SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kilka pytań od siatkarza

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1405

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22
Hej wam, jestem tu nowy więc pomyslałem ze moja wypowiedz najbardziej będzie pasować do tego działu. Mam takie małe pytanie a właściwie to kilka pytań. Od jakiegoś czasu trenuje wyskok (trenuje siatkówke. I chciałbym sie dowiedzieć:

1. Czy trening na skakance, oprócz zrzucania wagi, kształtowania łydek, daje bezpośrednie przełożenie na poprawe wyskoku? (a jeżeli nie bezposrednie, to czy mozna stosować skakanke dla urozmaicenia treningu na wyskok.)

2. Czy zrzucenie kilku kilogramów, może mi pomóc w osiąganiu lepszych efektów w skakaniu, jestem raczej normalnej budowy, mimo to uważam ze nie zaszkodzi zgubić te pare kilo.

3. Czy mięśnie brzucha pomagają przy koordynacji wyskoku i czy wpływaja na jego efektywność? Jeżeli tak to jak mam trenowac brzuch.

Z góry dziękuje, dla pomocnych oczywiście sogacze.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
1. Czy trening na skakance, oprócz zrzucania wagi, kształtowania łydek, daje bezpośrednie przełożenie na poprawe wyskoku? (a jeżeli nie bezposrednie, to czy mozna stosować skakanke dla urozmaicenia treningu na wyskok.)
Moze byc jednym z wielu elementow ksztaltowania wytrzymalosci lydek, zalezy tez to jeszcze od sposobu skakania - mowiac najprosciej, czy beda to szybkie krotkie podskoki, czy jeden wysoki z kilkoma obrotami skakanki za jednym razem...zalezy

2. Czy zrzucenie kilku kilogramów, może mi pomóc w osiąganiu lepszych efektów w skakaniu, jestem raczej normalnej budowy, mimo to uważam ze nie zaszkodzi zgubić te pare kilo.
napewno nadmiar kg, moze byc 'szkodliwy - bedzie obnizal motoryke, zwinnosc, takze moze obnizac wyskok...

3. Czy mięśnie brzucha pomagają przy koordynacji wyskoku i czy wpływaja na jego efektywność? Jeżeli tak to jak mam trenowac brzuch.
jak najbardziej - miesnie brzucha biora duzy udzial przy nabiegu wyskoku a takze i przy ataku - jak trenowac? to juz zalezy czy chcesz wzmocnic miesnie, powiekszyc, czy np. zwiekszyc ich wytrzymalosc...

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
co do pytania 3- dodalbym ze akurat w tym wypadku polecil bym trening typu "aerobiczna 6 weidera" jesli oczywiscie nie kolidowalby ona z trenignami siatki! czemu? gdyz porpawi on wytrzymalosc miesni brzucha. a njalepiej to wywalil bym kilka dni z tegoz trening aby miec 2 wolne w tyg.

sam brzuch starczy? nie- polecam tez[jelsi mowimy o stablizatorach sylwetki] trening miesni prostych grzbietu.
Mocny dolny grzbiet, proste oraz skone brzcuah zapewnia swojego rodzaju pas wokol ciala co bardzo tez pomoze- na dol plecow polecam wyprosty z lezenia w opadzie na lawce np.
nie zaniedbuj barku, gornej czesci pleców i klatki gdyz te partie tez sa pomocne podczas uderzeń. trening polecam wytrzymalosciowy.
wielkie ciezary, czyli takie z ktorymi zrobisz 0-8 ruchow bym wogole nie robil [tzn nie bazowal na nich] i postawil na przedzial 15-12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

polączenie parti

Następny temat

zaczynam na poważnie

Wiecej