SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kewem nie może na siebie patrzeć :(

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6435

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2180
Jako, że dzisiaj (co bardzo u mnie nietypowe) nie mam ochoty na żadne słodycze postanowiłam wykorzystać ten moment by zacząć się odchudzać ;)
Na wstępie napiszę, że póki co nie będę chodzić na siłownię, ale jak tylko skończy się sezon narciarski postaram się o tym pomyśleć. Teraz nie mam na to czasu i głównie zależy mi na tym, aby schudnąć, dopiero w drugiej kolejności na budowaniu mięśni. Moje miski nie będą od pierwszego dnia takie, jakie powinny być, za co przepraszam, ale nie potrafię tak z dnia na dzień się przestawić. Jestem przyzwyczajona do pochłaniania ogromnej ilości niezdrowego pokarmu. Przeczytałam temat "co jedzą lejdis", wszelkie nieczyste miski będą wynikać z moich złych nawyków żywieniowych, a nie z niewiedzy.

Po co tu piszę? Mam nadzieję, że pomożecie mi znaleźć motywację do odchudzania bo z tym u mnie najgorzej :( No i oczywiście cel główny to pozbycie się tak z połowy tkanki tłuszczowej, której jest ogrom :(
Moim dodatkowym problemem jest lenistwo i niska samoocena, które najczęściej doprowadzają mnie do myślenia "po co ma się starać, po co próbować? i tak nie schudnę, już zawsze będę gruba".

Od razu nasuwają mi się pierwsze pytania: jak ważycie jedzonko? nosicie ze sobą jakieś takie przenośne wagi? co mam zrobić jeżeli nie wiem ile węglowodanów, białek i tłuszczu zawiera dany posiłek? czy jak np. jednego dnia zjem dwa razy więcej niż powinnam to następnego mam nic nie jeść czy to tak nie działa? :D Czy jest gdzieś na tym forum spis ćwiczeń (takich na siłowni) z filmikiem jak je poprawnie wykonywać?

Wiek : 22
Waga : 70 (nie wiem czy to aktualne bo boję się zważyć, ta waga jest sprzed kilku miesięcy kiedy się z kimś założyłam, że ważę te 70kg, zakład przegrałam bo wyszło 69,7 wtedy, teraz myślę, że tak z 70-71 będzie)
Wzrost : 168
Obwód w biuście(1) : 92
Obwód pod biustem : 77
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 73
Obwód na wysokości pępka : 79
Obwód bioder (3): 95
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57
Obwód łydki : 37
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, biodra, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch, pośladki
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) rower, narty, sporty walki - w zależności od sezonu, niemalże codziennie coś
Co lubisz jeść na śniadanie: kanapeczki z serem, płatki z mlekiem, serki homogenizowane, jogurty, jajka
Co lubisz jeść na obiad : pierogi, kluski, naleśniki, placki, pizze, makaron, gotowane warzywa
Co jako przekąskę : drożdżówki, kanapeczki, kaszki smakowe, słodycze w każdej postaci, banany
Co jako deser : budyń, jogurt, serki homogenizowane, kakao
Ograniczenia żywieniowe : jestem wegetarianinem
Stan zdrowia: nie jest źle, miałam kilka kontuzji, które pozostawiły po sobie ślad, w tej chwili naciągnięty bark i bolące kolano
czy regularnie miesiączkujesz: jak się stresuję to czasem jest nieregularnie, ale ogólnie ok
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: rower, narty, grupowe zajęcia zorganizowane, w sumie każda aktywność może być ;)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : nigdy nie stosowałam uporządkowanej diety

Zdjęć bardzo nie chciałam wrzucać, ale widzę, że wszyscy prędzej czy później to robią, więc co mi tam...

