SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

kwas l - glutaminowy

Wysłana -
kupiłem odzywkę x, firmy y w składzie podano kwas l-glutaminowy, czy można utożsamiać to z l-glutaminą?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Glutamina jest syntezowana z kwasu glutaminowego.To nie te same substancje.
Wysłana -
nie można, ale nie powinieneś sie tym wcale przejmować

zdr
Wysłana -
Glutamina jest syntezowana z kwasu glutaminowego.To nie te same substancje,choć jak piszę dostarczenie do organizmu kwasu glutaminowego zaowocuje w postaci wytworzonej glutaminy,która jest substancją endogenną.
Wysłana -
jesli w składzie odżywki białkowej jest ten kwas, brać dodatkowo glutamine ? nie chce "przedobrzyć"
Wysłana -
nie ma sensu stosowac dodatkowo gluty, jak nie ma ku temu uzasadnienia jak np:
-obnizenie odporsnosci
-problemy z ukladem pokarmowym
-czy mocno restrykcyjna dieta
Wysłana -
poczytałem i jest cyrk z tąglutaminą :) "spece" na youtubie twierdzą żeby brać sporo, małe dawki nic nie dają, niektórzy stosują 10g dziennie. Tu czytam że gluta przekształca się w kwas glutaminowy (wczoraj czytałem że odwrotnie) Kwas glutaminowy jest natomoast w sporych dawkach szkodliwy. jak mam brać co mi może zaszkodzić i jeszcze za to płacić to dziekuje, postoje :)
Wysłana -
problem w tym, ze glutamina sama w sobie stanlowi dobra pozywke dla enterocytow, stad dawki 5 czy 10g moga byc calkowicie wykorzystane przez nasze jelita, dopiero dawki rzedu 30-40g przyjete okresowo sa w stanie odzywkic nasze jezlito i pozwoic sie przedostac wiekszej ilosci do krwiobiegu, gdzie mozemy oczekiwac dzialania pozytywnego
Wysłana -
w małcyh dawkach nic nie daje, w dużych może być szkodliwa. Tak czytam, że sie przekształca w kwas glutaminowy, jak sie doda raz dziennie białko + z jedzenia to nie wiem czy faktycznie nie bedzie za dużo
Wysłana -
tzn co masz na mysli? ze to co wciagasz z diety moze byc szkodliwe poprzez ilosc gluty jaka posiadasz?
ile mas zbialka obecnie w diecie i przy jakiej masie ciala
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź