SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

lewy prawy z krokiem w przód

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2955

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 234 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9293
Witam mam pytanie. W jaki sposób wykonujecie lewy prawy prosty z krokami w przód?
1. Opcja pierwsza typowy klasyk
lewy prosty z krokiem w przód lewej nogi + następnie prawy prosty równocześnie z krokiem prawej nogi


?t=7m56s
(na filmiku 7 min 56 sek).

2. Lewy prosty z doskokiem lewej i prawej nogi i dopiero wtedy gdy obydwie nogi są dostawione następuje krawędziowanie i wyprowadzamy cios.


?t=57s
(na filmiku 57 sek.)

Opcja pierwsza to jest klasyka. Natomiast mnie oosbiście zdecydowanie lepiej na tarczy czy w walce bije się opcję drugą. W przypadku pierszej opcji to raz ze te kroczki są małe, bo tracę równowagę, to jest to takie drobienie kroczków i ciosy są stosunkowo lekkie. Natomiast w drugiej opcji doskakuje przy lewym z obydwami nogami i dopiero jak stoje stabilnie, mocno krawędziuje nogę i wyprowadzam potężny i mocny prawy prosty.
Pytalem trenera jak on to widzi, ale uslyszałem tylko lakoniczne "to zalezy od sytuacji" :)



Zmieniony przez - ignition86 w dniu 2017-10-08 18:15:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ignition86
...W jaki sposób wykonujecie lewy prawy prosty z krokami w przód?
...
Natomiast mnie oosbiście zdecydowanie lepiej na tarczy czy w walce bije się opcję drugą...
Po co pytasz? Druga wychodzi Ci lepiej to rób drugą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 43 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 15658
Ale to wszystko jest poprawne tylko zależy od właśnie sytuacji. W walce niekoniecznie zawsze bedziesz mógł wykonać daną technikę, no i jeśli będziesz robił ciągle to samo to przeciwnik to wychwyci. Ucz się wszystkiego. Bądź wszechstronny.


Zmieniony przez - inshon w dniu 10/8/2017 6:32:20 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W klasycznym (pierwszym) wariancie lewy sierpowy może być bardzo silny (dobre podparcie i rotacja). Najlepiej po markowaniu lekkim lewym, albo innej zmyłce. Drugi to bardziej skrócenie dystansu z lekkim lewym, żeby odwrócić uwagę od samego skrócenia dystansu. Bardziej przygotowanie do prawego. Oba przydatne w różnych sytuacjach.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-10-09 09:02:49
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
dla mnie pierwsza opcja dziala swietnie, zarowno w boksie jak i tajskim. Natomiast gdy robie lewy, prawy to uzywam opcji drugiej. O opcji drugiej Donald Cerrone ma fajny filmik






Zmieniony przez - Masonski poganiacz bydla w dniu 09.10.2017 09:49:00

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masonski poganiacz bydla
dla mnie pierwsza opcja dziala swietnie, zarowno w boksie jak i tajskim. Natomiast gdy robie lewy, prawy to uzywam opcji drugiej. O opcji drugiej Donald Cerrone ma fajny filmik







Zmieniony przez - Masonski poganiacz bydla w dniu 09.10.2017 09:49:00

Zaj**ista opcja w mieszanych. W boksie jak dla mnie pierwsza opcja lepsza:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sporty walki (również) dla kobiet - Warszawa

Następny temat

Astma a Służba Więzienna

WHEY premium