SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kontuzja przyczepu tricepsa :(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5399
Trzy miesiące temu w czasie wyciskania na ławeczce zbyt szeroko i niewygodnie złapałem gryf. W czasie odkładania sztangi na stojak usłyszałem cichy odgłos w okolicach środka łokcia, tam gdzie tric się przyczepia. Ból był lekki i ćwiczyłem dalej, jednak na następny dzień bardzo zaczął mnie boleć ten łokieć. Po paru dniach smarowania fastumem ból minął i ćwiczyłem przez kolejne miechy dalej tyle że w opasce uciskowej.

Najśmieszniejsze było to, że w opasce potrafiłem dźwigać po 130 kg w MC natomiast bez opaski ból pojawiał się gdy trzymałem siatkę z obuwiem na siłkę (?!). Ortopeda zrobił mi prześwietlenie, stwierdził, że staw nie jest naruszony i prawdopodobnie to jakieś naciągnięcie lekkie. Zalecił przerwę dwa tygodnie i zapisał Ibaligin oraz diclac. Zrobiłem jak kazał, w trzecim tygodniu zrobiłem trening na mniejszych ciężarach lecz po 15-10 powtórzeń i wszystko było ok.

Wydawało się ze kontuzja została zaleczona jednak w dzień po treningu bez opaski robiłem zakupy i po kilku sekundach trzymania koszyka z zakupami poczułem straszny ból w tym łokciu jakby mi ręke wyrywali. Boli do tej pory ibaligin, naproxen, diclac nic nie pomaga :((( Kupiłem fastum ale i tu lekko tylko ból przechodzi. Pomaga jedynie maść końska.

Nie moge już oszczędzać tej ręki, musze normalnie pracować i funkcjonować; dziś meble nosiłem i tym razem poczułem lekkie zimne ukucie w centrum łokcia gdy podniosłem ścianę szafy. Boję się że zerwe ścięgna. Jak wiadomo leczenie tego u kogoś kto nie ma dostępu do profesjonalnej pomocy lekarskiej sprowadza się do "niech pan sobie odpocznie" itp.

Czy możecie sie na ten temat wypowiedzieć?? Co teraz robić?? Proszę poradźcie też jakie są ćwiczenia na wzmocnienie tych delikatnych miejsc gdzie mięśnie są przyczepione.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5399
Podbijam, nie dość że przy jakimkolwiek wysiłku łocieć boli to jeszcze od maści przeciwbólowych skóra mnie swędzi i czerwona się zrobiła. Nie chce jakiegoś świństwa dostać ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1190 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18110
chyba tylko lekarz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5399
Ktoś jeszcze ma coś do dodania? Zamierzam zrobić przerwę co najmniej miesiąc, a może i do końca roku nie będę ćwiczył. Bólu już praktycznie nie ma, jednak łokieć mocno osłabł. Trzymanie w ręku 1kg ciężarka po kilu minutach powoduje ból, który daje o sobie znać jeszcze przez jakiś czas. Oczywiście żadnego krwiaka ani opuchlizny, więc myślę że to naciągnięcie lub przeciążenie. Najgorsze że to łokieć a ostatnio wyczytałem że człowiek prowadzący bierny tryb życia dziennie wykonuje 4.000 ruchów łokcia, więc powrót do pełnej sprawności w ciągu miesiąca nie jest taki oczywisty. Na kolejną wizytę u ortopedy też nie mam co liczyć. Limity przyjęć na ten rok wyczerpane i pozostaje jedynie prywatna wizyta za 100 zł. Gdyby ktoś mógł z własnego doświadczenia coś mi poradzić to będę wdzięczny. Chciałbym przez ten czas pływać ale nie wiem czy można.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
skoro prześwietlenie nic nie wskazało to udaj się na usg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5399
Dziś znowu byłem u internisty. Na usg niedostałem skierowania ;/ Wyprosiłem skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne i dodatkowo dostałem lek, jakiś cyklon nie wiem jeszcze dokładnie co to. Zobaczymy jak będzie. Tak czy inaczej czeka mnie dłuższa przerwa, bo dodatkowo przeciążyłem więzadła w prawym kolanie.
1
...
Napisał(a)
Usunięty przez krzykacz za pkt 6 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4
Ten lek to zapewne cyklon B.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
merchant


Najśmieszniejsze było to, że w opasce potrafiłem dźwigać po 130 kg w MC natomiast bez opaski ból pojawiał się gdy trzymałem siatkę z obuwiem na siłkę (?!). Ortopeda zrobił mi prześwietlenie, stwierdził, że staw nie jest naruszony i prawdopodobnie to jakieś naciągnięcie lekkie. Zalecił przerwę dwa tygodnie i zapisał Ibaligin oraz diclac.


to nie kwestia obciążenia a ruchu i tak na jakie struktury wpływa i w jaki sposób , więc może być taka sytuacja
to że kostnie jest w porządku nie znaczy że zresztą podobnie
słyszałeś trzask , doszło do dolegliwości na skutek urazu co się dłużej utrzymują należałoby zrobić badanie USG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4
Hehe, konkretny wykop :D 8 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie spojrzałem na datę widać niepotrzebnie się odpowiadało bo autorowi sprzed 8 lat raczej niezbyt się taka informacja przyda.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból barku

Następny temat

Bolą stawy łokciowe, proszę o pomoc

WHEY premium