SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

lejkowata (szewska) klatka piersiowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 109321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
ja tez mialam operacje metoda nussa .. w te wakacje mam wyciagana płytke. chetnie odpowiem na czyjes pytania. pisac ne meila [email protected]
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7
Witam!
Jestem mamą 2.5 letniej cóci i coraz częściej się zastanawiam nad zabiegiem.Maja od urodzenia ma lejowatą klatkę piersiowąJeszce nie konsultowaliśmy tego ze specjalistą,ale zamierzam to zrobić.Ćwiczenia dają bardzo nikły efekt,a tak właściwie to nie widzą rezultatu.Mieszkamy we Wrocławiu i ewentualnie jaka klinika by wchodziła w grę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Witam mam 25 lat i jako 15 letnia dziewczynka byłam operowana na to schorzenie wtedy jeszcze nie umieszczali żadnych płytek w klatce. Moja deformacja była ogromna uciskała serce, które się nie rozwijało oraz miałam ucisk na płuca. Operacja była konieczna bo już prawie nie miałam czym oddychać i jeszcze trochę to bym się poprostu udusiła. Na dzień dzisiejszy klatka jak została nastawiona tak już jest nic się nie zapada ani nie deformuje spowrotem. Jest jeszcze niewielka deformacja ale z porównaniem do tego co było to i tak jest super. Oddycham normalnie nic mnie nie boli. Czytam wszelkie wypowiedzi i jestem zaskoczona jak dużo osób choruje na to dolegliwość i smuci mnie to że w poradniach lekarskich nadal jest uboga informacja na ten temat. I teksty typu ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz a między przerwami chodź na basen to brednie niestety to nie pomaga na samą deformację jedynie co to może pomuc w oddychaniu. Pozdrawiam wszystkich chorych i grunt to nie panikować i szukać dobrego lekarza do skutku i w mniarę szybko.

Żaba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
Hej!
Mam 12 lat i nie długo mam miec przeprawadzoną operacje klatki piersiowej razem z miom bratem, który ma 19 lat. Zdecydowałam się na operacje, ponieważ zauwałyłam duża zmianę w swoim organiźmie. Zaczełam się szybciej męczyć i odczuwać kucie w sercu i w klatce. Już od 4 lat pływam i nic się nie poprawia. Moją operację ma przeprowadzić pan profesor Dzielicki w Zabrzu. Słuszłam też, ze taki operacje robia równiez w Tarnowski Górach, ale prywatnie.
Chciałabym skonsultować się z kimś kto miał robioną operację. Kto mógł by mi opowiedzieć o odczuciach, rezultatach innych ciekawych rzeczach. Mój e-mail to [email protected] Czekam na szybką odpowiedz!

Zmieniony przez - 5623 w dniu 2008-07-14 11:01:26

Zmieniony przez - 5623 w dniu 2008-07-14 11:02:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4
Hej ... ;** ja właśnie zastawaniam się nad operacją metodą Nessa.. teraz mam 14 lat, gdy mialam 6.. miałam pierwszy zabieg... <inną metodą> .. ale sie nie udał ... nie wiem czy zgodzić sie na następną... jeśli ktoś poddał sie temu zabiegowi... i może coś na ten temat powiedzieć.. prosze o kontakt : GG: 4171940 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1240
a czy będzie można znaleźć tam info na temat kurzej klatki czy tylko szewskiej
bo ja akurat mam kurzą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49
hej - maja1435 - my też jesteśmy z Wrocławia i Mirek ma też 2,5 roczku. Gdzie chodzicie na rehabilitację. Bo my do Promyka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
Siema. Mam 14 lat i rózniez ten problem. Byłem ostatnio u lekarza sportowego. Zalecił mi chodzenie na basen z głównym naciskiem na nurkowanie ale jak czytam wasze posty to raczej nie skuteczne, chodz tonący chwyta sie wszystkiego. Zalecił mi też dmuchanie balonów, materacy itp. Dopiero zaczynam sie do tego stosować wiec efektów nie ma. Jeśli to zacznie mi pomagać dam wam znaćTylko jak doktor powiedział jest to terapia dla młodych ,, którzy mają silniejsze ścięgna od kości ,, wiec musze sie śpieszyć bo z czasem kości twardnieją. Więc jeśli jestes rodzicem dziecka np. 7 letniego nie myśl o żadnej operacji tylko niech dziecko dmucha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10
Witam. Niedługo skończę 16 lat. Mam szewską klatkę, zacząłem ją dopiero zauważać gdzieś ok. 3 lat temu. ale niesprawiało mi to problemu. Z biegiem czasu zaczeło mi to przeszkadzać. Byłem u lekarza ortopedy 3 miesiące temu i kazał mi wykonywać ćwiczenia m. in. pompki, brzuszki i podciąganie na drążku. Trochę ćwiczyłem ale później przestałem bo myśle, że to tak niepomoże. Mam iśc za pół roku na kontrole, ale myśle , że pojade do innego lekarza aby dowiedzieć się o operacji, mama niechce się na operacje zgodzić. Doradźcie mi jakoś!!!!????
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
witam,mam corke ktora ma 6 lat,ma lejkowata klatke piersiowa,mi tez lekarze powtarzaja cwiczenia i basen ale powiedzieli od razu ze to nie zlikwiduje choroby.Pozotaje zabieg,rozumiem matki,ktore nie chca sie zdecydowac na zabieg dziecka poprostu sie boja tak jak ja.Jezdzimy do Rabki to ponoc jedna z najlepszych klinik dzieciecych,

arabeska

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

niedobór wapnia

Następny temat

Jajka=trądzik?

WHEY premium