SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kreatyna - faza nasycenia!!!!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36673

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zapomnialem jeszcze spytac o jedna rzecz - po co jest ta faza nasycenia??? powiem szczerze - kupilem pierwszy raz kreatyne (multipower) i koles ze sklepu powiedzial mi, zebym olau faze nasycenia - tak zrobilem i bylo bardzo spoko - dzialala.
nastepny cykl kupilem sobie olimpa w tabletkach (w innym sklepie) - sprzedawca stwierdzil, ze bez fazy nasycenia to kompletna bzdura, wiec sie go posluchalem i jadlem dwadziescia piec tabletek przez pierwsze piec dni, sralem jak dziki a tak w sumie to po calym cyklu nic mi ta kreatyna nie dala, no, moze troszeczke.
jak myslicie - olac faze nasycenia?
moze to tylko chwyt producentow tego szitu, zeby jesc go wiecej i czesciej kupowac? czy jest to jakos biologicznie uzasadnione?
pozdrowa



banas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6257 Napisanych postów 75972 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754510
Kreatyna jako jeden z najpopularniejszych suplementów diety stosowana jest przez wiele osób. Nie tylko trenujących pod kątem sylwetkowym, ale również siłowym, wytrzymałościowym, czy kondycyjnym. Popularność jej wynika nie tylko z mody, ale przede wszystkim z udowodnionego działania. Potwierdzają to setki wykonanych badań naukowych w ostatnich latach. Dużym plusem bez wątpienia jest nie tylko jej wpływ na budowę mięśni, regenerację, ochronę ich, czy wzrost wytrzymałości, ale również brak jakichkolwiek efektów ubocznych. Nawet przez wiele lat ciągłego stosowania.

Wyróżniamy kilka sposobów stosowania kreatyny. Wśród najpopularniejszych wyróżnić możemy:

1. 5 g przed i 5 g po treningu, a w dni wolne 5 g rano na czczo przed okres około 8-12 tygodni.
2. Tylko w dni treningowe 5 g przed i 5 g po treningu.
3. Cały rok około 3-4 g dziennie.
4. Z wykorzystaniem fazy nasycenia 20 g przez pierwsze 5 dni, następnie przejście na 5 g przed i 5 g po treningu, a w dni wolne 5 g rano na czczo przez około 4-6 tygodni.

Zastosowanie fazy nasycenia popularne było ponad 10 lat temu. Miało ono za zadanie wysycić organizm z kreatyny, co miało dać szybsze efekty w krótszym czasie. W rezultacie jednak nie zaobserwowano różnicy w efektach. Dlatego raczej rzadko kto obecnie stosuję tę metodę suplementacji kreatyną.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
olać nasycanie.na stronie Kajcy jest o braniu bez nasycania.spróbowałem i działa.i nie ja jeden.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4185
cysiu: możesz podać tę stronę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1364 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5479
ja i tak uwazam ze faza nasycenia jest wazna!!!!!!!!!!!!!

Sloniu

Największe dobro nosi pierwiastki zła i największe zło nosi zarodki dobra.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13061
olej f. nasyc. ja probowalem kilka razy z nia i kilka bez, okazalo sie ze bez roznicy wiec po co marnowac suplement?

lukas3339
2

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na stronie głownej jest odnośnik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
>>> olej faze nasycenia!!! <<<

jak chcesz miec niewydolnosc nerek albo problemy z watraba -- to nasycaj ile wlezie...

bez nasycenia masz dokladnie ten sam efekt co z nasycaniem ale tydzien pozniej. masz pare dni w plecy ale zaoszczedzasz na zdrowiu a moze i zyciu.

ja spedzilem ok. miesiaca czytajac o kreatynie (lacznie z opracowaniami naukowymi zachodnich specjalistow) i wydaje mi sie ze nasycanie to bzdura ($$$).

w drugim przypadku nie miales efektow prawdopodobnie poniewaz brales kreatyne w tabletkach. z tego co sie orientuje to najlepsze jest serum, a potem proszek.

Zmieniony przez - linuxguy w dniu 01-04-05 07:26:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
JA znalazlem art. na necie (jakas USA strona) i tam facio pisal ze faza nasycania to gowno i nalezy brac kreatyne od 1 do 2 mies. Ale lepiej 2 mies. Zastanawiajace bo Atomic pisal ze moze by tak przez kilka dni tylko ladowac i odstawiac ale gosc (ten z USA) twierdzil ze to jest blad. Jak ktos jest zaint. to wysle caly art. na forum (moze go nawet przetlumacze)

Pozdrawiam
Roland
2

Pozdrawiam
Roland

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4185
Roli wystaw ten artykul na forum, to moze byc interesujace...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
Witam. Oto artykul, nie przetlumaczony, nie znalazlem autora, nie wiem jak z prawami autorskimi, ale jak pojde siedziec to moze tam gdzie jest za***ista silka. Nie stosowalem tego co jest tu opisane, ale moze jest cos nie tak bo gosciu sam pisze ze kr. nic mu nie dala. Prosze o komentarze i milej lektury. Ja nie mam dosw. z kreatyna wiec nie mam zdania.

