SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

ketoza

Wysłana -
witam. natknalem sie wczoraj na artykul odnosnie ketozy na t-nation. autor uwaza, ze robienie ladowan na ketozie jest bledem, ze powinno caly czas sie leciec bez nich. cale zycie zyje w przekonaniu, ze ladowania sa wrecz wskazane na ketozie, chociazby ze wzgledu, zeby tarczyca do konca nie zwariowala. czy ktos moglby sie do tego ustosunkowac?
Wysłana -
Chcąc zredukować tkankę tłuszczową, próbujemy stosować różnego rodzaju sposoby ku lepszym efektom. Niektóre osoby lepiej się czują i osiągają lepsze wyniki na dietach tłuszczowych, a inne wolą opierać się na węglowodanach jako źródle energii. Bez wątpienia nie da się jednoznacznie stwierdzić, co jest lepsze dla każdego.

Ketoza jest stanem naszego organizmu, w którym organizm, zamiast pozyskiwać tradycyjnie energię z glukozy, wykorzystuje do tego kwasy tłuszczowe, a dokładnie ciała ketonowe. Można by pomyśleć, że w sytuacji takiej spalamy więcej tkanki tłuszczowej, z której organizm bezpośredni pozyskuje energię. W rzeczywistości badania nie potwierdzają tego, aby dawała ona lepsze efekty niż opieranie się na węglowodanach.

Dieta ta zakłada spożycie około 1,5-2 g/kg masy ciała białka, do 50 g węglowodanów i reszta kalorii pochodząca z tłuszczów. Węglowodany pochodzą głównie z warzyw, orzechów, nasion, nabiału i ewentualnie otrębów.

Ładowania węglowodanów mogą być wykorzystywane w diecie tłuszczowej. Szczególnie w przypadku wykorzystania protokołu systemu żywieniowego CKD, który zakłada specjalistyczny trening, polegający na jak największym pozbyciu się glikogenu z naszych mięśni. Wtedy ładowania np. co 2 tygodnie w weekend wydają się niezbędne. Można więc stwierdzić, że ładowania uzależnione są od tego jaką mamy aktywność fizyczną i jak się czujemy, bazując na tłuszczach jako źródle energii.Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
nikt nic?
Wysłana -
ketoze stosujesz cały czas, ładowanie Cię wybija ze stanu ketozy, wiadomo takiej diety długo nie można trzymać.
Wysłana -
Ładowania nie są konieczne. Stosuje się je na CKD. Systemie żywieniowym połączonym ze specyficznym rodzajem treningu, który polega na znacznym uszczupleniu zapasów glikogenu. Zależne jest to więc w dużym stopniu od Twojej aktywności i samopoczucia.
Wysłana -
Jeżeli twoja głowa wytrzymuje brak węglowodanów długi czas to nie widzę potrzeby ładowania.
Wysłana -
domer
Ładowania nie są konieczne. Stosuje się je na CKD. Systemie żywieniowym połączonym ze specyficznym rodzajem treningu, który polega na znacznym uszczupleniu zapasów glikogenu. Zależne jest to więc w dużym stopniu od Twojej aktywności i samopoczucia.


stosowalem w poprzednim roku ultimete diet 2.0 od mcdonalda i tam wlasnie protokul byl skorelowany z treningiem nastawionym na wyplukanie glikogenu, a pozniej weekendowe ladowania. sprawdzilo sie pieknie.
Wysłana -
pborek
Jeżeli twoja głowa wytrzymuje brak węglowodanów długi czas to nie widzę potrzeby ładowania.


owszem, jednak moje pytanie bylo bardziej w strone tarczycy. jak dlugo mozna leciec na weglach rzedu 30g dziennie zeby tarczyca do konca nie zwariowala?
Wysłana -
Jest to mocno indywidualne. Niektórzy jedzą tak wiele lat i nie mają problemów.
Wysłana -
W dłuższej perspektywie czasu takie restrykcje węglowodanów mogą zaburzyć stosunek t3 do t4, aczkolwiek jest to zależne od wielu czynników. Celem redukcji jest pozbycie się tkanki tłuszczowej, nie samego w sobie glikogenu. Jeśli jesteś osobą o dużej aktywności fizycznej to dieta ketogenna bd słabym rozwiązaniem.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-04-13 19:05:58
Wysłana -
dudee
W dłuższej perspektywie czasu takie restrykcje węglowodanów mogą zaburzyć stosunek t3 do t4, aczkolwiek jest to zależne od wielu czynników. Celem redukcji jest pozbycie się tkanki tłuszczowej, nie samego w sobie glikogenu. Jeśli jesteś osobą o dużej aktywności fizycznej to dieta ketogenna bd słabym rozwiązaniem.Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-04-13 19:05:58


dlatego tez wszedlem sobie na ketoze, przygotowujac sie do niej wczesniej, na doslownie kilka tygodni, zeby dopalic koncowke i zaczac mase z dobra podstawa i dobra wrazliwoscia insulinowa. aktualny bf okolo 8-9%, pas juz 78cm przy wzroscie 184cm, leca 4 trening silowe, 2x interwal 12 minut, 1x tabata, do tego joha hcl z kofeina przed treningowo.
Wysłana -
Śmiało możesz tak zrobić. Wydaje się to sensownym rozwiązaniem.
Strona 1 z 8
Dodaj odpowiedź