SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kategoria wagowa bjj

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Troszkę biję się z myślami, może akurat ktoś coś doradzi. Od dawna moja waga w okresach kiedy trenuję waha się między 81-84 kg. Zazwyczaj zbijałem do 79,5/82,2 w no gi/gi. Zazwyczaj ten ostatni 1-1,5 kg z wody. W wakacje chciałem w końcu ogarnąć wagę, no ale jak to z wakacjami bywa coś poszło nie tak dzisiaj rano było na wadze 83,5 kg, jestem w treningu, czuję się dobrze za miesiąc pierwsze zawody w sezonie.... no i właśnie... Pora zdecydować na jaką kategorię wagową się szykować bo to jednak akurat odpowiedni moment i w zasadzie ostatni jeśli chce uniknąć zbijania na ostatnią chwilę tak jak zawsze...

1) 79,5 kg to 4 tygodnie i 4 kg do zrobienia, a więc coś co spokojnie da się zrobić. Tyle że już za dużo treningów więcej w tygodniu nie dorzucę, bo i tak sporo robię, jem mniej więcej na oko, tu jest pewne pole do polepszeń i jak się zawezmę to zrobię... tyle że boję się że to może się odbić na samopoczuciu i jakości treningu.
2) 85,5 kg plus jest taki że mógłbym spokojnie z ,,czystą" głową trenować, pojechać na zawody bez stresu, nawodniony, zjeść porządne śniadanie, miałbym z 2 kg niedowagi. Minus jest taki że mam duży problem z zawodnikami którzy mają dobre zapasy/kontrolę z góry i są ode mnie silniejsi. Tacy mi się trafili w kategorii niżej... a siły od tego czasu za bardzo nie nadrobiłem, jedynie co troszkę modyfikuję swoją grę.

No i pytanie którą opcję wybrać i dlaczego..

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
Pierwsza opcja. Dlaczego nie druga?

Goście z kat. wyżej będą silniejsi bo oni naturalnie ważą pewnie jakieś 90 kg i zbijają, Ty będziesz gościem który owszem, waży te 84 kg, ale to będzie woda podskórna nabyta kiepskim żarciem w nadwyżce kcal, żadne mięśnie. Aby startować z gośćmi wyżej musisz być nabity mięśniami jak PKS do Lichenia a nie ulańcem

4 kg zrzucisz k***a nie wiem, ketozą z ładowaniami, tłuszczówką, sauną, pokrzywą i lekką diurezą - coś jak kulturysta przed zawodami. Do walki w kat. lżejszej wejdziesz z mięśniami, a nie oponką

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Ja również się zastanawiam nad tymi kategoriami. A gdzie startujesz? w Luboniu czy w Mińsku Mazowieckim?

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Niegocin
Ja również się zastanawiam nad tymi kategoriami. A gdzie startujesz? w Luboniu czy w Mińsku Mazowieckim?


Luboń, dalej się zobaczy, ale akurat Mińsk raczej odpada.

Gats 2
4 kg zrzucisz k***a nie wiem, ketozą z ładowaniami, tłuszczówką, sauną, pokrzywą i lekką diurezą - coś jak kulturysta przed zawodami. Do walki w kat. lżejszej wejdziesz z mięśniami, a nie oponką

No właśnie zawsze tak do tego podchodziłem.... wątpliwości biorą się stąd że zazwyczaj kończyło się to tak że się średnio czułem po ważeniu, sporo kolegów którzy robią największe osiągnięcia właśnie nie zbijają za bardzo, plus część topowych zawodników mówi że oni też raczej nie zbijają...

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ułożenie pięści

Następny temat

możliwość suplementacji w wojsku

WHEY premium