SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

lekka kontuzja

Wysłana -
Witam, jakiś czas temu ok. 2-uch miesięcy robiąc bicepsa sztanga nagle zaczął mnie boleć nadgarstek, normalnie nie boli tylko podczas ćwiczeń ale nie aż tak mocno ze nie mogę trenować więc kontynuuje treningi ale w pelni nie jest zdrowy i unikam ćwiczeń które maja głownie nacisk na nadgarstki i ćwiczę w rękawiczkach. Ale powinienem to wyleczyć więc tak za miesiąc ( bo wtedy koniec mam redukcji ) bez ćwiczeń siłowych tzn 1 godzinkę aeroby i z 20min brzuch + lekkie rozciąganie i bym miał to w dni: poniedzialek/sroda/piatek a w wtorek i sobota interwały i rozciąganie i tak przez tydzień zaś następny tydzień to całkowicie na off (zmniejszyłbym wtedy kcl w diecie) po tych dwoch tygodniach zacząłbym robić normalny trening jaki wykonuje z tym ze z 50% (dodałbym kcl) ciężarem jaki wykonuje. Po tym tygodniu zacząłbym normalnie trenować i wszedł na zapotrzebowanie zerowe. . . Pytanie, czy to dobre rozwiązanie jak napisałem z treningami nie stracę zbytnio formy i siły? oraz polecacie jakąś maść czy inne sposoby by wyleczyć ten ból nadgarstka? (jak kręcę nadgarstkiem to mi pyka, co do warzyw to wcinam.)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Najlepiej jak odpoczniesz do ustapienia bolu, albo od razu skontaktuj sie z lekarzem.
Pozdrawiam.
Wysłana -
MarcelQ
Najlepiej jak odpoczniesz do ustapienia bolu, albo od razu skontaktuj sie z lekarzem.
Pozdrawiam.

A gdy będę odpoczywał to mogę robić ćwiczenia gdzie nie będę angażował nadgarstka? chodzi mi o areoby na takim sprzęcie oraz interwały i brzuch by zbytnio formy nie stracić przy leczeniu nadgarstka
Wysłana -
Możesz robić ćwiczenia, w których nie obciążasz nadgarstków. Z lekarzem się konsultowałeś ? Było jakieś prześwietlenie?
Wysłana -
ronie220
Możesz robić ćwiczenia, w których nie obciążasz nadgarstków. Z lekarzem się konsultowałeś ? Było jakieś prześwietlenie?

Jeszcze nie byłem, myślalem ze samo mi przejdzie za jakiś czas. Będąc na offie przez tydzień-dwa stracę dużo w formie?
Wysłana -
Przez tydzień nic nie stracisz, przez dwa może trochę nabicie zejdzie i nic więcej.
Wysłana -
ronie220
Przez tydzień nic nie stracisz, przez dwa może trochę nabicie zejdzie i nic więcej.

Znasz może jakieś sposoby na wzmocnienie nadgarstków albo ich leczenie? np przykładanie lodu 2 razy dziennie czy by coś pomogło
Wysłana -
Pilnuj prawidłowej techniki w ćwiczeniach i ewentualnie zakup opaski na nadgarstki, choć te bym stosował kiedy będziesz podnosił już solidne ciężary.
Wysłana -
Z nadgarstkami może być problem na dłuższy czas, jednak zależy co dokładnie się stało i jak będziesz trenował, tzn trzeba unikać chwytów które go obciąża w jakiś niekorzystny sposob, nawet mala modyfikacja może wyjść na plus, albo zaszkodzić, w każdym razie musisz bardzo zwrócić teraz na to uwagę, choć ogólnie myślę, że wszystko da się trenować...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2017-12-16 21:01:04
Wysłana -
O jakichs usztywniaczach do wyciskan ten bym pomyślał.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź