik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1764 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5987
Teraz ja coś namieszałem policzyłem ww jako 9 kcal ( Róznica jest ale nie powinna byc az taka.

megon
tu jestem https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=104938 

chemik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
yyy... To ja już nic nie rozumiem. Ale spróbujmy na przykładzie:
LODY ODJAZD
Objętość: 200 ml
Białko: 3,60 g
Węglowodany: 29,30 g
Tłuszcz: 13,00 g
Kaloryczność: 148,80 kcal
= 622,88 kJ

b+w+t wychodzi tak = 4*(3,6+29,30)+ 7*13 = 32,9+91 ~ 124 kcal

I co teraz z tym zrobić??? Jak pomnorze razy dwa (bo jest 200ml) to będzie źle. Jak odejmę te 36kcal to też źle. To jak ma być??? Może źle liczę???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1764 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5987
Tłuszcze mają 9 kcal w 1 g
Alkohol ma 7 kcal w 1 g

b+w+t wychodzi tak = 4*(3,6+29,30)+ 9*13 = 32,9+117 ~ 150 kcal


megon
tu jestem https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=104938 

chemik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
acha, pomylił mi się alkochol z tłuszczem
Dzięki!!! Teraz już wychodzi w miarę dobrze. Różnica jest najwyrzej 3,4 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chciałam jeszcze wrócić do pierwszej wypowiedzi megona. Z tego co napisałeś wynika, że jeśli jemy coś zmrożonego, to spalamy więcej kalorii niż gdy jest to w wyższej temperaturze. Czy w takim razie jeśli ktoś np. Piję wodę mineralną z lodówki, to spala więcej niż ten, kto piję tom wodę z temp. pokojowej??? A ten kto je lody już roztopine spali mniej, niż ten kto zje zmrożone???
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

musicie to przeczytać!

Następny temat

kafka o poranku?

WHEY premium