SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kreatyny i inne bzdety

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1854

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1299 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16262
Od początku marca chciałbym zacząć nowy program treningowy ukierunkowany na siłę (bardziej) i masę (mniej). Ma on trwać 8-12 tygodni (zależnie o wyników). Planuję rozpocząć go cyklem Dąbka (4 tygodnie) a potem przejść na kreatynę (4-8 tyg.) I tu pojawiają się trzy opcje:

a) monohydrat (5g) + ryboza (5g) codziennie po treningu
b) monohydrat (5g) + ryboza (5g) po treningu siłowym (3x tydzień) i cytrynian lub pirogronian (5g) + ryboza (5g) w dni bez siłowni.
c) cytrynian lub pirogronian (5g) + ryboza (5g) w porze innej niż po treningu.

Która z opcji jest najlepsza?

Oprócz siłowni trenuję jeszcze thai-box (3xtydz.) ale obecnie trenujemy głównie techniki, elementów siłowych i wytrzymałościowych jest mało, więc nie obawiam się przetrenowania.
Oczywiście przez cały ten okres obfita dieta wysokowęglowodanowa (75%, białko 15%, tłuszcze 10%).

Pytania dodatkowe:

- czy zwiększenie suplementacji rybozy do 10g dziennie da jakiś zauważalny efekt?
- czy mogę przed treningiem zmieszać kreatynę, rybozę i glutaminę (po 5g proszku) w jednym pojemniku żeby potem łyknąć wszystko na raz, czy są jakieś przeciwskazania?
-cytrynian czy pirogronian? Czciałbym uniknąć zbędnego sadła ale nie jest to bardzo istotne.
- odnośnie wafli ryżowych - słyszałem stwierdzenie, że z powodu technologii ich wytwarzania są kiepsko przyswajalne - chodzi o to że przyswajają się częściowo czy wolno?
- nie mam możliwości wypicia carbo natychmiast po treningu, co mogę zjeść lub wypić zamiast - jakiś owoc, sok czy coś w tym guście? A jeżeli biorę kreatynę, glutaminę i rybozę natychmiast po treningu to czy też coś jeść? Oczywiście po ok. 40 min. jem w domu pełnowartościowy posiłek potreningowy (ciemny ryż + odżywka białkowa).

Ufff... Przepraszam, że tak dużo. Proszę panów ekspertów w miarę możliwości o odpowiedzi na te pytania, zwłaszcza te o kreatyny. Z góry dzięki.

mafia.doping.full-hardcore.pl

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Odp1. Jeżeli chodzi o kreatyne to osobiście optowałbym za pkt. b
Odp2. Zwiekszanie rybozy do 10g nie jest konieczne, gdyż wg mnie nie da to większych efektów.
Odp.3. Generalnie, jezeli jest ci trudno czasowo rozdzielić glutaminę i kreatynę to oczywiście możesz przyjąć wszystkie suplementy razem.
Odp.4 Jeżeli chodzi o sadelko, to lepiej wybrać pirogronian
Odp.5. Jeżeli nie masz możliwosci spożycia carbo, to możesz oczywiście sięgnąc po jakiś sok. nie jest to tak skuteczne ale zawsze jakiś węglowodan. Może łatwiej było by ci wypić napój izotoniczny?
Odp.6 jeżeli po treningu nie spozyjesz szybkowchałaniających sie węglowdanów, to w posiłku potreningowym proponuje ciemny ryż zamienic na jasny.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3185
Cześć
Prosiłbym o doprecyzowanie, bo przeczytałem troche tych art. o piro, cytro, mono...i nie wiem.. a wiec, jak być powinno
a) mono tylko w dni treningowe, cytro/piro w dni nietreningowe,
b) mono tylko w dni treningowe, cytro/piro we wszystkie dni cyklu.

Dzieki,pozdrawiam
Tomek

Bez ciężkiego treningu nie ma sukcesu!

Bez ciężkiego treningu nie ma sukcesu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1299 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16262
Serdeczne dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Mogę rozdzielić kreatynę + rybozę i glutaminę - co w takim razie brać najpierw, w jakim odstępie jedno od drugiego i od posiłku potreningowego?

Mój pomysł to krea + rybo jeszcze w szatni na siłowni popite sokiem z grejpfruta, po 15-20 min. w domu glutamina i po kolejnych 25 min posiłek, czy tak będzie dobrze?

mafia.doping.full-hardcore.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Lucyper proponuje kreatynę z rybozą jako pierwszy suplement. Glutaminę możesz przyjąć np. przed treningiem

szukala
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do Szukaly

Następny temat

Melatonina ?

WHEY premium