SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kick boxing czy muay thai - co skuteczniejsze?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 781
witam!!

pytanie. od trzech lat trenuję judo i chciałbym to połączyć z jakimś dobrym uderzanym MA. ostatnio przekonałem się o masakryjącej sile low kicków (RESPECT) i łokci. stąd pytanie co jest skuteczniejsze: muay thai czy kick boxing. i jezeli ktoś zna jakies dobre sekcje w poznaniu to byłbym wdzięczny za podanie adresów (najlepiej w okolicach jeżyc, łazarza grunwaldu)

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Sporty walki ostatnimi laty cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Większość je trenujących robi to dla poprawy swoich zdolności sportowych, rywalizując w różnych turniejach, amatorskich, czy to profesjonalnych. Jednak dla części przydatne one będą w celu obrony siebie, swojej rodziny, czy po prostu, żeby zmienić swoją sylwetkę i poprawić zdrowie.

Nie da się niestety jednoznacznie określić, która dyscyplina sportu jest skuteczniejsza. Obie są bardzo podobne. Z tym że w boksie tajskim używa się łokci i więcej niskich kopnięć. Nie jest istotne, którą z nich wybierzesz. Każdy z nas ma inne predyspozycje do rozwoju i nauki. To od nas zależy, ile wyniesiemy z danych treningów i jak się do nich przykładamy.

Jeżeli chcesz nauczyć się przekrojowej walki, to bez wątpienia warto skupić się na mieszanych sztukach walki (mma). Szczególnie że masz już podstawy z judo, które będą tutaj bardzo przydatne. Z kolei w kick boxingu, czy muay thai niestety nie, a wręcz pewnie przyzwyczajenia mogą przeszkadzać. Wybierz więc taką dyscyplinę, która interesuje Cię najbardziej, a przy okazji, też taką, żebyś klub treningowym na niezłym poziomie miał w miarę blisko od domu i nie musiał jeździć do innej miejscowości.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1074 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19774
Muay Thai moim zdaniem jest lepsze. Poza tym użyj wyszukiwarki. Temat przewijał się już parę razy.

Tą stronę powinienneś odwiedzać codziennie! http://www.pajacyk.pl/
K.O.WAL Muay Thai- tel.503499158 K.O.WAL Muay Thai- tel.503499158 K.O.WAL Muay Thai- tel.503499158
1

Tę stronę powinienneś odwiedzać codziennie! http://www.pajacyk.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 39 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1574
Wiadomo lepszy jest muai thai gdyż dochodzą kolana łokcie no i rzuty ale jak nie ma ma wyboru to kick też jest dobry.Na sekcje przyszedł ostatnio koleś z judo , napocząku miał problemy głównie z trzymaniem gardy, ale potrafił robić prosty szpagat

Jeśli ktoś cie nie szanuje za to kim jesteś to niech sie ciebie boi
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
osobiście wybrałbym muay thai niestety nie mam możliwości trenowania go u siebie w mieście więc ćwicze kicka

Alkohol jest jedyną cieczą, która posiada szczególną właściwość - płynie od dołu ku górze
============================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl

Zmieniony przez - kwas w dniu 2003-10-07 20:08:42
2

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 781
dzięki za odpowiedzi. jeszcze mam 2 pytanka. na sekcje kick boxingu mam dużo bliżej niż na thai, ale czy tam też nauczę się dobrze wykonywać low kicki?? poza tym nie wiem czy się nadaję bo wiem że w tych sportach liczy się szybkość a ja waże troszkę ponad 100 kg i nie wiem czy sie nadaję (od razu mówię że nie jestem koksem ani tłuściochem, tylko jestem wysoki. byłbym zaj****cie wdzięczny za radę..

pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na kicku nie nauczys sie lowa bo go tam nie ma twoja masa przyda sie jesli nauczysz sie dobrze kopac po tajsku czyli z rzutem ciala. Muay Thai i Judo calkiem ciekawa kombinacja.

One World One Muay Thai
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Idz i zobacz czy trenuja low - kick. W kicku jest low-kick. Ale nie ma lokci i kolan.
Lepszy jest kick w ogole jesli ktos mowi lepsze lub gorsze to nie wie co mowi.
Lepsze do czego ?




Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.
1

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 781
chodzi mi o to, czego się niejako łatwiej nauczyć i co jest skuteczniejsze, niekoniecznie chodzi o ulice, ale nigdy nic nie wiadomo
ostatnio kumpel który trenuje takie rzeczy udowodnił mi jak bardzo nie znam sie na MA uderzanych. zero gardy zero techniki no i jak mi sprzedał kilka low-kicków ledwo mogłem chodzić. chodzi mi o to czy na kick boxinu nauczą mnie czegoś "wartościowego". no i czy wysoki i ciężki ma się co tam pokazywać. z judo nie zamierzam rezygnować ale chciałem poznać też coś innego.

pozdro..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Lepszy jest kick w ogole jesli ktos mowi lepsze lub gorsze to nie wie co mowi. "
kask czyli nie wiesz o czym mowisz ???

One World One Muay Thai
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Wiesz co oznacza usmiech ?
a wiesz co to ironia ?
Zrozum to.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 781
czy chodząc na muay thai lub kick boxing 1x tydzień (przynajmniej na razie) jestem w stanie się czegokolwiek nauczyć? chodzi mi głównie o trzymanie gardy, lowy i podstawowe techniki. czy ma to w ogóle sens?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

najszybsza sztuka walki

Następny temat

!!silka + kick!! jak polaczyc zeby budowac mase i miec postepy w kicku???!!!!!

Wiecej