SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kierunek ogolnowojskowy zmechanizowany a desant.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3618

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 194 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1191
Mam dwa pytania
1) czym ce****e sie kierunek w temacie
20 czy po nim mam jakies szanse dostania sie do jednostek szturmowych czy dowodcy biora taki kierunek pod uwage.

Mialem isc do Wroclawia w tym roku na profil desantowo szturmowy lecz niestety szkola z niego zrezygnowala w tym roku i musze przeniesc papiery do Poznania. Aha i jak jest z tym Poznaniem jesli ktos chodzil to niech napisze jak tam jest jak z nauka itp.

Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko rzeczy trudniejsze do zdobycia.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6768 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66642
Co do st.szer to już istnieją centara szkoleń dla starszych szeregowych na razie w Poznaniu i Koszalinie a docelowo ma być ich 9.
Co i jak tam dokładnie to nie wiem ale się dowiem

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 102 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1132
Wg. filmu "Szkolnictwo wojskowe" spwl w Poznaniu oferuje swoim słuchaczom trzygodzinne, codzienne zajęcia z języka angielskiego. W ogóle ten film wszystko wyjaśnia.

Navy. Accelerate your life.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 58 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 961
tutaj masz ciekawy filmik o spwl w Poznaniu:




A co do dostania się do szturmówek po podoficerce, to miałem podobne pytanie. W moim temacie powinieneś znaleźć na nie odpowiedź.

https://www.sfd.pl/Praca_w_6bdsz-t468953.html


pozdrawiam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 194 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1191
Koza91 dzieki i przejrzalem juz Twoj plan wczesniej ale dzieki za info. I ja niechce raczej isc na szeregowego i czekac az ktos mnie laskawie wezmie na podoficerke bo moze sie okazac ze wogole nie wezma jak potrzebuja szeregowych wiec to troche ryzyko wole od razu miec jakis tam stopien i poznij sie starac do lepszych jednostek.

Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko rzeczy trudniejsze do zdobycia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 58 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 961
Ja z początku miałem takie same plany jak Ty, ale pogadałem z żelesiem i on mi elegancko wyjaśnił, że nie da rady się dostać po podoficerce do szturmówek od tak sobie. Nieważne jaki ukończyłeś kierunek. No chyba, że do pododdziałów, ale nie wiem, czy Cię to zadowoli. Ja także zamierzam iść do desantu, równierz chciałem się tam dostać przez podoficerke, ale żeleś rozwiał mi te myśli i teraz mam zamiar się tam wybrać jako szeregowy

A co do wysłania szeregowego na kurs podoficerski to wyślą Cię, wyślą. Musisz dawać z siebie wszystko, a dowództwo na pewno to doceni

pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 194 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1191
na poczatku mozna isc do pododzialow a pozenij sie rozwijac sa rozne drogi ja wybieram taka

Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko rzeczy trudniejsze do zdobycia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 194 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1191
ponawiam pytanie czym zajmuja sie i czego ucza sie elewi na kierunku ogolnowojskowym (zmechanizowanym)

Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko rzeczy trudniejsze do zdobycia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3347
Orientuje się ktoś, kiedy mają ruszyć szkółki dla cywili? Teraz, żeby dostać się do jakiegokolwiek oddziału (też myślę o desancie) trzeba mieć zaliczone wojsko z poboru. Co z tymi co chcą iść do wojska, a nie mieli z nim do tej pory jakiegokolwiek kontaktu? Kończę za 2 miesiące liceum, startuję do podoficki, bo innego wyjścia nie mam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 102 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1132
CO? Idź do WKU a posypią Ci ofertami na szeregowego, wszystko bez ukończonej ZSW bo to byłoby bez sensu.

Navy. Accelerate your life.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3347
Byłem niemal pewny, że szeregowym mogą być osoby po ZSW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6768 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66642
A więc odnośnie kierunku:
Kierunek zmechanizowany(zmotoryzowany) to przedewszystkim działanie drużyny piechoty w terenie leśnym i zurbanizowanym,prowadzenie przez drużynę natarcia i obrony a także działań opóźniających,praca bojowa na sprzęcie (BWP/Rosomak) kierowanie ogniem oraz szeroko rozumiana taktyka.

Na tym kierunku wiodące przedmioty to:
-taktyka
-praca bojowa na sprzęcie
-strzelanie
-WF
-terenoznastwo



W woli wyjaśnienia :rozpoznanie ,zmech, zmot, desant to wszystko jest określane jako "kierunek ogólnowojskowy" a tylko w oznaczeniu specjalności wojskowej są różnice.(pięciocyfrowy numer SW)

Jeszcze jedno panowie ile razy i w ilu tematach rozmawialiśmy o sytuacji w desancie?
Mamy w kraju 6BDSz z 3 batalionami na każdym batalionie po 3 kompanie 3 plutony 4 drużyny w każdej pomijając fakt że d-ca 1 drużyny w plutonie jest za razem pomocnikiem dcy plutonu (chor)pozostaje 243 etaty podoficerski , czy naprawde się wam wydaje że w 100tyś armii nie ma tylu doświadczonych podoficerów z praktyką na lini i zaliczonymi misjami aby sięgać po młodzież z niecałym rokiem służby?
Rozumiem was bo sam byłem obrażony na cały świat jak po szkole nie wzieli mnie do Lublińca pomimo zaliczonego kursu weryfikacyjnego ale niestety takie są realia.
Zmech to piechota zmechanizowana ,desant to piechota spadochronowa zanim będziecie się wpychać po bordowy beret wykażcie się wiedzą i umiejętnościami dowodzenia w takich jednostkach jak Szczecin ,Międzyrzecz czy Rzeszów.Problemem nie jest zaliczenie WF czy strzelania sztuką jest wziąść odpowiedzialność za ludzi i prawidłowo nimi dowodzić.

Co do szkoły to przedmiotów typowo wojskowych jest za mało są za to śmieci typu :etyka żołnierza zawodowego ,prawo wojenne,KO ,ochrona środowiska czy BHP.Nie raz w czasie tych właściwych zajęć wypada jakaś służba czy coś i wtedy dupa.
Powiem na przykładzie własnej JW ci co ostatni przyszli po szkole posiadali praktycznie 0 wiedzy o sprzęcie i wszystkiego musieli się uczyć od nowa.

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Puchar Świata w judo - Warszawa 28 luty - 1 marca 2009

Następny temat

zmiana treningu

Wiecej