SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kontuzje

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4218

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Może po prostu daj sobie trochę czasu na odpoczynek i regenerację niech wszystkie urazy się zaleczą bo jak co chwilę będziesz ich doznawał, to będzie bezsensowne, a może to też doprowadzić do poważniejszych kontuzji.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Jedna zasada: ile lat życia - tyle minut rozgrzewki, .
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
..może rzeczywiście zrobie sobie tydzień przerwy..chociaż jakiś czas temu miałem 3 dni regeneracji ale to może za mało było..


Zmieniony przez - tey w dniu 2017-05-09 15:10:22

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
zamiast zrobić sobie przerwe poszedłem dzisiaj na trening i robiąc przewrót w przód żeby wyjść z omoplaty coś mi strzeliło w karku i nabawiłem się następnej kontuzji. Jak dalej będę tak łapał tą kontuzje za kontuzją to zostane kur*a inwalidą. Nie ma bata..muszę zrobić tydzień przerwy.

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
ewidentnie wina stoi po nie prawidłowym rozgrzaniu się. Ja łapie często urazy ale nie aż tak ;P
11

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
nie długo będą mnie znajomi zmieniać w telefonie na "kaleka"..
12

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja sobie odpuściłem BJJ właśnie przez kontuzje. Fakt, że u mnie wszyscy chcieli się pozabijać i może w jakimś dobrym klubie nie miałbym tego problemu. Miałem ciągły ból łokci, powybijane palce u nóg i wiele dziwnych skręceń. Też się zastanawiałem czy to nie jakieś problemy z regeneracją, ale w końcu zrezygnowałem. Ból w łokciach miałem chyba jeszcze kilka miesięcy.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-05-11 15:39:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
wychodzi na to że bjj to bardzo kontuzyjny sport wbrew pozorom.
11

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
To zależy. Jeżeli ktoś robi flow (nikt tak nie robi) to bardzo mało kontuzyjny sport. Jeżeli, ktoś robi na zasadzie win or die, albo win or go to valhala to jest to bardzo kontuzyjny sport. Jeżeli ktoś trenuje odpowiednio, czyli robi ciężkie sparingi, lecz stara się myśleć i używać techniki oraz nie ciągnąć dźwigni na 100% to jest git.A kontuzje w sportach walki to nieodłączna rzecz. Czym bardziej kontaktowy sport, tym więcej kontucji.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
jak trenowałem boks to owszem miałem lima czasami pod oczami i krew z nosa ale nie miałem takich "bolących" kontuzji. Może raz nadgarstka. W bjj jednak więcej takich rzeczy jest.


Zmieniony przez - tey w dniu 2017-05-11 18:45:12

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w lewym barku

Następny temat

powrot po długiej przerwie ( poprawa dynamiki i wydolności )

WHEY premium