SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

koszykówka- skuteczna obrona

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 187 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 634
Witam
Więc tak, w kosza gram dopiero od kilka miesięcy, w tym krótkim czasie nauczyłem sie bardzo dobrze rzucać, atakować, robic dwutakty i inne gównienka. Jednak jest jeden aspekt, który nie daje mi zasnąć, otóz jest to obrona.
Po prostu jak ataker naciera a ja bronię to wystarczy, że oponent przebiegnie obok i już mnie minął, jak juz to go zatrzymam ręką co jest niestety równoznaczne z faulem.
Przechodząc do meritum, jak poprawinie bronić, aby nie dopuścić atakera pod kosz, w jakie sposób poprawnie ułożyc nogi oraz ręce, co jest dozwolone a co nie?

się rozpisałem

Zachodzące słońce często zazdrości wschodzącemu księżycowi.
Pozdrawiam ja, Juzew.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 374
Chłopaki ale mówicie o sytuacji która trwa ok 2 sekund albo nawet mniej, przecież jak gościu rzuca i dotyka się ręki nawet 0.5 sek. po rzucie to trudno orzec czy miało to wpływ na rzut czy nie, moim zdaniem ma to wpływ i powinien być faul.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stoisz szeroko na nogach, na ugiętych kolanach, nisko. Ręce na zewnątrz, zgięte w łokciach. Musisz bronić twardo, na pograniczu faulu, lecz nie faulować.

Obrona zależy w dużej mierze od przeciwnika. Dużo również zależy od krycia zawodnika bez piłki. O tym można by było napisać książke :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 581 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3911
j/w o tym można by napisać książkę. Co do pozycji to ważne są proste plecy, aby nie dopóścić pod kosz, musisz szybko ruszać się na nogach, szybkość, refleks, długie ręce też mogą bardzo pomóc. Sam bronie całkiem nieźle, największą frajdę mam jak ten kogo kryję strzeli 0 punktów w meczu Aby się dobrze nauczyć bronić najlepiej zapisz się do klubu, gdzie jest porządny rener, streetball Cię tego nie nauczy.
1

www.discples2.webpark.pl - Kronika Nevendaar - strona o serii Disciples
http://www.sbs.friko.pl/strona/nfoto/adi.htm - foty moich wsadów
>>>SFD BASKET SQAD<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 187 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 634
Pytam bo nie wiem: czy jest taki bajer, że moge mieć tak szeroko ręce jak nogi, i wtedy natrzymac obrońce rękoma?

Zachodzące słońce często zazdrości wschodzącemu księżycowi.
Pozdrawiam ja, Juzew.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rękoma nigdy nie możesz zatrzymać, co to za sposoby. Po prostu "przyklejasz" się do przeciwnika i nie dajesz mu żyć. Duzo większe efekty są, gdy kryjesz go cały czas, a nie jak dopiero dostanie piłke.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 581 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3911
Jeśli przeciwnik wleci na twoją wystawioną rękę to go po prostu faulujesz, ręcę się trzyma szeroko głównie po to, aby "nastraszyć" przeciwnika, jak taki Pippen je rozstawi to się zaczynasz zastanawiać "którędy go obiec?". Ale przeciwnika musisz mieć przed sobą, łapać "na klatę", jeśli go tak złapiesz i on Cię przewróci to on fauluje, ale jeśli wleci tylko na twoją gołą rękę to ty faulujesz, dobra pozycja jest taka, że jedna ręka trzymana do przodu a druka do boku. W 1vs1 mi daje efekty.

www.discples2.webpark.pl - Kronika Nevendaar - strona o serii Disciples
http://www.sbs.friko.pl/strona/nfoto/adi.htm - foty moich wsadów
>>>SFD BASKET SQAD<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 187 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 634
Kolejne pytanie, sorry lae chcę miec ten temat wymęczony: wiem, ze jak dotkne kolesia w ręke to będzie faul, ale czy mogę położyc mu przedramie na plecy jak stoi tyłem? Aha, czy jak ataker chce zrobic dwutakt, to czy dozwolone jest abym stał twardo a jak on na mnie wpadnie to czy bedzie faul?

Zachodzące słońce często zazdrości wschodzącemu księżycowi.
Pozdrawiam ja, Juzew.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Musisz stać przed tym jak on zacznie robić dwutakt, ale to mało prawdopodobne, że ktoś będzie chciał zrobić dwutakt prosto na ciebie :D. Raczej nie kładź przedramienia na plecach, bo wtedy może zacząć symulowac faul.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 187 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 634
Bo właśnie mam tu takiego kolesia 170 cm wzrostu, gra bardzo dobrze taki mały a tak wymiata i on za***iście robi dwutakty wpada na obrońcę macha tą piłke w powietrzu i trafia, to tak sobie pomyślałem, ze stane, zagrodze mu droge, wystawie ręce do góry i wtedy mu sie nie uda, i czy jak on na mnie wpadnie to czy on fauluje czy jak?
1

Zachodzące słońce często zazdrości wschodzącemu księżycowi.
Pozdrawiam ja, Juzew.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
On.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 187 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 634
Jak tylko św. Juzew opłaci abonament (nie mam komórki) to usoguje dudka, adiego i jeszcze kilka osób, które mi pomogły na tym forum

Zachodzące słońce często zazdrości wschodzącemu księżycowi.
Pozdrawiam ja, Juzew.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

THE BEST OF THE BEST ATENY 2004 W WYKONANIU NASZYCH KOMENTATOROW

Następny temat

Rudzka Góra

Wiecej