SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

kolagen a dyskopatia

Wysłana -
Witam,jak w temacie,chciałem zapytać Was czy przyjmowanie kolagenu pomaga w walce z bólami kręgosłupa,dyskopatią,czy przyjmowanie kolagenu zregeneruje w jakimś stopniu te poduszki między kręgami?Staram się jeść dużo galertu robionego na kurzych łapach(słyszałem,że z nich jest najlepszy),ale nie da rady robić tego tak żeby można było codziennie przyjmować określone dawki,dlatego myślę o wspomożeniu się czymś w rodzaju odżywki,czy tabletek z apteki,stąd moje pytanie czy to w ogóle ma sens,czy to cokolwiek pomoże,jeśli tak to jaki kolagen,z czym bo czytałem też,że trzeba go jeść z witaminą C żeby był przyswajalny?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
W walce z bólem nie pomoże to nie jest preparat przeciwbólowy.
Wysłana -
Jak wyżej, bardziej fizjoterapeuta i odpowiednie ćwiczenia.
Wysłana -
ale wspomaga regenerację,regeneruje,cokolwiek się odbuduje tych poduszek międzykręgowych?czyli rozumiem,że nie ma to najmniejszego sensu tak?
Wysłana -
Pewnie będą też inne zdania, ja uważam, że suplementacja kolagenem rzadko kiedy ma głębszy sens.
Jeśli chodzi o regenerację krążków międzykręgowych to często następuje samoistne wyleczenie i nie są potrzebne żadne cuda wianki. Przy bólach kręgosłupa często zwraca się uwagę na odpowiednie nawodnienie, rolowanie, rozciągnie i wzmacnianie konkretnych struktur, doraźne podobno sprawdzają się końskie dawki imbiru - sam nie próbowałem.
Zupki mocy ogólnie są ok.
Wysłana -
Uważam, że warto te pieniądze przeznaczyć na częstsze wizyty u fizjoterapeuty.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź