SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

kwas foliowy

Wysłana -
czesc. podliczylem sobie ostatnio dokladnie ile witamin i mineralow przyjmuje z diety. oprocz wit c, d i k, ktore i tak suplementuje, wszystko wyszlo mi w ponad 100%, nieraz nawet i 200% rda. ale kwas foliowy tylko 60% rda. i tu pytanie: na ile on jest istotnym elementem? koniecznie dojsc do 100%,czy moze tak zostac jak jest?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
To rownież możesz sobie dodatkowo wdrożyć substancje kwasem foliowym . Od tego właśnie jest suplementacja
Wysłana -
wiele innych osób zapewne jeszcze mniej go dostarcza, możesz wdrożyć suplementację lub dodatkowe produkty które go zawierają
Wysłana -
Prawdopodobnie masz słabo urozmaiconą dietę. Warto pamiętać o tym, ze ilości te są dla osób niekoniecznie ciężko trenujących.
Wysłana -
slabo urozmaicona? kurde, wydawalo mi sie, ze wlasnie jest dobrze, a moze nawet lepiej, niz dobrze, bo naprawde staram sie dbac o wszystko
Wysłana -
Zwiększ ilość zieleniny w diecie i będzie OK. Suplementacja kwasem foliowy to w przypadku sporej części osób kiepska opcja, jeśli już to uderzać w foliany, jednak osobiście skupiłbym się na jedzeniu :)
Wysłana -
Może po prostu warto na nią zerknąć? Wrzuć do sprawdzenia kilka dni i zobaczymy jak to wygląda.
Wysłana -
kurde, sorry, ze tak dlugo, ale ciezkie dni mialem. a tak ogolnie to jestem niezle przytrzymany z ta dieta, idiota ze mnie haha, bo skapnalem sie, ze te wszystkie wyliczenia witamin i mineralow byly bez uwzglednienia jakichkolwiek warzyw, a idzie ich dosc sporo wszelakiego typu. tak wiec mysle, ze to zalatwia sprawe.

ale w miedzy czasie, dostalem m.in. wyniki tarczycy, tzn. tylko tsh i ft4, niestety nie mam ft3

tsh 1.04 (0.35 - 4.94)
ft4 12.3 (9 - 19)

czy te wyniki moga swiadczyc o nadczynnosci?
Wysłana -
TSH jest ok. Mimo wszystko warto zrobić również FT3. Dlaczego nie wykonałeś tego badania?
Wysłana -
lekarz zlecil inne i przy okazji dodal tsh i ft4 nic o tym nie wspominajac. nawet nie wiedzialem. zorientowalem sie dopiero jak odebralem wyniki.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź