SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kreatyna treca - uwaga

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dopiero co kupiłem kreatynę mikrorozdrobnioną Trec Nutrition i co zuważyłem to to, że nie różni się ona niczym od zwykłej tzn. mam na myśli, że tak samo słabo rozpuszcza się w wodzie a na ściankach i dnie szklamki zawsze coś zostaje a tak poza tym to ma ten sam piaszczysty smak.No więc o co chodzi ? Czy kreatyna mikro nie powinna się całkiem rozpuszczać ? To w takim razie czym one się różnią od siebie(oprócz nazwy)? Czy może ja czegoś nie wiem ? Jeśli ktoś używał kreatyny mikro jakiejś innej firmy to niech podzieli się swoimi opiniami, bo coś mi tu "śmierdzi".

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 287 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5460
Kreatyna to kreatyna , żadna się nie rozpuszcza w wodzie , powstaje tylko mieszanina .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 4480 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32149
dokładnie..kreatyna rozpuszcza się w znikomym stopniu...niezależnie czy jest mikro ...czy zwykła:)
Przewagą mikro jest jej (prawdopodobnie) lepsza przyswajalność i mniej objawów żołądkowych u wrażliwych.
Także wydaje się ,że lepiej kupować mikro...
Jednak nie do końca(!) bo jak zauważa Sonbaty, kreatyny słabej jakości bywają mikronizowane by ukryć ich niską jakość. Także zawsze podstawą jest określenie z których laboratoriów pochodzi surowiec:)

Doradca w dziale suplementacja

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
a ja rozpuszczam 5g kreatyny w 300ml soku jablkowego...jak mieszam w szejku sciteca to w 5 min sie rozpuszcza...tylko czeba mocno mieszac

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
MisOO, po 5 minutach to już może z niej zostać kreatynina. Kreatynę szybko mieszasz i do buzi i nie czekaj nawet chwili.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
z tego co wiem kreatynina nie daje 5 kilogramow na wadze w miesiac wiec moje zdanie jest takie ze to jeszcze jednak jest kreatyna...

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Ale może gdybyś wypijał od razu to byłoby np. 8 kg
Ale oczywiście rób jak uważasz

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
fakt o tym nie pomysalem...ale sonbaty: czytalem w muscle ze dopiero po 10 min od wchloniecia wody kreatyna ZACZYNA ulegac hydrolizie i przeksztalcac sie w txyne (kreatynina)



Zmieniony przez - misOO w dniu 2002-09-06 23:31:44

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok, dzięki teraz już wszystko jasne.Ale jednak wychodzi z tego, że kreatyna mikro to jednak tylko zwykły bajer.Być może z innymi lepszymi firmami(te, które mają własne laboratoria i nie sprowadzają pólproduktów z Chin czy skąd tam jeszcze)jest troche inna sytuacja.To tyle.

Z tymi 5 czy nawet 10 minutami to trochę przesada, przecież obojętnie jak szybko wypijesz to z wodą to i tak kreatyna najpierw poleży sobie trochę w żołądku a dopiero potem zostanie wchłonięta w jelicie cienkim mając cały czas styczność z wodą a we krwi też wody nie brakuje więc to już jest chyba więcej niż 5-10 minut jeśli się nie mylę.I wydaje mi się, że tu tkwi cały sens długości cyklu i nasycenia organizmu przez kreatynę.Jeśli mięśnie są już maksymalnie nasycone nią to kreatyna nie jest wchłaniana przez komórki i pływa sobie wtedy po organizmie i wtedy to kwestia myślę kilku godzin (też chyba o tym gdzieś wyczytałem) kiedy to zostanie przekształcona w kreatyninę i trafi do nerek.To tyle.

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co fachowcy sądzą o tym białku?

Następny temat

szukam, szukam, szukam

Wiecej