SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

krosty po goleniu - zapobieganie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 115825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
nie bedzie to epopeja bo nie ma tu wiele do gadania, ale często o to ktos pyta a nie wiem czy to jest w tym podwieszonym poscie o goleniu.
A zasada jest prosta i o to raczej głównie chodzi, o zachowanie higieny.
- używanie własnych i tylko własnych golarek, nie pozyczac od taty czy siostry.
- nie uzywac tepych nozyków, im mniej pociagniec, tym mniej podraznien
- mozna wyparzac nozyki przed goleniem
- uzywac pianek bądź zeli do golenia odpowiednich do swojego rodzaju skory, nie golic sie na wode lub mydło pianki i zele pielegnuja skore i ulatwiaja golenie. Firm nie bede polecac bo kazdy ma inna skore i jest to kwestia wypróbowania na sobie co jest dla nas dobre
- dobrze jesli maszynka ma np 3 ostrza a nie dwa, bo tak jak było juz wyzej, im mniej pociagniec tym mniej podraznien. Tu akurat moge polecic maszynke Gillett`a Mach 3 Turbo. Niby dla facetów ale ja tez tego uzywam i uwazam ze jest najlepsza, znakomiecie nadaje sie do czestego golenia, goli dokładnie i nawet maszynka Venus (ta dla kobiet i tez Gillett`a) wypada przy niej blado.
- uwazam ze jednorazówki nie sa dobre , chyba ze ktos ma skore jak nosorozec ale dla skory wrazliwej sa mało odpowiednie, kiedys jak je uzywałam miałam wiecznie podrazniona skore
- uzywac czystych ręczników
- dezynfekowac skore po goleniu. Tu akurat nie bardzo wiem co polecic wiec jesli ktos ma pomysł to dawac. Kiedys na forum ktos polecał aknemycin, ja osobiscie wczesniej uzywałam samoopalacza do dezynfekowania jest z alko wiec sie nadawał Ale teraz od kiedy uzywam tej maszynki mach 3 turbo nie dezynfekuje niczym i juz dawno nie mialam sensacji. Ale z pewnoscia nalezy uzywac balsamów po goleniu, tez łagodza podraznienia jakie podczas tej czynnosci powstały, nawilzaja skore, odzywiaja.


Jesli juz takie krosty po goleniu są to:
- NIE GOLIC SIE DOPOKI SKORA SIE NIE ZAGOI bo moze dojsc do zakazenia. I w ogole po co bardziej podrazniac
- gojenie przyspiesza zasypka Alantan plus ktora jednoczesnie zapobiega swedzeniu.

W ogole w przypadku golenia nog na przyklad, to tez na swoim przykładzie, lepiej sie goli jesli wczesniej zrobiło sie peeling. Tylko niech nikomu nie przyjdzie do glowy robienie peelingu po goleniu i na podrazniona skore tez sie nie peelingowac.
i tak samo lepiej sie goli nogi w wannie, uprzednio wymaczajac sie w niej nieco

KIedys uzywalam po goleniu emulsji opożniającej odrost wlosów firmy Tanita. Polecam (na twarz to jakos troche nie bardzo bo bylaby tlustawa) bo ładnie zmniejszała podraznienia a i nogi troszke dłuzej byly gładkie ( nie liczyc na to ze beda gladkie caly tydzien od tej emulsji bo to niemozliwe ale mimo wszystko jest dobra i faktycznie troszke ten odrost wlosów jest opoźniony). Emulsja ta kosztuje do 20 zł.

to w sumie tyle, jak ktos ma cos do dodania to oczywiscie pisac (BEZ SPAMU)

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2006-07-09 15:38:10

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 0
przepraszam ze jeszcze raz ten post, ale potrzebuje szybkiej pomocy
siemanko.
otóż mój problem jest podobny jak kolegow. Probowalem juz wszystkiego ( maszynka elektryczna, jednorazowka, maszynki gilette mach 3 turbo ) i dalej nic, mam czerwone plamki pod skora, dermatolog przepisal mi maseczki, antybiotyk, piling, tonic i dalej nie dziala :( ... golilem sie juz z wlosem ( zarost dalej zostaje ), pod wlos jest dokladnie ale wydaje mi sie ze to moze przez to ... obecnie uzywam Gilette mach 3 turbo, po goleniu nakladam żel z antybiotykiem + garnier czysta skóra, ale 0 efektów :( dodam też że mam alergię i czy to może mieć z tym jakieś powiązania ? pomóżcie :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 80
dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Fajnie napisane,
będzie przydatne na pewno.

