SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

klatka mi nie rosnie!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1814
mam problem! klatka mi nie rosnie! trenuje od stycznia z 3 miesieczna przerwa na wakacje(zaluje tej przerwy z calego serca) i jest tak: przed przerwa roslo mi i to niezle, ale klatka, bo np. bicek prawie wcale, potem zaczalem po wakacjach i klatka mi sie zatrzymala, a bicek poszedl jak burza, nic nie rozumiem! dodam jeszcze ze wczoraj zmienilem trening i robie 5 serii na plaskiej ze sztanga, wyciskanie hantli na skosie 3serie i rozpietki 3 serie-moze malo, ale boje sie zeby sie nie przetrenowac. no i dzisiaj nie mam nawet zakwasow na klatce, a na barkach jak najbardziej. moze robie cos zle(?). prosze o konstruktywna krytyke


[email protected]
twist again!

-=TWIST AGAIN=-

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1814
wajno jest! wszystkie uwagi wykorzystalem w poniedzialek i teraz zakwasy sa tam gdzie trzeba, czyli na klacie, nie na barach a przerwa dobrze mi zrobila, troszke lepiej mi sie cwiczylo i z kregoslupem tez juz lepiej!

[email protected]
twist again!

-=TWIST AGAIN=-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jeżeli masz zakwasy na barkach to znaczy że źle wykonujesz cwiczenia na klatke. Pradopodobnie na sztandze uzywasz zbyt duzego ciezaru, na rozpietkach tez mozesz przesadzac z rozciaganiem a zapominasz o odpowiednim prowadzeniu sztangielki i napinaniu miesni klatki.

Porady :
Wykonaj na nastepnym treningu 5 serii wyciskania na plaskiej lawce po 8 powt. i odpoczynkach po 2 min.
Sztange prowadz do linii obojczykow ,a unoszac ja do gory mocna napinaj klatke. Proponuje ciezar lzejszy o ok 15 kg niz zwykle.
Potem wykonaj 5 serii rozpietek na lawce skosnej (30 stopni) po 10 powt i odpoczynkach 2 min. Ruch zaczynaj znad glowy, a w miare opuszczania kieruj sztangielki lekko do przodu. Gryfik sztangielki musi byc caly czas rownolegly do podlogi.

Zakwasy beda napewno, trening ten zastosuj przez np. 6 tyg i podziel sie wrazeniami. Jak bedziesz zadowolony to rozpiszemy cos nowego.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1814
dzieki! to sie nazywa szybka reakcja :-]. w nastepny poniedzialek wyprobuje!! i napewno powiem jak bylo!!!!

[email protected]
twist again!

-=TWIST AGAIN=-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1814
niestety nie podziele sie moimi doswiadczeniami, musialem na kilka dni przerwac trening przez problemy z kregoslupem, mam nadzieje ze jest to przerwa tymczasowa!


[email protected]
twist again!

-=TWIST AGAIN=-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Twister wracaj szybko do zdrowia


pozdrawiam. Tomek

"Na tyle jesteś dobry, na ile jest dobry twój najsłabszy punkt"
1

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Witam!Przepraszam Mawashi ze wtrącam swoje trzy grosze w twoja artykoł, ale jeżeli mogę cos dodac to proponuję podczas wyciskania na lawce plaskiej aby podlozyc sobie pod tylne nogi laweczki talerz np.10 kg i(lub jezeli dysponujesz laweczka z regulacja oparcia) ustawic oparcie pod niewielkim katem - takim maks.15 stopni.Traktuj to cwiczenie jako wyciskanie na plaskiej lawce.Cwicz tak przez 4 tygodnie a potem powroc do standartowego ustawienia oparcia.Klatka powinna zareagowac na zmiane cwiczenia przyrostem.Zaznaczam,ze powyższe to tylko moja skromna opinia.
Pozdrawiam!

TEN-SHIN

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1814
finderx, dzieki za zyczenia powrotu do zdrowia, powiem szczerze, ze od kiedy chodze na masaze, to jest naprawde duzo lepiej, tylko ze drogo, troodno! TEN-SHIN, jak tylko wroce na silownie, to postaram sie zastosowac, mysle, ze mozna to polaczyc z tym co mowil Mawashi, dzieki za radyy panowie!

-=TWIST AGAIN=-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
WYNIKA Z TEGO CO NAPISAŁES ZE MASZ ZŁĄ TECHNIKĘ POWINIENES
SCIĄGNĄĆ BARKI W DÓŁ, SCIĄGNĄĆ JAK NAJBLIŻEJ SIEBIE ŁOPATKI I WYPIĄC KLATĘ OCZYWICIE WSZYSTKO TO PODCZAS WYCISKANIA NA ŁAWIE .SPRÓBÓJ I NAPISZ JAK BYLO .
PS.POLECAM RÓWNIEŻ POMPKI MA PORĘCZACH .

marcopolo

marcopolo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2285 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18850
Ja zasugerowałbym wykonywanie wyciskań przy użyciu tylko i wyłącznie hantli. Pozwoli to na wykonanie dokładniejszego ruchu z pełniejszą separacją cwiczonego mięśnia.
Zwróciłbym również uwagę na to co napisał marcopolo tzn. na wypchnięcie klatki i zrobienie tzw. mostka podczas wyciskania.
Taki trening tylko na hantlach zrób sobie przez minimum 8 tygodni.

Pozdrawiam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Tak samo jak Pan Dąbek, proponuje zastosowanie wyciskania hantlami lub treningu mieszanego, dla przykladu 2 serie sztanga i 2 serie hantlami. Juz po 3 tygodniach powinienes zauwazyc korzystne zmiany.


Pozdrawiam !

Mariux

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
A moje zdanie jdnak jest takie, że jeżeli ma kiepska technikę to jak trening bedzie bazował na sztangielkach to nie koniecznie musi to wyjsc mu na dobre. Jezeli nauczy sie operowac sztangą (wyciskanie 5 serii) i sztangielkami (rozpietki 5 serii) zrobi postepy w sile i masie oraz w PÓŹNIEJSZYM okresie bedzie mogl kombinowac z maszynami i sztangielkami.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przeczytaj to dotyczy też ciebie o brzuchu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Następny temat

dolna część brzucha

WHEY premium