SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

lekka kontuzja

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1653

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
Witam, jakiś czas temu ok. 2-uch miesięcy robiąc bicepsa sztanga nagle zaczął mnie boleć nadgarstek, normalnie nie boli tylko podczas ćwiczeń ale nie aż tak mocno ze nie mogę trenować więc kontynuuje treningi ale w pelni nie jest zdrowy i unikam ćwiczeń które maja głownie nacisk na nadgarstki i ćwiczę w rękawiczkach. Ale powinienem to wyleczyć więc tak za miesiąc ( bo wtedy koniec mam redukcji ) bez ćwiczeń siłowych tzn 1 godzinkę aeroby i z 20min brzuch + lekkie rozciąganie i bym miał to w dni: poniedzialek/sroda/piatek a w wtorek i sobota interwały i rozciąganie i tak przez tydzień zaś następny tydzień to całkowicie na off (zmniejszyłbym wtedy kcl w diecie) po tych dwoch tygodniach zacząłbym robić normalny trening jaki wykonuje z tym ze z 50% (dodałbym kcl) ciężarem jaki wykonuje. Po tym tygodniu zacząłbym normalnie trenować i wszedł na zapotrzebowanie zerowe. . . Pytanie, czy to dobre rozwiązanie jak napisałem z treningami nie stracę zbytnio formy i siły? oraz polecacie jakąś maść czy inne sposoby by wyleczyć ten ból nadgarstka? (jak kręcę nadgarstkiem to mi pyka, co do warzyw to wcinam.)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Najlepiej jak odpoczniesz do ustapienia bolu, albo od razu skontaktuj sie z lekarzem.
Pozdrawiam.
1

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
MarcelQ
Najlepiej jak odpoczniesz do ustapienia bolu, albo od razu skontaktuj sie z lekarzem.
Pozdrawiam.


A gdy będę odpoczywał to mogę robić ćwiczenia gdzie nie będę angażował nadgarstka? chodzi mi o areoby na takim sprzęcie oraz interwały i brzuch by zbytnio formy nie stracić przy leczeniu nadgarstka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Możesz robić ćwiczenia, w których nie obciążasz nadgarstków. Z lekarzem się konsultowałeś ? Było jakieś prześwietlenie?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
ronie220
Możesz robić ćwiczenia, w których nie obciążasz nadgarstków. Z lekarzem się konsultowałeś ? Było jakieś prześwietlenie?


Jeszcze nie byłem, myślalem ze samo mi przejdzie za jakiś czas. Będąc na offie przez tydzień-dwa stracę dużo w formie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Przez tydzień nic nie stracisz, przez dwa może trochę nabicie zejdzie i nic więcej.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
ronie220
Przez tydzień nic nie stracisz, przez dwa może trochę nabicie zejdzie i nic więcej.





Znasz może jakieś sposoby na wzmocnienie nadgarstków albo ich leczenie? np przykładanie lodu 2 razy dziennie czy by coś pomogło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Pilnuj prawidłowej techniki w ćwiczeniach i ewentualnie zakup opaski na nadgarstki, choć te bym stosował kiedy będziesz podnosił już solidne ciężary.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Z nadgarstkami może być problem na dłuższy czas, jednak zależy co dokładnie się stało i jak będziesz trenował, tzn trzeba unikać chwytów które go obciąża w jakiś niekorzystny sposob, nawet mala modyfikacja może wyjść na plus, albo zaszkodzić, w każdym razie musisz bardzo zwrócić teraz na to uwagę, choć ogólnie myślę, że wszystko da się trenować...


Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2017-12-16 21:01:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
O jakichs usztywniaczach do wyciskan ten bym pomyślał.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to dobry plan treningowy?

Następny temat

Trening siłowy pod sporty walki

WHEY premium