sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Po siłowni, o siłowni

Dodaj odpowiedź

kawa po treningu?

Wysłana -
j/w czy mozna pic kawe po treningu ??
Wysłana -

Jeszcze nie tak dawno temu kawa była postrzegana jako używka negatywnie wpływająca na układ krążenia, powodująca nadciśnienie i choroby serca. Jednak w świetle dostępnych obecnie danych, spożycie kawy wcale nie przyczynia się do występowania problemów ze strony układu krążenia, natomiast niesie za sobą szereg pozytywnych następstw.

Jak powszechnie wiadomo, kofeina zawarta w kawie wykazuje działanie stymulujące i pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy, a także przyspiesza metabolizm.

Spożywanie umiarkowanych ilości kofeiny pozwala usunąć uczucie zmęczenia, poprawia koncentrację i pamięć, a także zwiększa możliwość organizmu podczas treningu. Stąd najczęściej spotyka się picie kawy przed treningiem i przed nauką.

Według przeprowadzonego przez Neal Freedmana badania, wypicie dwóch filiżanek kawy dziennie obniża ryzyko przedwczesnej śmierci w wyniku chorób:
- płuc
- serca
- udaru
- infekcji.

Związane z piciem kawy przyjmowanie kofeiny działa uzależniająco. Jest fizyczne uzależnienie, którego zespół abstynencyjny manifestuje się w sposób następujący:
- chroniczne zmęczenie
- zmniejszona koncentracja
- bóle głowy
- spadek nastroju.

Jeżeli nie spożywasz codziennie kawy, a tylko okazjonalnie, to wypicie tego napoju po treningu, w celu polepszenia koncentracji i pobudzenia będzie miało jak najbardziej sens. Warto wiedzieć, że ciągłe wystawianie organizmu na stymulujące działanie kofeiny może w perspektywie czasu przynieść odwrotny skutek. I zamiast pobudzać, kawa będzie nas usypiać.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
a czemu nie?

tylko po co? w celach smakowych jedynie
Wysłana -
Gdzieś czytałem że kofa zmniejsza bóle mięśniowe po treningu

http://www.sfd.pl/-t311950.html 
Wysłana -
czasami ide pozno na silke wracam przed 20 a przedemna duzo nauki a po silce padam ;]
Wysłana -
to raczej nie wpłynie dobrze na ciśnienie

bo po treningu masz i tak podwyższone a kawa jeszcze wzmocnji

ja odradzam

i jeszcze jak masz 17 lat...

Zmieniony przez - TOYSY w dniu 2007-11-26 19:46:08
Wysłana -
nom wlasnie dlatego sie pytam: bo ogolnie nigdy kawy nie pijam
Wysłana -
dla bezpieczeństwa na przyszłość - nie pij

możesz poczytać sobie na forum o kofeinie itp.
ale nie tylko na forum...

Zmieniony przez - TOYSY w dniu 2007-11-26 20:20:32
Wysłana -
a ja slyszalem ze kofeina odwadnia ale pamietajcie tylko slyszalem to nie musi byc prawda...
Wysłana -
ja w sumie wlasnei slyszalem ze scina bialko
Wysłana -
wiesz kazdy wlacznie ze mna slyszal rozne rzezcy o kawie tylko trzeba to jeszcze udowodnic...
Wysłana -
powiem tak: ja nie piję i żyję ;-P

za młody jesteś na kawę - ja mam cl: nie palić i nie pić kawy- i narazie się udaje
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź