SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ktory trening na poczatek

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1477

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410


rozpoczynam trening na silowni za jakis czas ( wczesniej mialem za soba jakies 4 moze 5x domowego fbw z minimum sprzetowym , ostatnie bylo pod koniec lata , pomiedzy nimi bywaly dluzsze przerwy niz to bylo konieczne ).

chcialbym zapytac czy ten trening bedzie okey

https://www.sfd.pl/METODA_15_10_5_:_ALTERNATYWNE_ZESTAWY_FBW-t307722-s1.html

czy jest na tyle powazny ze zmarnuje jego potencjal ?

nie chcialbym robic ATC bo mam wrazenie ze na tym masa nie idzie zbyt dobrze i od razu psuje mi to nastawienie do treningu , wiec jesli juz to wolalbym typowe fbw jakies, lub split dla poczatkujacego .

jakies propozycje ? nie prosze o ulozenie treningu ale o wskazanie odpowiedniej metody treningowej bo mozna sie zagubic widzac wiele rodzaji splitow i fbw .

zaznaczam ze trening typu split kazda partia 2x w tyg odpada gdyz nie moge uczeszczac na silownie wiecej niz 3x w tyg.

__
dodam jescze ze bede trenowal na dosc obsadzonej silowni wiec w sumie act odpada napewno , fbw predzej , split teoretycznie jesli chodzi o czas to najlepszy , ale fbw daje fajne uczucie ciaglego napompowania .

coz prosze o porady i opinie


Zmieniony przez - SUPELoko w dniu 2008-11-11 11:58:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 327 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9447
ja na początek polecałbym zwykłe fbw z podwójnym podziałem (ab) dla mnie osobiście lepsze to jest niż samo A bo mniej monotonne, wybierz jakiś plan z linku który Ci podałem dostosuj do siebie i tu wklej, jak bedzie dobry to cwicz, jak nie to sie poprawi, trening do którego lin podałes jest wg mnie dla troche bardziej zaawansowanych, zacznij od zwykłego fbw, potem przejdz do metody wodyna.


zdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410
up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 265 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2286
Na początek polecam zdecydowania FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
I blad... Trening ma tu mniejsze znaczenie niz dieta... Jesli dieta bedzie dobra to na ACT bez problemu zlapiesz troche masy...

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410
georgu nie umniejszajac twojej uwadze pisze tu wylacznie o aspekcie treningu . za odzywianie biore sie od pierwszego dnia treningu , a dzis ide zrobic specjalne zakupy .

jesli mozesz to odpowiedz mi czy wersja fbw z linka jest dla mnie zbyt zaawansowana , a jesli tak to pokaz mi przykladowy plan dla mnie , moge sam ulozyc jak cos ale obym rusztowanie widzial na jakim mam sie opierac .

i jak dodalem act nie bedzie zbyt mozliwy ze wzg na kolejki do sprzetu ktore sie czasem tworza . fbw tez bedzie dosc trudno ale 2 ,3 serie to nie jedna

i jakbys doczytal to bys zrozumial ze problemem co do act jest moje nastawienie do niego a nie sam trening. chce byc dobrze nastawiony do treningu . to dla mnie bardzo wazne , lubie byc zmotywowany a nie targany roznymi sprzecznymi myslami


Zmieniony przez - SUPELoko w dniu 2008-11-11 12:45:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
wczesniej mialem za soba jakies 4 moze 5x domowego fbw z minimum sprzetowym

Wczesniej prosze o rozwiniecie tej mysli... 4 moze 5x tzn, ze 4-5 sesji treningowych, 4-5 miechow cwiczyles czy jak?

zdr/

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410
kazde fbw trwalo conamniej miesiac , mysle ze wiekszosc okolo 5-6 tygodni , przerywane z roznych powodow (ze 2 skonczylem tak jak bylo to planowane). pierwszze przynioslo bardzo dobre efekty , kazde nastepne przynosilo sile , mase co najwyzej pomagalo przywrocic.

przerwy pomiedzy nimi bywaly w miesiacach a nie w tygodniach , wiec startuje prawie z zerowego punktu ale stycznosc juz jakas mialem

nie napisalem tego ale probowalem robic rowniez namiastki splitow ale za malo tego by to uwzgledniac .

moje fbw wygladaly mniej wiecej tak

podciaganie na drazku
pompki lub ich brak
wyciskanie na plaskiej ( pufie ;p)
pozniej byly barki(wyciskania , czasem unoszenia bokiem ale technike napiewno pjeprzylem lub triceps (francuz)
na koncu biceps (mlotkowy lub normalny uchwyt).

jedno fbw probowalem zyg zagiem wodyna.

w 2ch moze 3 fbw byly uwzglednione nogi , ale bez wiekszych efektow

ogolnie wynikow prawie brak poprzez odzywianie , dlatego tym razem pytam tu na forum bo staram sie nie zmarnowac czasu i pieniedzy na karnet

Zmieniony przez - SUPELoko w dniu 2008-11-11 12:58:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 327 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9447
no to startujesz od zera, wiec jeśli tak bardzo nie chcesz act to fbw,
https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_PLANÓW_TRENINGOWYCH-t398495.html

masz link do dobrego artykułu Riona, tam jest kilka dobrych treningów dla poczatkujących ( i nie tylko ) wybierz jakiś, dostosuj do siebie, wklej go tutaj, i ktoś Ci go skoryguje.

zdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410
no wlasnie z tego linku znalazlem opracowany trening wodyna i ciagle probuje sie dowiedziec czy jest on okey na poczatek czy go nie wykorzystam i lepiej wybrac inny fbw , jak inny to prosze o ktorys konkretny przyklad bo nie potrafie rozpoznac ktory na poczatek czy jest to obojetne.
___
dodam pytanie czy wybierac 1 zestaw czy moze 2 zestawy .
nie znam sie , widze mase planow i sposobow i jedyne czego oczekuje to odpowiedziec mi czy ten trening wodyna odlozyc na nastepny cykl czy jest on okey na poczatek , czy moze inaczej .

Zmieniony przez - SUPELoko w dniu 2008-11-11 16:42:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410
CZY JA MOGE PO PROSTU DOSTAC ODPOWIEDZ CZY FBW Z LINKA #1 JEST DLA MNIE ZBYT ZAAWANSOWANY I MAM WYBRAC INNY FBW A TEN NA POZNIEJ ? CZY JEST TO ROWNIEZ ZWYKLE FBW I JEST OKEY NA POCZATEK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410
hmm czyli na tym forum odpowiedzi nie uzyskam ? jutro zaczynam trening i bardzo bym chcial do tegp czasu zdecydowac jaki...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z uwypukleniem klatki

Następny temat

Prosze o ocene planu na mase

WHEY premium