SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kreatyna i beta alanina

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
Witam, skończyłem parę tygodni temu redukcję przy 2400kcal zredukowałem do 82kg, zauważyłem po tym jak zgubiłem tłuszcz że nie mam praktycznie wgl mięśnia Chciał bym teraz zacząć pierwszą w życiu masę, z kcal oczywiście nie podskoczę odrazu do nwm 3200kcal tylko będę to robił stopniowo. Chciałem się zapytać o dawkowanie kreatyny i beta alaniny.
Z tego co czytałem bete można brać przez cały czas masy ale w jakich ilościach i kiedy? - 5g na czczo codziennie i 5g przed treningiem ? Czy biorę tylko w dni treningowe ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
kreatyna np przed i po treningu 5g, w nietreningowy 5g, beta przed i po ok 2-3 g w nietreningowy 2-3g x 2
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
anubis84
kreatyna np przed i po treningu 5g, w nietreningowy 5g, beta przed i po ok 2-3 g w nietreningowy 2-3g x 2


co do kreatyny w nie treningowy przed śniadaniem na czczo?
a beta w nie treningowe obojętnie czy na czczo czy po jedzeniu ? Może być po śniadaniu i np po obiedzie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
może być rano , zresztą nie będzie to miało większego znaczenia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
BPL-G
może być rano , zresztą nie będzie to miało większego znaczenia


ale mówisz o kreatynie czy beta alaninie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Kreatyne można rano, beta alanine okołotreningowo daj
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
ale chodzi mi o kreatynę jak i o betę w nie treningowe właśnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
w nietreningowe to keidy chcesz z rana w południe, bez znaczenia, ja lubię z rana by potem nie zawracać sobie głowy
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
dzięki, sądzisz że to był by problem jak bym sobie rano w nie treningowy wziął dwie porcję bety na raz?
i jeszcze co do krety to słyszałem że w dni nie treningowe najlepsze ma działanie jak weźmie się te 5g na czczo to prawda ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie prawda, kreatyna nie działa doraźnie, czy weźmiesz na czczo czy po posiłku i tak się ona przyswoi, poza tym jest badania w dziale badania naukowe że lepiej stosować w obecnosci węgli i białka.

https://www.sfd.pl/Kreatyna__węglowodany_vs_węglowodany_+_białko_a_poziom_kreatyny-t774437.html
https://www.sfd.pl/Kreatyna__przed_czy_po_treningu_-t997506.html

Beta alanina jak nie bedzie Cięza mocno szczypać to daj 5g na raz
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
anubis84
w nietreningowe to keidy chcesz z rana w południe, bez znaczenia, ja lubię z rana by potem nie zawracać sobie głowy


mam dokładnie tak samo
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowanie do testu sprawnościowego

Następny temat

Kilka pytań

WHEY premium