Jeżeli chodzi o moją dotychczasową dietę to jest dramat... myślę, że średnio jakieś 70%-80% węglowodanów i bardzo duże niedobory białka. Zaraz postaram się wkleić moje wczorajsze wyczyny, przeważnie podobnie jadłam do tej pory codziennie, przy czym najczęściej jeszcze dodatkowo jakiś posiłek między 6 a 13, ale wczoraj nie miałam okazji.
Dzisiaj starałam się jeść trochę lepiej niż wczoraj, tak się tym zestresowałam, że właśnie siedzę głodna bo nie policzyłam jeszcze wszystkich kalorii i nie wiem czy coś w ogóle mogę jeszcze zjeść czy lepiej już iść spać.

Trening i aktywność... siłownia na razie raz w tygodniu i bez większych obciążeń, ale mogę wykonywać jakieś ćwiczenia w domu. Ogólnie to uwielbiam sport i to jest chyba moja jedyna pozytywna cecha, dzięki której nie jestem bardzo gruba, a jedynie otyła i trochę za gruba... Ruszam się naprawdę sporo, np przez ostatni tydzień udało się być 5 razy na nartach, 2 razy rower i 2 razy bieganie. Niestety przez to opuściłam 3 dni zajęć na uczelni, normalnie mam zdecydowanie mniej czasu na takie przyjemności.












Zmieniony przez - kewem w dniu 2013-03-11 20:16:28




Zmieniony przez - kewem w dniu 2013-03-11 20:16:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2180
Wszędzie lekko pospadało - ok centymetra, jedynie uda bez zmian i co najbardziej cieszy ok 2 cm z brzucha :)
No i waga jakieś -3kg.

Zmieniony przez - kewem w dniu 2013-05-06 23:24:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Motywację albo masz, albo nie - nikt Ci jej nie da, tak jak nikt za Ciebie nie schudnie, ani siusiu nie zrobi.

1800kcal, 130g białka, 70g tluszczu, reszta węglowodany.
Trening siłowy dla pocz. 3x/tydz. Po treningu siłowym 20 minut aero na orbitreku, ile fabryka dała.

Do tego zgłoś się w temacie "E-gabinet" z prośbą o zalecenia odnośnie swojej wady postawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Tak w skrócie wygląda moja sytuacja - jestem otyła, nie mam siły i motywacji by coś z tym zrobić. Mam wobec tego takie pytania do Was - czy też kiedyś tak miałyście? Czy sobie z tym poradziłyście? W jaki sposób? Czy może jestem skazana na samotność i nadwagę? Albo czy może da się normalnie żyć będąc grubym? A może jest jeszcze jakiś ratunek?

Twoja wypowiedź z lutego wskazuje na to jakie masz problemy z widzeniem siebie. Miejmy nadzieję, że się to chodź trochę zmieniło, albo nie widziałaś nigdy osoby otyłej, mającej nadwagę i grubej.
Powodzenia, oby nie był to jednodniowy zryw

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2180
Tak było wczoraj:



A tak dzisiaj (dzisiaj to cały dzień głodna chodziłam):



Martucca
Motywację albo masz, albo nie - nikt Ci jej nie da, tak jak nikt za Ciebie nie schudnie, ani siusiu nie zrobi.

1800kcal, 130g białka, 70g tluszczu, reszta węglowodany.
Trening siłowy dla pocz. 3x/tydz. Po treningu siłowym 20 minut aero na orbitreku, ile fabryka dała.

Do tego zgłoś się w temacie "E-gabinet" z prośbą o zalecenia odnośnie swojej wady postawy.


U mnie sprawa motywacji nie wygląda tak prosto i bardzo często motywują lub przeciwnie - demotywują mnie ludzie i ich opinie.
1800 kcal, ok, tylko się boję, że po 3 dniach umrę z głodu :P A tak serio to będzie bardzo duży problem z właściwą ilością białka.
Z postawą poczekam kilka dni na poprawę bo prawdopodobnie jest to spowodowane wczorajszą glebą na nartach :D Poleciałam prosto na bark przy dużej prędkości i boli jak ruszam.