Dodałbym jeszcze właśnie, że jeśli komuś zależy na niepodrażnionej skórze po goleniu, to nie powinien oszczędzać na maszynkach (wydać kasę na właśnie coś typu Mach III Turbo - sam używam i polecam, nożyki są drogie, ale naprawdę wspaniale się nią goli, łatwiej dotrzeć do trudnodostępnych miejsc, jest bardzo przyjazna dla skóry i wystarczy naprawdę 1 pociągnięcie), kremach/piankach/żelach do golenia (osobiście polecam żel Gilette i piankę Oriflame - lepszych póki co nie znalazłem), a także żelach/balsamach po goleniu (Nivea for men, Gilette).

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
thx Saib :-*
1

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
i nie golić sobie tą samą maszynką jaj i gęby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
dałes czadu Pepciu o tym nie pomyślałam

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191
a jakie balsamy po goleniu mzoecie poleci? uzywalem ostatnio nivea ten co tak zawziecie reklamuje facet z morda w misce ale osttanio przezucilem sie na fluid after sshave produkowany specjalnie dla perfumerii sephora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
generalnie to troche juz o tym było
np tu https://www.sfd.pl/temat281269/ 
1

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
polecam do przemywania plyn afrodyte tam jest rezorcyna very good
czesto ejst ta ze sie ogolimy potem zapocimy szyje i nastepnego dnia mamy zapalenie mieszkow wlosowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8527
ja polecam krem rozex przeciw zaczerwieniom na skurze dobry bo sprawdzony oraz najlepej golic sie żyletkami bo elektryczne mają to do siebie że nie zcinają włosa jak zwykłe maszynki tylko je szarpią i włos inaczej na to reaguje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 730 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19888
Mam skóre suchą, bardzo wrażliwą, skłonną do alergii podrażnień. Często przy goleniu się ocieram a nie zacinam, lub zostaje mi zaczerwieniona skóra. Gole sie pod włos bo a) mam twardy zarost b) nie chce mi sie golić 2 razy dziennie c) i tak jak sie ogole pod włos to zostają mi cienie po zaroście a jak sie ogole z włosem to wygląda jakbym sie nie ogolił

Balsamy, których ja używałem (uszereguje w od tych które najbardziej lubie):
Gillette After Shaving Sensitive BALM (NIE MYLIĆ Z GEL)
Gillette After Shaving Sensitive GEL
Nivea For Man Mild
Nivea For Man Sensitive
Adidas Dry Skin (z reklamy z Zidanem)- P O R A Ż K A (i 30PLN Z HAKIEM ZA TAKIE g****!!!)

Acha, co do golenia dla panów (bo o goleniu nóg to ja bladego pojęcia nie mam) to dodam, że wbrew pozorom warto zainwestować w coś przygotowującego do golenia w stylu żelu do mycia mordki. Użtywałem takiego czegoś z Nivea For Man (coś kolo 20PLN placiłem) i był całkiem całkiem, ale dużo lepszy był Clerasil (jak to sie kur.wa pisze?) za 16PLN i to był peeling, tylko ostrzegam przed zbyt mocnym tarciem... Mordka to nie siłownia

A co do maszynek to ogólnie Gillette bije wszystkie na starcie. Jeśli ktoś goli sie MAchem 3 Turbo, to ja polecam nożyki do zwykłego Macha 3, są tańsze, lepsze, i na dłużej starczają... Dobra, a wręcz brzydko mówiąc Z A J E B I S T A jest Mach 3 Power, ale wkłady są drogie, ale moim zdaniem warto.

Co do żeli/pianek to też Gillette (Gillette Serries Sensitive / Gillette Mach 3 Turbo GEL) moim zdaniem. Wilkinson (PIANKA) jest średni (przynajmniej dla nie) a Nivea (ŻEL/PIANKA; i MILD i SENSITIVE) pozostawie bez komentarza...

A maszynką elektryczną raz sie ogoliłem (chciałem zobaczyć jak to jest bo mój ojciec używa i sobie chwali) i powiem jedno... Nigdy nie miałem po goleniu tak czerwonej mordy!!!!!

A no i stare zasady... Golić sie najlepiej w wannie (jak ktoś ma duże lustro nad wanną jak ma to nawet fajnie, bo para bije jeszcze z wanny, zarost jest mięki, skóra zrelaksowana itp itd etc). Golić sie wolnymi ruchami, LEKKO dociskając maszynke bo sobie można skóre oderżnąć, potem delikatnie osuszyć twarz ręcznikiem i wetrzeć coś.

JAk ktoś ma suchą skóre jak ja to może na noc smarować czymś (lepiej posmarować 2 razy lekko niż raz przez snem przywalić skorupe i wytrzeć wszystko w poduszke!!!!!)

Pozdro
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dezodorant

Następny temat

okulary na rower (?)

WHEY premium