SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kwas l - glutaminowy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1606
kupiłem odzywkę x, firmy y w składzie podano kwas l-glutaminowy, czy można utożsamiać to z l-glutaminą?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Glutamina jest syntezowana z kwasu glutaminowego.To nie te same substancje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
nie można, ale nie powinieneś sie tym wcale przejmować

zdr

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Glutamina jest syntezowana z kwasu glutaminowego.To nie te same substancje,choć jak piszę dostarczenie do organizmu kwasu glutaminowego zaowocuje w postaci wytworzonej glutaminy,która jest substancją endogenną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 275 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4982
jesli w składzie odżywki białkowej jest ten kwas, brać dodatkowo glutamine ? nie chce "przedobrzyć"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
nie ma sensu stosowac dodatkowo gluty, jak nie ma ku temu uzasadnienia jak np:
-obnizenie odporsnosci
-problemy z ukladem pokarmowym
-czy mocno restrykcyjna dieta

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 275 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4982
poczytałem i jest cyrk z tąglutaminą :) "spece" na youtubie twierdzą żeby brać sporo, małe dawki nic nie dają, niektórzy stosują 10g dziennie. Tu czytam że gluta przekształca się w kwas glutaminowy (wczoraj czytałem że odwrotnie) Kwas glutaminowy jest natomoast w sporych dawkach szkodliwy. jak mam brać co mi może zaszkodzić i jeszcze za to płacić to dziekuje, postoje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
problem w tym, ze glutamina sama w sobie stanlowi dobra pozywke dla enterocytow, stad dawki 5 czy 10g moga byc calkowicie wykorzystane przez nasze jelita, dopiero dawki rzedu 30-40g przyjete okresowo sa w stanie odzywkic nasze jezlito i pozwoic sie przedostac wiekszej ilosci do krwiobiegu, gdzie mozemy oczekiwac dzialania pozytywnego

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 275 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4982
w małcyh dawkach nic nie daje, w dużych może być szkodliwa. Tak czytam, że sie przekształca w kwas glutaminowy, jak sie doda raz dziennie białko + z jedzenia to nie wiem czy faktycznie nie bedzie za dużo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
tzn co masz na mysli? ze to co wciagasz z diety moze byc szkodliwe poprzez ilosc gluty jaka posiadasz?
ile mas zbialka obecnie w diecie i przy jakiej masie ciala

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Data ważności animal pump-a

Następny temat

zmarnowana odrzywka??????

Wiecej