SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

krzywa przegroda nosowa

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4438

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam byłam dzisiaj laryngologa i również stwierdziła ,że mam skrzywioną przegrodę nosową .Podobno jest to w niewielkie skrzywienie i nie kwalifikuje się do operacji.Odczuwam problemy z oddychaniem oraz senność ,również łzawią mi oczy ale ten problem w zimie dotyka chyba wszystkich.Oprócz tego ,że ma ta krzywa przegrodę miałam ten nos kilka krotnie złamany.Zastanawiam się czy nie iśc do swojej lekarki rodzinnej bo taka operacji z pewnością by mi pomogła.Podejrzewam tez ze moja choroba zaburzenia lękowe jest w pewnym stopniu tym spowodowana...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 691 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2071
Ja nie wiem czy się kwalifikuję. Ostatnio to kilkanaście lat temu lekarz mi powiedział,że jak będę już dorosły to mogę sobie zrobić operację ale nic z tym nie robiłem bo mi to nie przeszkadzało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Prawdopodobnie ma to podłoże psychiczne.

Sam od łepka mam krzywą przegrodę nosową i niczego to nie utrudnia.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 691 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2071
To jest chyba dość powszechne.

Wszystkie osoby które przeszły "prostowanie" przegrody nosowej bardzo sobie chwalą ten zabieg i zachęcają do jego wykonania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Ale z tego co autor pisze jego 'skrzywienie' się pod operacje nawet nie kwalifikuje.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 691 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2071
Bezsprzecznie

No i te stany lękowe też według mnie nie mogą się łączyć z niewielkim skrzywieniem przegrody. Też mam skrzywioną przegrodę i chyba zainteresuję się tematem operacji bo nie zaszkodzi a może pomoże chociaż jakichś niedogodności jak częste katary itd nie odczuwam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1461
karzde skrzywienie przegrody nosowej powoduje szereg zaburzeń i schorzeń a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. zależnie od tego która przegroda jest niedrożna odziaływuje to na tą samą strone układów takich jak-
wzrok
słuch
słabo rozwiniety płat płucny
zatoki
ciągły katar
ciagnąć dalej temat mam pytanie odnośnie operacji(też mam złamany nos -a od tego ciągły katar no i oczywiście wygląd estetyczny)tylko ja wybieram się na plastyke bo samo udroznienie przegrody(zabiegiem laryngologicznym) nie zmienia wyglądu nosa. ile czeka sie na taką operacje refundowaną z NFZ, A ile kosztuje operacja plastyczna w prywatnej klinice

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
Muhammad Ali
http://www.sfd.pl/masa_pod_okiem_specjalistów-t695627.html aktualny plan i forma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 691 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2071
luis2 nie panikujmy, przeanalizujmy na mojej osobie:

wzrok - mam dobry. miałem zapalenie spojówek, przyczyna została wyeliminowana, leczenie pomogło - jest ok.

słuch - badany, wszystko ok

słabo rozwinięty płat płucny - było prześwietlenie, jest ok. Poza tym ta teoria wydaje mi się naciągana bo płatów płucnych jest kilka i nie każdy ma własną dziurkę nosa

zatoki - raz w życiu jeden epizod, wyleczony ibupromem zatoki

ciągły katar - bardzo rzadki, towarzyszący przeziębieniu

Zmieniony przez - szynszylator w dniu 2011-01-31 12:21:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
U mnie podobnie.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1461
kolego "szynszylator" to wszystko zależy po pierwsze od drożności przegrody -czy jest całkowicie nie drożna czy tylko częściowo
ja miałem robione kompleksowe badania do wojska i pani laryngolog powiedziała mi jakie skutki wywołuje takie głupie złamanie nosa
pomijając ten wątek zna ktoś odp. na pytanie odnośnie operacji
1

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
Muhammad Ali
http://www.sfd.pl/masa_pod_okiem_specjalistów-t695627.html aktualny plan i forma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 691 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2071
Z tego co mi wiadomo skrzywienie przegrody nosa nie musi być wynikiem złamania.
Sugerując się tym co piszą na innych forach o czasie oczekiwania na prostowanie przegrody jeśli załatwia się to przez NFZ to piszą nawet o 2 latach. Podejrzewam,że co kasa chorych to obyczaj i reguły nie ma.
Co do refundowania przez NFZ operacji plastycznych nosa to nie wiedziałem,że takie coś też może być refundowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 88
ja dzisiaj sie pytalam to nfz nie refunduje ani kosmetyki nosa ani tego ze jego złamanie jakos tam przeszkadza w oddychaniu np...

duze macie to skrzywienie tej przegrody ze sie kwalifikujecie na ta operacje ?bez sensu jest zebym ja sie tak meczyła z tym dolegliwosciami...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odblok po dece i tesci

Następny temat

naderwane sciego w przedramieniu

WHEY premium