SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

konsekwencja sparringu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1990

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
Witam. Tym razem kolejny sparring prawdopodobnie mnie już na dobre położy do rehabilitacji i zakończy sportową karierę na jakiś czas.

1) Odczuwam silny skupiony w jednym miejscu ból w plecach na wysokości lewej łopatki, tak że jak wciągnę dużo powietrza, to mnie tam "uwiera". I ogólnie mnie boli dosyć, tak jak teraz siedzę. Nie boli jedynie jak leżę. Przypuszczam, że to dyskopatia części piersiowej kręgosłupa i...mam przesrane na długo.
Dodam jeszcze, że nikt mnie tam nie uderzył tylko ból pojawił się po intensywnym sparringu, gdzie używałem jedynie rąk. Wcześniej mnie tam kiedyś pobolewało gdy dźwignąłem ciężkawy worek jedną rękę...

2) pomimo bezurazowych kasków z kratą (bardzo skuteczne) dostałem mocny lewy prosty centralnie na tą kratkę i..."cofnęło" mi delikatnie rzuchwę w prawym zaczepie - wróciła na swoje miejsce, ale oczywiście przy gryzieniu różnych pokarmów mnie ładnie boli i moje pytanie: Ile to potrwa jeszcze? (bo zacznę kleiki jeść).


I wiem, że powinienem iść do lekarza. Wizytę u dobrego konsultanta mam już zamówiona na koniec lipca. Potem będą kręgarze i rehabilitanci, a teraz muszę się oszczędzać i zaprzestać terningów i nadwyrężeń.


Ustosunkujcie się do moich dwóch punktów i napiszcie czy moje życie zmieni się teraz radykalnie (przez tą rzekomą dyskopatię) czy bywają sytuacje gdy tak "załatwiony" gośc jak ja powraca do treningów i odnosi sukcesy???

p.s: rezonansu narazie nie robię, bo za drogo, a po drugie...dowiem się zapewne o "uwypukleniu krążka x1 z2 zasłaniające światło przestrzeni międzykręgowej..ble ble bla"

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
1) objaw bólowy może wskazywać na dyskopatię
2) taki kask daje dodatkowe obciążenie, a co za tym idzie większe przeciążenia, więc i większe urazy np. kręgow szyjnych.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
o dyskopatii poszukaj w archiwum, albo proś Masero o pomoc (specjalista od tego typu rzeczy).

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
dzięki za odp. Taki kask jednak waży...tyle co czapeczka bejsbolówka - nic nie przeciąża. Od dyskopatii sam byłem ekspertem, ponieważ przechodziłem już dyskopatię lędźwiowej części kręgosłupa objawiającą się 3 uwypuklinami, ale skutecznie ją "zaleczyłem" odpowiednimi ćwiczeniami i zabiegami (elektrody, masaże ect). Tak więc pewnie to dyskopatia...i znowu pocierpię...



https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
a, no ico z bólem rzuchwy? ile to trwać może?"

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
1) kask przeciąża (uzywałem) - bo to zawsze dodatkowe obciązenie dla głowy
2) zuchwa - nie wiem, zależy co tak się stało.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
z ćuchwą stało sie tyle, że mi się lekko wysunęła i później na 100% wróciłą na swoje dawne miejsce. Ale ciągle jeszcze boli, chociaż dziś rano już troszkę mniej...

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
heheheh z "żuchwą" oczywiście!

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam boksera:)Cóż Jesli chodzi o kregosłup podjrzewam,że juz powoli przeszło, jesli nie to do baseny, jeziorka i pływac, pływac...Bez oczywiscie przeciążen- najlepiej zabka na plecach. Super działa na wzmocnienie ale i na rozluznienie mięśni. Ból w łopatce nie oznacza jednoznacznie,że zaistniała dyskopatia. Mogłes np. nadwyrezyc jeden z mięsni co spowodowało ból w okolicach przyczepu- (od srodka łopatki jest pare przyczepow mięsni)
Proponuje pływanie, napewno odpoczynek- innych zabiegów nie proponuje , bo nie widże klienta:)
2. Jesli chodzi o żuchwę- teraz odpoczynek- pomysł z kleikiem nie głupi... NIe bedzie zle, jak wróciło na miejsce:)
Na przyszłośc żuj gume dozucia- dobrze wzmacnia stawy szczeki.

Primum non nocere...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
masero: wielkie dzięki! sog dla ciebie! Podbudowałeś mnie nieźle. Faktycznie łopatka przeszła już prawie - basen zaczynam od jutra i konsekwentnie każdego dnia. Ze szczęką już znacznie lepiej. Jeszcze raz big thx.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
witam witam
wiec sie moze troche co do zuchwy wypowiem
a wiec po pierwsze zalezy wszystko od anatomii
z jednej strony taki dolek stawowy a na zuchwie taki wyrostek - glowa stawu - tak w uproszczeniu
i teraz jak dostales to pewnie ci sie troche żuchwa nadwichnęła wycofała naciągnał sie aparat więzadłowo-stawowy i obecnie mówisz że tylko boli ??
czy tez masz jakies luzy- w krytycznych wypadkach to sobie nawet mozesz zablokować w tym tylnym polozeniu -(do przodu równierz)
zawsze możesz sie postarać o skierowanie do chirurga najlepiej szczękowo-twarzowego stomatolog tez troche powinien pomóc ale najczesciej w nich nie wierze choć prawdopodobnie to kiedys nim będę !
wiec poruszaj żuchwą lepo prawo przód tył góra dół obmacaj i jak sie wydaje ok to samo przejdzie - jak to zwykle w urazach -takich "delikatnych" bywa
a jak nie dostaniesz szynę na ząbki pół ryjka zadrutują i bedziesz kaszkę wciągał tylko ze pomiedzy zebami albo od tyłu za 8-kami albo 7-kami gdzie sie wały kończą...
a co do stawu i jego zwichniecia to kiedys koles na anatomii (ch .szcezkowo -twarzowy) opowiadal jak koles przyprowadzil zonke dopiero po 4 dniach od czasu jak sobie zuchwe - tylko chyba do przodu wystawila - ogolnie gadac nei mogla i sie to jemu bardzo podobalo a ze byla na niego transportowo zdana to cierpiala 4 dni a bol to byl okropny miesnie w stanie kresu wysilkowego zakwasy na maxa ... tylkoze to sie do przodu zrobilo
wiec jak ci sie glowka troche wyrobila to moze tez to bedziesz kiedys przerabial

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wylewy do oczu

Następny temat

Wymioty

WHEY premium