SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kurczak po chińsku - zdrowy

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8086

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 290 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 588
Heja, odchudzam się wiec takich potraw nie robię często, ale mimo to uważam, że nie jest tucząca i można się na nią skusić od czasu do czasu.

Skladniki:
mala piers z kurczaka filet / ewentualnie zamiast krewetki
1 cebula
chinskie czarne grzybki Tao Tao w opakowaniu
sos ciemny sojowy - 1 lyzka
bulion grzybowy z kostki
makaron chinski (są różne rodzaje, moze byc kazdy, np ryżowy)


Najpierw przygotowujemy grzybki - trzeba je dobrze przygotowac zeby sie nie zatruc (przepis jest zwykle na opakowaniu):
grzybki wrzucic do zagotowanej wody na 15 minut
odcedzic, wyplukac
potem gotowac w wodzie bez soli okolo 15 minut.
odcedzic, polac zimna woda, jesli sa duze - troche pokroic.

W glebokiej patelni - woku, rozgrzac 2 lyzki oliwy z oliwek, wrzucic posiekana cebule OSOLONĄ - odczekac az sie zeszkli,
wrzucic pokrojonego w cienkie paski kurczaka,
wrzucic wczesniej przygotowane chinskie grzybki*.
Przykryc pokrywka.
Dusic przez godzinę, co jakis czas podlewając bulionem. Po koniec dodac sos sojowy.
Zdjąć z ognia, do woka wsypac przygotowany makaron chinski i wymieszac.
Gotowe.

Jak sie przygotowuje makaron chinski?
Do wrzątku wrzucić makaron, przykryc, potrzymac na wolnym ogniu (najmniejszym) okolo 3-4 minut. gotowe.





Jesli uzywacie krewetek - dodac je w polowie duszenia (krewetki szybko sie smażą/duszą).

Nie wiem jakie sa wartosci odzywcze, ale wygląda raczej dobrze,
jest bialko (kurczak, krewetki), zdrowy tluszcz (oliwa) i węgle (makaron chinski zawiera ich mniejsza ilosc podobno).

Po 1 porcji czuje sie najedzona przez 4 godziny, ale potrawa jest raczej lekka.

powodzenia!

Jeśli Ci pomogłam SOG-nij mnie :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 546
Polecałbym do tego dania - warzywa na patelnie z przyprawą orientalna i wszystko przyrządzić w Woku

What doesn't kill you makes you stronger!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
daj zdjecia i btw

Zmieniony przez - odzywa18 w dniu 2009-02-13 20:28:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 290 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 588
już zjadłam :)
a wartosci odzywczych nie liczylam i nie bardzo mam do tego glowe i czas - ale mozesz sam obliczyc wg ilosci skladnikow jakie chcesz zjesc - to jest subiektywne, np ja daje duzo grzybow, malo cebuli i kurczaka

pozdrawiam:)

Jeśli Ci pomogłam SOG-nij mnie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4979
Godzine dusic kurczaka? no niezle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 290 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 588
tak - chodzi o te grzyby, mogą być szkodliwe jeśli się ich dobrze nie udusi, ugotuje itp - zreszta nawet tak jest podane w notatce od producenta...

Jeśli Ci pomogłam SOG-nij mnie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Raczej nie chciało by mi się tak długo przygotowywać żarcia...mnie sie nie widzi. A co do BTW to dobra ściema, bo na przyrządzenie i wystawienie na dziale to był czas... Aparatu też zabrakło? Pozdro

Zmieniony przez - donJAZYResko w dniu 2009-02-14 00:54:44

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2058 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33403
odezwał się ten co dał foty i wartośći

"These are the people who always know a guy who knew a guy, who took steroids and his head exploded."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Dlatego odłożyłem ten dział na bok i juz się nie zajmuje tympozdro

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1084
Dajesz w tytule, że jest zdrowy. A następnie piszesz, że jeśli się dobrze nie przyrządzi to się można zatruc..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 868
Chodzi o grzyby Mun czy Shiitake ?? zreszta jedne i drugie zawsze gotuje tylko ok 15 min robie to od kilku lat i jeszcze zyje wiec zapewniam ze nie sa szkodliwe zwykle robilem cos podobnego ale nie dolewalem bulionu i wychodzilo suche wiec nastepnym razem przetestuje z dolewka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 112 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1316
kurczak też jest zdrowy a jak sie pożre na surowo to można się zatruć... co za argument... fajny przepis :)

We're just a drop of water in an endless sea... Dust in the wind...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tuńczyk Ryż ? To też może być wyśmienite !

Wiecej