"

I will be honest with you. I am that one guy who doesn't get that much from creatine. When I take it, I do gain a few pounds, but nothing resembling 10-20 like some supplement companies state. My average gain is about 5 pounds. Let me explain how creatine works. When you ingest creatine, it works by pulling water and glycogen into the muscles. When your muscles have a lots of water and glycogen in them, they become stronger. When your muscles are stronger, you can lift more weight for more reps. When you can lift more weight for more reps, your body adapts to the new stress by adding more muscle mass. It is that simple. Here is the problem. A lot of people don't take creatine long enough. You will gain some weight right away with creatine. That weight is nothing but water. If you were to quit taking creatine before a month passed, you would lose that weight, cause it was only water. BUT, if you keep taking creatine for 1-2 months, the water and glycogen is in there long enough to do what I stated above, making you stronger, thereby making you bigger. So what I am saying is that you have to take creatine EVERY day for at least 1-2 months. Another thing I will tell you, THE LOADING DOSE IS PURE BS. I can't think of a better way for a supplement company to scam someone. Tell people that they need to take more to "load up" Sounds good and all, but all you are doing is spending more money, thereby "loading up" their wallets. Your muscles can only hold so much creatine, and taking 5 grams a day is plenty. For larger individuals you may want to take 10 grams a day for a few days, or 20 grams for 1-2 days max. But most guys will not need to load. ANOTHER LIE: Creatine must be taken with simple sugars, like grape juice. The reasoning is that the sugar will create an insulin spike, thus driving more creatine into the muscle. This is probably true to some degree, but not the extent they would like you to believe. If you notice as soon as this "secret" was revealed by a supplement company, that supplement company came out with a creatine with sugars in it. Sounds good and all, but it costs 3 times as much! You end up paying an extra $30-40 for sugar! Not to mention that company charges 2-3 times more than every other company. Another thing, you want to know what your body does with sugars? It can do 1 of 2 things. First, the sugar will store into PURE FAT. Now, SOMETIMES, sugar will not store as fat, it will store as glycogen in the muscles and used for fuel. BUT, that causes a problem. We all know that unused carbohydrates store as fat. Well if you are storing sugars as fuel, then you cannot store complex carbohydrates as fuel. What happens to the complex carbohydrates? You guessed it, they store as FAT. If you take your creatine RIGHT after a meal, it will be properly transported to your muscles. Just make sure that meal has a lot of good, clean complex carbohydrates such as rice, potatoes, whole wheat pasta, etc. And if you are going to take it with sugar, have a small amount of grape juice (never orange juice), but do not pay money for sugar from a supplement company. LIE # 3: Company A's creatine is better than Company B, that is why they charge more money. THERE ARE ONLY 3 FACTORIES THAT MAKE CREATINE. And all three factories make the EXACT same stuff. Every company receives the EXACT same creatine. Actually, the creatine I carry, Sci-Fit, is actually bought from the same factory as EAS and Muscletech. There is only one problem with that. Since the FDA does not regulate supplements too strictly, a company could add fillers to their creatine, making it diluted. Also you shouldn't buy creatine from a company that gives away cars and cash. You want to know how they have money to give those cars away? EASY, cause they overcharge on their supplements! So avoid creatine with high prices, creatine containing sugar, but at the same time make sure the company is reputable and offers a 100% money back guarantee if you are not completely satisfied.

"


Pozdrawiam
Roland

Pozdrawiam
Roland

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
widac ze gosciu ma jakies pojecie... ale troche pieprzy.

po pierwsze, przyrosty to nie tylko woda (ja dostalem 5kg po miesiacu, i 2kg po drugim miesiacu - a po przerwie nic mi waga nie spadla a wrecz dalej wzrosla , tylko nieznacznie).

po drugie, prawda ze lepiej brac kreatyne "czysta", bez domieszek cukrow, etc. ale gostek mowi ze cukry przejda w czysty tluszcz! owszem, ale ile tych cukrow przyjmujesz z kreatyna? 5 litrow napoju wysokocukrowego???

dalej... klient twierdzi ze najlepiej brac po jedzeniu. a mi sie wydaje ze na pusty zoladek jest o wiele lepiej - bo szybciej sie dostaje do jelit i wchlania + sa mniejsze straty.

z tymi fabrykami - moze ma racje. tego nie sprawdzilem. ciekawe jak on to sprawdzil? powininen byl zamiescic dokladna informacje jesli chce byc wiarygodny!

ja kupuje kreatyne Pro Performance w GNC i oni maja 100% gwarancje zwrotu :P

p.s.
nie warto brac po uwage tego typu artykulow, bo widzialem idiotow ktorzy twierdza ze stracili nerki i watroby wlasnie przez krotkotrwale branie kreatyny i to w malych ilosciach! z drugiej strony czytalem opinie innych geniuszy - na wozkach inwalidzkich (!) - twierdzacych ze kreatyna w wielkim stopniu im pomogla.

p.s. 2
jak uda mi sie odkopac, to posle link do badan naukowych a nie jakichs tam opinii john'a smith'a ktory postanowil zostac kulturysta na miesiac - przy pomocy kreatyny i zarcia z Mc Donald's :)

Zmieniony przez - linuxguy w dniu 01-04-05 16:56:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyna+glukoza+glutamina+odżywka białkowa :)

Następny temat

ile mega mass 4000 ?

WHEY premium