SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

kontuzje

Wysłana -
witam. Mam pytanie dla osób trenujących. Jak często dopadają was kontuzje bo ja ćwiczę jakiś czas bjj i dopada mnie co chwile coś. Jak ćwiczyłem boks tego nie miałem. Może dlatego że wtedy byłem młodszy... Nie wiem.Teraz na bjj to obite żebra, ból łydki następnie scięgien pod kolanem, wreszcie samego kolana. Zaczyna to się nawarstwiać i zastanawiam się czym to jest spowodowane.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Może nieodpowiednio się rozgrzewasz przed treningami i nie rozciągasz po treningach? Rozgrzewka jest bardzo ważna. Może też za mocno się kulasz ze sparingpartnerami? Nie przeciągacie dźwigni itp? Trening to nie jest walka na zawodach na 100%. Może też po prostu zbyt intensywnie i często trenujesz?

Ogólnie rzecz biorąc, to podałeś zbyt mało danych, by stwierdzić z pewnością, co może być powodem, a tych powodów może być wiele.

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2017-05-08 19:22:10
Wysłana -
Ilość treningów w tygodniu zmniejszyłem z 5 na 3 żeby się nie przetrenowywać.Możliwe że może to być ta rozgrzewka bo nie przykładałem do niej większej wagi i nigdy po treningu się nie rozciągam...
Wysłana -
Tutaj masz dwa dobre teksty na temat różnych sposobów rozciągania. Warto poczytać.

http://www.fight24.pl/f-a-q-najczestsze-pytania-dotyczace-rozciagania/

http://www.sfd.pl/[ART]_Rozciąganie_w_sztukach_sportach_walki-t818603.html

Tutaj masz też wiele innych tematów związanych z treningami pod SW

http://www.fight24.pl/trening-pod-sporty-walki-kompendium/ 
Wysłana -
spoko,dzięki.
Wysłana -
Ja znowu nie łapię za bardzo kontucji. Za to mam strasznie delikatną skórę. Stopy, a po no gi poobdzierane kolana, do tego siniaki. Co ciekawe, niektóre osoby mają nogi jak dzieci, zero obdarć, siniaków itd. Jeśli chodzi o Twoje kontuzje, jakie robicie rozgrzewki?Trafiasz czasami na sparingu na typka co ciśnie techniki bez oporu, albo Ty nie klepiesz?
Wysłana -
Rozgrzewkę robimy zazwyczaj każdy indywidualnie 15min. Dzwignie raczej mi nie przeciągają, staram się klepać na czas. Wiadomo, trafi się czasami jakiś nie ogarnięty klient co przeciągnie ci coś ale to raczej rzadkość.
Wysłana -
boks to wbrew pozorom mało kontuzjogenny sport
za to sporty parterowe no niestety wymagają solidniejszej rozgrzewki, solidnego rozciągania/mobilności, sporej siły i o wiele większej kondycji i wytrzymałości. Słowem: są bardziej wymagające aniżeli uderzane
Wysłana -
W takim razie wychodzi na to że muszę przykładać większą wagę do rozgrzewki
Wysłana -
co trening jestem poobijany i poobcierany. Taki sport ale co do stawów i mięśni to po prostu lepiej się dogrzej. Dosyć nie dawno wpadłem na sparingi bez rozgrzewki i kolano na 5 tyg z głowy.
Wysłana -
tak się właśnie zastanawiam czy iść jutro na trening bo kolano jeszcze boli.. Może jak je rozruszam to nie będzie już takiej tragedii..
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź