SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kilka pytanek na początek ;]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 902

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
witam
na forum jestem od jakichś 2 tygodni , dużo czytam ogólnie , najwięcej o redukcji , bo to mnie głównie interesuje
Ćwicze ok 6 lat , ale moje ćwiczenia ograniczają się jedynie to ćwiczeń domowych ( pompki , brzuszki , hantelek , ogólnie takie co się ćiczy w domu , aa podciągałem się na drążku do póki nie spadłem razem z nim uszkadzając siebie i podłogę ;] ,nie mając wcześniej pojęcia o REDUKCJI ODCHUDZAŁEM się wielokrotnie ( jojo i takie tam ) a więc sytuacja wygląda tak : 3 miechy temu leżałęm w szpitalu trochę i w ciągu 3 tyg schudłem 12 kg z 91, tłuszczu w tym było ja wiem , ze 4 - 5 kg , ważyłem 91-12=79kg , teraz ważę 85 , ale to wszytsko to spowrotem mięśnie , tłuszczu mi nie przybyło , bo całyc zas się pilnowałem , od niespełna 2 tyg wpieprz#m przeciętnie 2g białka na kg 2g węgli i tłuszczy właśnie nie mam , szczerze ta moja dieta jak nrazie jest na oko ;] jem od 5 do 6ciu posiłków mniejszych lub większych , dużo mintaja , cycków z kury bez skóry , twarogu , warzyw , owocó ( banan raz na dzien ) mleko na śniadanie z owsianymi płatkami , kefiry , kasza jaglana , jęczmienna , itp itd , ogólnie to co ma dużo białka mniej węgli tłuszcz piję lniany , z wiesiołka i oliwę . To tak o odżywianiu. ćwiczyłem ze 4 razy w tyg , od miecha chodze na basen ( bo wybudowali nam w końcu ;D ) 3 razy w tyg , i chce zacząć chodzić na siłkę od dzisiaj ;] z miecha jakiś obwodowy ( czy wystarczy? ) i później normalnie ;] na mase tak konkretnie to przez zime oczywiście , aaa zapomniałem dodać od tyg gdzieś łykam l-karnitynę i cla(dobrze czy za wcześnie?) ( pomyślałem , że mam diete taką dość dobrą , nie wyliczoną dokłądnie jescze , ale myśle że jak na oko to dość dobrą ;] wiec się zdecydowałem ) w celach wspomagania przy redukcji głównie przy aerobach . no to jak narazie tyle , jeżeli jeszcze czegoś nie napisałem proszę o przypomnienie ;)

pytania jakie mam na początek :

1. dzienne zapotrzebowanie na kcal ok 2600-2700 , czy stosowne bedzie zejście tak do ok 2000 na pewno nie mniej , czasami moze gdzies tak 100 więcej
2. zamierzam zacząć jeść 200g białek , 200g węgli i KUR#A teraz policzyłem aż 130g tłuszczy , czy to oby nie za duzo , może jednak węgli więcej , w mojej głowie nadal troche tkwi stereotyp , że to tłuszcze odpowiadają za nadmiar tłuszczu ;] więc co o tym sądzicie , w ogólnym bilansie co zwiększyć kosztem zmniejszenia czego ?
3. czy branie tycj supli przeze mnie jest ok? ( w sumie jak cwicze w domu juz taki czas [ oczywiście z przerwami , jak to w domu , czasami się nie chciało] to doszedłem do wniosku że na suplementy mogę sobie pozwolić , narazie na nic więcej ) co o tym sądzicie


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 85

Wzrost: 177

Obwód klatki: nie wiem

Obwód ramienia: bnie wiem

Obwód talii: nie wiem

Obwód uda: nie wiem

Obwód łydki: nie wiem

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem

Aktywność w ciągu dnia: zaczynają się wakacje , wiec wiadomo , robota , jezioro , imprezy ;]

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: basen 3 razy w tygodniu

Odżywianie: jem wszystko , nie wybrzydzam , ogólnie całe życie staram się zdrowo odżywiać , ze względu na małe kłopoty ze zdrowiem , słodycze i fastfoody praktycznie zero , dużo warzyw i owoców

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie

Stan zdrowia: trochę choruje , ale ograniczeń żywieniowych raczej nie mam

Preferowane formy aktywności fizycznej: od dzisiaj zaczynam siłownie 3 razy w tyg

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: cla , l-karnityna

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: na pewno nie fatburneru itp , nie takie co to działąją szybko i są mniej zdrowe dla organizmu

Stosowane wcześniej diety: zdrowa dieta ;]

no to zaczynamy ;]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
kurcze tam z tymi tłuszczami miało być nie wiem , a nie nie mam ;] ogólnie tak mnie wiecej ze 40 g tych tłuszczów wcinałem może troche wiecej , ale starałem się zdrowe , jak napisałem " oliwa lniay , wiesiołek

no to zaczynamy ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
łaaa znowu pomyłka , pisałem podekscytowany i źle policzyłem , tłuszczy przy takim czymś wychodzi jakieś 50 g , to nie tak dużo ;]

no to zaczynamy ;]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta oceńcie dla początkującego

Następny temat

Na sam początek.

WHEY premium