SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kreatyna,HMB,glutamina

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 751 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2748
Poczytalem troszeczke Wasze wypowiedzi i chcialbym pewnie po raz kolejny, ale jeszcze raz cos doradzic.
Kreatyna zostala opracowana dla sportow wydolnosciowych,takich jak kolarstwo,biegi itp. My wykorzystujemy do treningu w niewielkim stopniu jej wlasciwe dzialanie, natomiast wzrost sily i optycznie rozmiarow to efekt uboczny jej stosowania. Z roznych wzgledow nie nalezy pierwszych inwestowanych pieniedzy lokowac w kreatynie, bo zasadnosc takiego dzialania jest niewielka.Z obserwacji moich podopiecznych oraz rozmow z przedstawicielami swiata nauki wynika,ze po 6-12 m-cach solidnych treningow zaczyna sie moment odpowiedni do takiej inwestycji.Zadnych faz nasycania,jedynie 5g po treningu na soczek.
HMB natomiast,zdaniem czlowieka,ktory je wymyslil(slowo nie bardzo na miejscu,tym bardziej,ze jest to caly zespol naukowcow nalezy stosowac 3 x dziennie po 1g, przy czym maja to byc dawki rownomiernie podzielone w ciagu dnia, z jedna po trening. Przed nie,tylko po.
Badania nad glutamina trwaja nadal,na razie wiemy tyle- optymalnie 4 x 5g dziennie, badz w/g mozliwosci,wazne,aby w kilku dawkach. Mozna laczyc z HMB, to juz zbadano.
Natomiast nie bylo konkretnych badan polaczenia kreatyny z HMB i nie wierzcie reklama, choc wydaje sie takie zestawienie logicznym.
Moja rada jest taka i wezcie to sobie do serca: najpierw 1,5-2g bialka i 5-6g weglowodanow na kg masy ciala przez 2 lata z "waga w reku", zero tluszczy i cukrow prostych,symbolicznie raz na kwartal jakikolwiek alkohol, w miare mozliwosci uzupelnienie bialkiem serwatki oraz gainerem racji dziennej odzywiania, witaminki,mikro i makroelementy, potem aminokwasy proste, nastepnie BCAA, HMB, glutamina i wreszcie kreatyna.
Pozdrawiam.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Otoz to.

Pozdrawiam
Trening i wiara zrobia ze mnie cara
Old statistics LPA^3498**LWA^545
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 7736 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42192
qrcze a ja biore 10g glutaminy na raz zaraz po treningu,mam to zmienic????

'Zeby nauczyc sie latac,najpierw musisz nauczyc sie chodzic!!!'
Cierpliwosci

CZERWONY HANDLARZ


Bene mori praestat, quam turpiter vivere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1325 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3978
Święte słowa!!! Po cholere ta faza nasycania,a co do glutaminy to 10g jest za dużo! No chyba że 10 tabletek Glutarolu Olimpa,hehehehe 5g po treningu wystarczy. X-men a dlaczego dzielić ją w kilku dawkch?! Zawsze,czy tylko powyżej 5g?!POzdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
kolejne madre slowa :)


milego
"maly" termitek

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25259
yly prowadzone badania wplywu hmb i kreatyny,
Rozmawialem z trenerem ktory wchodzil w sklad grupy badawczej.
Badano wplyw na trening silowy, dodatkowo badaniem objeto pilkarzy recznych. Trener pozytywnie wypowiadal sie na temat combo HMB + kreatyna. Grupa zarzywajaca samo HMB rowniez zrobila postepy, lecz nie takie jak w grupie poprzedniej. Mam problemy ze zdobyciem wynikow ale sie postaram i przedstawie na forum. Badania prowadzone byly w Bialej Podlaskiej na Akademi Wychowania Fizycznego.
Z tego co pamietam podawano 3 razy dziennie po 4 kapsulki zawierajace 250mg HMB, hmb pochodzilo z USA z jednego z uniwersytetow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1070 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8248
To samo mówiłem o kreatynie juz kilka razy, nie nadjae sie na początek, nie wszyscy sie ze mna zgadzali... :(

Czy ktos doświadczony moze mi udzielić krotkiej odp na moj post: jakie weglowodany? bede wdzieczny:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=22004&forum_id=12&t_orig=6380&forum_title=Suplementacja&M=Fałsz&S=Prawda

Pozdrawiam

Qba

moderator dzialu techniki seksualne

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 826 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9577
Uwazam ze HMB to najzwyklejsze w swiecie oszustwo tak jak i dibencozide. Jak znajde jakies badania na ten temat(kwestia czasu) to podesle na forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


mam zamiar właśnie sprawdzić HMB+Kreatyne i zobacze co daje i wam powiem co ja naten temat sądze

byczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
X-Man, piszęsz że brać kreatynę tylko 5g dziennie po trening, a co z dniamie bez treningowymi? W jakiej porze dnia przyjmować? Rano na czczo? Czy może jeszcze inaczej, bardzo proszę o pomoc.
Arek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 7736 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42192
rano!!!

'The only thing to fear is running out of bear'
MODER DZIALU TARGOWISKO

CZERWONY HANDLARZ


Bene mori praestat, quam turpiter vivere

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KREATYNA

Następny temat

Czy kreatyna OLIMPU?

Wiecej