SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kavva/blog/redukcja second edition start str:147str

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 104191

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
Witam!!
Mam 24 lat! niecałe dwa lata temu przytyłam 10 kg :D, zmieniłam prace, tryb życia no i w ten sposób przybyło i mnie :). Dodam że wcześniej nie wiedziałam co to jest dieta i dlaczego trzeba sobie odmawiać czegokolwiek do zjedzenia, jadłam wszystko w ogromnych ilościach słodycze były moim ulubionym pokarmem. Teraz niestety musze coś z sobą zrobić, za niedługo wakacje przydało by się mieć ładne ciałko

Starz treningowy
na siłownie chodze od 3 lat, niestety nie regularnie tam bywałam, od 2 marca jestem na siłowni 6-7 razy w tygodniu i tak zostanie napewno jeszcze przez pare najbliszych miesiecy

Dieta
Dzięki poradą Obli udało mi się ułożyć diete na start mam 2100 kacl BTW 30/20/50%

Ćwiczenia
od dzisiaj mam nowy plan treningowy, poprzedni przez był rozruchowy



Centymetry

waga: 64
łydka: 37,5 cm
udo:55cm
biodra:94 cm
talia:81 cm
biceps:29,5 cm

-----------------------------------------------------------------

dzisiajsza dieta :

wstałam przed 11 tą:
śniadnie: owsiane, jaja, jabłko, jogurt (lacuszki całkiem dobre przepis https://www.sfd.pl/Placuszki_owsiano-_jabłkowe.-t445315.html)

trening
posiłek 2: makaron pełnoziarnisty, piers z kuraka, warzywa
posiłek 3: serek wiejski, chleb ciemny
posiłek 4: tak jak nr 2
posiłek 5: miał być ale nie bedędzie za późno wstałam i poprostu nie zmieszcze w siebie..
przed snem: twaróg bez tłuszczu

Trening: biceps,triceps z cieżarkami, reszta na maszynach

rozgrzewka 15 min

Klatka (nie wiem jak o sie dokładnie nazywa i nie umie znalesc siedzi sie lekko pochylkonym do tylu i z wysokosci klatki piersiowej wypycha sie cieżar do góry, pomoze ktoś ?) 8kg, 3x15
Najszerszy grzbietu 20kg 3x15
dwugłowy uda siedząc 15kg 3x15
czworogłowy uda siedząc 10kg 3x15
przywodziciele 21 kg 3x25
odwodziciele 21kg 3x25
biceps 2kg 3x15
triceps 1kg 3x15
prosty brzucha 21kg 4x25
skośny brzucha 12,5 3x20
ledzwiowy 3x15

wszelkie uwagi, poprawki, rady mile widziane
cele wiadome





Zmieniony przez - _kavva_ w dniu 2009-03-21 21:39:20

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-11-14 15:56:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
wczorajszy wieczór przeleżałm w łóżku troche sie chyba przeziębiłam ;/ na 15 na siłownie na aeroby..

Zastanawiałam się nad jakąś suplementacją myślicie że można by było coś wrzucić żeby szło spalanie sprawniej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
he he moge w ciemno napisac jaki trening dostaja kobiety na silowniach i to bedzie zawsze cos w tym rodzaju
Kavva trening dla ciebie na poczatek o wiele bardziej wymagajacy, ale 100x efektywniejszy, machajac na przywodziciele i odwodziciele nie spalasz wielu kalorii
Robisz na zmiane trening A. i trening B. Zawsze 60sek przerwy miedzy seriami,
z kazdego treningu:
1,2 -gi po 2 serie 15 powtorzen
3,4 -ty po 2 serie 12 powtorzen
5,6-ty 3 serie 10 powtorzen
7,8- my 3 serie 8 powtorzen
Cwiczenia oznaczone B1B2 itd wykonujesz parami na zmiane w obwodzie wszytskie serie z przerwami dopoki nie dokonczysz zadanej ilosci, dopiero przechodzisz dalej
Trening A.
A. Przysiad (taki normalny ze sztanga do kata prostego, zadne tam suwnice itd)
B1. wyciskanie sztangi skos gora
B2 przyciaganie drazka dolnego siedzac do klatki
C1. prostowanie nog w siedzeniu
C2 wznosy z opadu
D. plank (1x ile dasz rade utrzymac)

Trening B.
A. Martwy ciag
B1. Wyciskanie sztangi stojac
B2. sciaganie drazka gornego do klatki szeroko z nachwytem
C1. wypady
C2. uginanie nog lezac
D. pompki 1 seria na maksymalna ilosc powtorzen
Po treningu 20min aerobow na bieżni lub rowerku, lub orbiterku...