Zmieniony przez - kewem w dniu 2013-03-11 22:14:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
To jedzenie to chyba żart. Czytałaś w ogóle art Co jedzą ladies?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1014 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 32166
Jesteś wegetarianką ale gdzie są jajka ?

Misja na Rok 2014: Być zwyciężcą. (Prawdziwy zwyciężca według mnie to ten który pokona samego siebie czyli zarazem najmocniejszego i najsłabszego przeciwnika jakiego tylko może spotkać)

KONKURS : http://www.sfd.pl/Konkurs_/_Tamaqucci-t1015638.html
OBECNIE : http://www.sfd.pl/[Fit]DT_Tamaqucci-t1031280.html?master=1#post5 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2180
Czytałam, co jedzą lejdis, ale niestety nie jestem idealna i nie potrafię (na razie) tak jeść. Ta pierwsza miska była obrazowa - czyli tak do tej pory wyglądał mój przeciętny dzień. Nie należy tego traktować jako mój pomysł na odchudzanie

Wczoraj nie było po prostu okazji, żeby zjeść jajka. Dzisiaj rano o tym pomyślałam i udało mi się o nie wzbogacić miskę. Niestety proporcje nadal są tragiczne, najbardziej martwi mnie mała ilość białka, już nie wiem co mam zrobić, żeby było go więcej (cały dzień jajka i białe sery??). Ilość węglowodanów też za duża, ale to akurat ewidentnie moja wina bo zjadłam ciasto. Byłam głodna, a koleżanka akurat do biura przyniosła własnoręcznie upieczone ciacho no i stało się

Jeżeli chodzi o aktywność ruchową to dzisiaj 1h20m roweru w strefie lekko powyżej 80% HR max. Plus godzinka na siłowni - trochę ergometru, plus ćwiczenia z niewielkim obciążeniem (muszę sobie poczytać o tych ćwiczeniach bo na razie to nie wiem jak się co nazywa, jakie obciążenie powinnam brać, ani jak łączyć ćwiczenia, żeby przynosiło to jakieś efekty).



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Odpuść sobie wrzucanie takich misek, nikt nie będzie tracił czasu na ich poprawianie.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8204
Białko to też strączki pod każdą postacią, ryby (jeśli jesz...)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2180
Wrzucam dzisiejszą miskę.

Bardzo długo (z pół nocy!!) się głowiłam nad ilością białka. Wymyśliłam sobie kotlety sojowe (ryb niestety też nie jem). Przyznam się, że od kilku ładnych lat nie zjadłam tak dużo białka jak dzisiaj! Z drugiej strony przeczytałam, że unikacie soi, tylko nie wiem dlaczego. Czy biorąc pod uwagę fakt, że nie jem mięsa i ryb mogę jeść soję?

Odkryłam też, że dużo lepiej zaplanować sobie wcześniej miskę bo w trakcie dnia wiem co i ile dokładnie mam zjeść i nawet nie zastanawiam się nad jakimś dodatkowym niezdrowym jedzeniem :)
Czy w diecie bardzo potrzebna jest różnorodność czy mogę mieć taką samą miskę przez cały tydzień? Pytam bo planowanie miski jest bardzo czasochłonne i dużo prościej byłoby mi ją zmieniać co kilka dni.

Z treningiem dzisiaj słabo (uczelnia od 9 do 20 nie sprzyja trenowaniu). Rano udało się pół godzinki pobiegać w strefie ok 75% HR max. Może jeszcze za chwilę poćwiczę trochę w domu.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
ZA dużo nabialu, soję wywal. Nie masz praktycznie ww złożonych, same owoce, pokombinuj jeszcze.

ZA dużo białka.

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2013-03-13 22:39:31

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kcal w potrawach surowych, a kcal w daniach ugotowanych, usmażonych, upieczonych

Następny temat

Aleksandra :)

WHEY premium