SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kriokomora?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6130

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Juz kiedys mialem rozne kontuzje ale ze wszystkimi dawalem sobie rade.Dodam ze nigdy nie mialem nic zlamane . Dwa lata temu zaczelem studia na AWFie i po jakims miesiacu moze dwuch zaczal sie moj dramat . Ciagle jakies kontuzje od kolana, po oba lokcie nadgarski i barki. Przez caly ten okres cwiczylem tez na silce. Oczywiscie jak łapalem kontuzje to robilem jakas przerwe i wracalem do zajec w szkole i silowni. Przez te 2 lata praktycznie caly czas jadlem glukozamine a jak jeszcze cos bolalo to smarowalem jakimis masciami i jadlem przeciwzalane glownie polopiryne s. Teraz nie uczeszczam juz na silownie tak od Bozego narodzenia ale ze sportu nie zrezygnowalem wkoncu AWF . Kolano i nadgarskit juz mnie raczej nie bolą, łokcie (tak jak i barki)dziwnie strzelaja jak prostuje ale raczej nie bola. Najwiekszy problem mam z barkami oboma na zmiane. Co jakies 2 miesiace odnawiaja mi sie kontuzje mimo ze zamiast silki zaczelem chodzic na basen a ostatnio nawet i z tego zrezygnowalem bo odnowilo mi sie po obozie sportowym w wakacje.

Teraz do sedna sprawy bylem prywatnie u ortopedy z tydzien temu przepisal mi Rantudil Retard i Piascledine 300 i kazal sie zglosic za miesiac. Na koniec wspomnial tez o krioterapi ale jakos mnie nie skierowal ale od prywatnego to i tak trzeba by bylo placic. Mam pytanie czy moze ma sens robienie sobie takiej jak by krioterapi miejscowej czyli przykladania do bolacych miejsc na jakies 5 min po 3/4 razy lodu w jakims pojemniczku? W sumie czuje po tym ulge wiec moze cos w tym jest? Czy moze lepiej odtazu isc i negocjowac w sprawie skierowania na krioterapie ogolna?

>>> Maszeruj albo giń <<<

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Narazie ponownie zakupilem glukozamine olimpu i mam zamiar zaczac cwiczyc z sama sztanga czy bardzo lekkimi hantlami moze to cos da..

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Dodam ze badalem krew i wszystko jes w porzadku. Jezeli ktos zna szczegoly dotyczace krioterapi to prosze o wszystkie informacje tzn ceny, ile razy min trzeba pojsc zeby byl skutek (wiem ze zalezy od przypadku:) ), czestotliwosc chodzenia na zebiegi itd

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
a jakie dokładnie badania miales ?? z basenu nie rezygnój jest bardzo dobry w urazach, glucosamine odpusc, juz nikomu tego nie polece, strata kasy i nic wiecej.

juz lepiej artrox w proszku z vitala mi owiele lepiej i szybciej pomaga niz jakajkolwiek glucosamina nawet w dawakch 4g na dzien

krioterapia ogólnie jest polecana ale przy kontuzjach. jesli masz np reumatyzm to zdecydowanie nie, musisz sprawdzic jak Twoje stawy reagują na cieplo i zimno. oprócz tego mecz lekarza o skierowanie na laseroterapie, magnetronic, solux (zabiegi darmowe)

jeszcze do krioterapi, jest droga nawet bardzo (nie pamietam dokładnie cen) ale duzo ludzi czuje po niej polepszenie

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
krioterpaia jeśli chodzi o ogólną sprawnosc i "komfort" organizmu jest za***ista jeśli chodiz o kontuzje stawów itp również pomaga w ich leczeniu byłem leczony w kriokomrze świetna sprawa


ps kosteczi lodu to nei to samo neistety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Mam wyniki badan ale w tej chwili nie przy sobie wkazdym badz razie wynika z nich ze nie mam RZS. Mi sie wydaje ze bol i chrupanie wzielo sie z tad ze aparat ruchu nie byl przygotowany na taki wysilek oraz z nie dostatecznego wyleczenia nabytych kontuzji. U lekarza bede dopieor za miesiac jak skoncze jesc leki. W sumie dobrze sie czule po prysznicach ciepla i zimna woda ale ortopeda mi to odradzil. Teraz bede sobie chyba wlasnie robil te oklady z lodu ale nie wiem czy ma to sens przy starszych kontuzjach? W sumie tez czuje po tym ulge ale nie wiem jak to jest z naukowego punktu widzenia?

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
czemu ortopeda Ci odradzil prysznice ??? mi nawet pomagają a nie moge za bardzo schładzac stawów, znaczy ise najpierw ciepłą wodą, potem zimna, ciepła, zimna i na koniec ciepla, wytre sie i odrazu sie ubieram zeby nei zaziebic i to nawet pomaga.

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ja robilem dokladnie tak samo kazde polewanie trwalo ok 1 minuty i tak z 3 razy. A jezeli chodzi o lod to przykladalem na ok 5 min i pozniej tyle samo przerwy. Wlasnie nie wiem czemu mi odradzil stwierdzil ze to moze zaszkodzic.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
pisze w tym temacie zeby mojego postu juz nie spamowac

samemu sobie zdiagnozowales ten lokiec czy zrobil to lekarz ?? bo to duza róznica a moze ból łokcia miales od szyi ?? nie masz zadnych zmian w tym odcinku ?? nie ma zadnego rankingu glucosamin bo jesli by jakis powstal to pewnie firmy mialyby na niego wplyw.

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ten lokiec tenisisty?Bylem kiedys u sportowego na samym poczatku mojej kariery na WF dokladnie mu opisalem i pytalem co to moze byc i czy moge cwiczyc. Powiedzial ze to wlasnie lokiec tenisisty i ze troche moge cwiczyc. Od nastepnego semestru gosc bedzie mial znowu u mnie w szkole zajecia chyba zapoluje na niego i sprobuje pomeczyc. Moze on mi cos doradzi jak ten moj ortopeda nic nie pomoze :/.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
tak dokladnie o ten lokiec mi chodzilo. hrr no cóz mecz tego sportowego napisz jak cos bedziesz wiecej wiedzial

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Tylko ze z tym sportowym bede sie pewnie widzial nie wczesniej jak w nast semestrze czyli za ok miesiac chyba ze przypadkiem sie na niego natkne gdzies na korytarzu.

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co się mi stało :-( ?

Następny temat

potówki??

WHEY premium