Czyli w sumie masz po 8 treningow z kazdego planu.
Zapytaj na silowni o technike, ale pierw popatrz w internecie.
Poczekaj z suplementami az zacznie sie cos dziac. Ale bialko sobie kup, zawsze sie przyda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
dzieki Obli za trening widzialm juz gdzieś tą rozpiske pogladam ćwiczenia na necie i cie spróbuje jakoś do tego pzygotować jak narzaie polece tym co wczoraj rozpisałam...
Mam tez problem z dieta nie jestem wstanie jesc tyle wegli.. jak widze ryż i makaron to już mnie podnosi tak wiec zastanawiam sie czy obciac wegle o jakies 300 kacl czy zmienic proporcje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
i teraz tak patrze na ten trenig i obawiam sie ze bede miala z nim maly problem na silowni bo robienie cwiczen na tej mojej silowni w obwodzie jest prawie nie wykonalne, robi sie raczej tak ze wykonujesz wszystkie serie i zwalniasz urzadzenie, pompek tam tez nie zrobie bo sie ludzie beda o mnie potykac...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no bo to trening, ktory daje na poczatek, dziewczynom Jest bardzo dobry
w tym treningu masz normalne przerwy, jak nie wychodzi by robic raz jedno cwiczenie, przerwa, raz drugie, chociaz zawsze mozna robic z kims na zmiane. To rob po kolei wszytskie serie
To zmien proporcje BWT na 30/40/30, w sumie przeciez to nie jest duzo ryzu, pol kubka po ugotowaniu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
hmm to ryż warzymy po ugotowaniu ? :):)
płatki owsiane też ?
myślałam ze warzymy wszystko przes wrzuceniem do wody

Zmieniony przez - _kavva_ w dniu 2009-03-22 18:00:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
przed ugotowaniem, ale ja mowie ze to bedzie ok pol kubka po ugotowaniu ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
no to dobrz bo już sie zmartwiłam hmm w rozpisce na poniedzialek mam 210g ryż, po 80+80+50 to całkiem sporo... a 80g makaronu to tez nie mała porcja.. do tego z wegli w ciagu dnia mam jeszcze płatki owsiane 100g i 60g pieczywa... zobacze jak jutro bede odczówała ilość jedzenia bo na weekend tyle wegli to bardzo duzo w zwiazku z tym ze wstaje później,

Dzisiaj trening ładny pierwsze 30 min na wiosłkach, potem 30 orbi przy tentnie 130-140 :) na koniec brzuchy

dieta nie dobrze brakuje mi 120 wegli ;/ białke 15g tłuszczy 10g
chyba jakas owianke dzisiaj jeszcze zjem..



Zmieniony przez - _kavva_ w dniu 2009-03-22 21:00:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
co do treningu....

to przyznam sie szczerze ze wsumie chciałam troche bardziej lajtowy na początek, zeby sie nie zniechęcić, kiedyś miałam taki rozpisany ze poszłam 3 razy i mnie już tam przez dłuszy czas nie zobaczyli.. chciała bym pozostać przez miesiąc na tym co mam rozpisany... zobacze jakie sa po nim efekty a potem chciała bym jakiś bardziej intensywny trening.


Mam jeszcze taki problem z jedzeniem poza domem.. czasm wyjezdzam na 2 dniowe delegacje no i jestem sobie wstanie wziasc posiłek na jeden dzien ze soba ale nastepnego nia rano wiadomo jakie jest hotelowe jedzonki i co potem? jakie jedzenie wybrac w knajpie? co jesc w aucie? co zrobić zeby jakoś to wygladało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
kavva bardzo wazne jest bys zaczela jak najszybciej solidny trening silowy, by to co jesz nie szlo w tluszcz, ale w miesnie, dzieki temu zacznisz chudnac i bedzie ci latwiej utrzymac wage po schudnieciu. Pamietaj ze dopiero startujesz i bedzisz co tydzien ciela kalorie, az zaczniesz chudnac, ale trzeba mocno cwiczyc do tego, zwlaszcza na poczatku, masz duzo czasu z nim mozna zrobic cuda i przerobic sie rowniez na cudo, ale na pewno nie przy pomocy maszyn ginekologicznych

PS
Ja o tym mowie, zeby nie bylo ze my tu namawiamy na jedzenie duzo i czesc, jesc to jedno, ale do tego trzeba cwiczyc, to dziala wspolnie i sie uzupełnia.

Jak nie wiesz co jesc bierz zawsze salatke z miesem (ryba), bez sosu, z samym olejem, lub winegret

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-03-22 21:09:50
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie początkującego

Następny temat

ile jeszcze urosnę??

Wiecej