SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kawa po treningu?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 25513

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1359 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36043
j/w czy mozna pic kawe po treningu ??

Some people dream... of breaking free.. of pushing limits... beyond the physical... beyond the mental... and some people... live the dream

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125


Jeszcze nie tak dawno temu kawa była postrzegana jako używka negatywnie wpływająca na układ krążenia, powodująca nadciśnienie i choroby serca. Jednak w świetle dostępnych obecnie danych, spożycie kawy wcale nie przyczynia się do występowania problemów ze strony układu krążenia, natomiast niesie za sobą szereg pozytywnych następstw.

Jak powszechnie wiadomo, kofeina zawarta w kawie wykazuje działanie stymulujące i pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy, a także przyspiesza metabolizm.

Spożywanie umiarkowanych ilości kofeiny pozwala usunąć uczucie zmęczenia, poprawia koncentrację i pamięć, a także zwiększa możliwość organizmu podczas treningu. Stąd najczęściej spotyka się picie kawy przed treningiem i przed nauką.

Według przeprowadzonego przez Neal Freedmana badania, wypicie dwóch filiżanek kawy dziennie obniża ryzyko przedwczesnej śmierci w wyniku chorób:
- płuc
- serca
- udaru
- infekcji.

Związane z piciem kawy przyjmowanie kofeiny działa uzależniająco. Jest fizyczne uzależnienie, którego zespół abstynencyjny manifestuje się w sposób następujący:
- chroniczne zmęczenie
- zmniejszona koncentracja
- bóle głowy
- spadek nastroju.

Jeżeli nie spożywasz codziennie kawy, a tylko okazjonalnie, to wypicie tego napoju po treningu, w celu polepszenia koncentracji i pobudzenia będzie miało jak najbardziej sens. Warto wiedzieć, że ciągłe wystawianie organizmu na stymulujące działanie kofeiny może w perspektywie czasu przynieść odwrotny skutek. I zamiast pobudzać, kawa będzie nas usypiać.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3451 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 77039
a czemu nie?

tylko po co? w celach smakowych jedynie
2

--==GAINER TEAM==--

http://www.sfd.pl/Domowa_siłownia_by_adriano-t352230.html - Moja siłka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1333 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 39323
Gdzieś czytałem że kofa zmniejsza bóle mięśniowe po treningu

https://www.sfd.pl/-t311950.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1359 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36043
czasami ide pozno na silke wracam przed 20 a przedemna duzo nauki a po silce padam ;]

Some people dream... of breaking free.. of pushing limits... beyond the physical... beyond the mental... and some people... live the dream

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
to raczej nie wpłynie dobrze na ciśnienie


bo po treningu masz i tak podwyższone a kawa jeszcze wzmocnji


ja odradzam


i jeszcze jak masz 17 lat...

Zmieniony przez - TOYSY w dniu 2007-11-26 19:46:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1359 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36043
nom wlasnie dlatego sie pytam: bo ogolnie nigdy kawy nie pijam
1

Some people dream... of breaking free.. of pushing limits... beyond the physical... beyond the mental... and some people... live the dream

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
dla bezpieczeństwa na przyszłość - nie pij

możesz poczytać sobie na forum o kofeinie itp.
ale nie tylko na forum...

Zmieniony przez - TOYSY w dniu 2007-11-26 20:20:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 376 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5965
a ja slyszalem ze kofeina odwadnia ale pamietajcie tylko slyszalem to nie musi byc prawda...
1

Psy od ludzi różnią się jedną podstawową zasadą - liżą dupę tylko sobie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1359 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36043
ja w sumie wlasnei slyszalem ze scina bialko

Some people dream... of breaking free.. of pushing limits... beyond the physical... beyond the mental... and some people... live the dream

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 376 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5965
wiesz kazdy wlacznie ze mna slyszal rozne rzezcy o kawie tylko trzeba to jeszcze udowodnic...

Psy od ludzi różnią się jedną podstawową zasadą - liżą dupę tylko sobie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
powiem tak: ja nie piję i żyję ;-P

za młody jesteś na kawę - ja mam cl: nie palić i nie pić kawy- i narazie się udaje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dlaczego miesnie tak wolno rosna?

Następny temat

Silownia kumpla !! Zobacz konecznie %-)

WHEY premium