SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kaszmirka/ akcja 40stka str. 71

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 92486

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1546 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31468
Bardzo prosze o pomoc bo czuje ze nie dam sobie sama rady.
Nigdy nie nalezalam do chudzielcow ale to co teraz sie dzieje to juz wogole przechodzi moje oczekiwania.
Moja waga w ciagu ostatnich lat oscylowala w granicach 58-61.Chcialam jednak wrocic do stanu gdy mialam lat 27 i wazyc znow jakies 52-53 kg. Wpadlam wiec jakies 4-5 lat temu czytajac oczywiscie z pasja SFD (oczywiscie blednie interpretujac wiele zalecen) na pomysl ograniczenia znacznego w diecie wegli. Oczywiscie od czasu do czasu ulegalam pokusa, ale naprawde rzadko. Wegli balam sie jak diabel swieconej wody.
Generalnie wiec nie jadam chleba, kasz, makaronow, ziemniakow, ryz sporadycznie ( moze raz na miesiac ze 100g) Poza tym zadnych majonezow, dzemow, parowek, kielbas, slodyczy, owoc od swieta.
Tym sposobem chcialam schudnac a mysle ze sporo sobie zaszkodzilam ((
Poza tym mimo tych wszystkich ograniczen waga wzrosla i wynosi obecnie 68 kg !!!
Moje glupie odzywianie mialo byc moze i wplyw na bezskuteczne starania o dziecko. Teoretycznie wszystkie badania wychodzily ok, a rezultatow do dzis brak.
Rok temu podeszlam do In Vitro -- nie skuteczne, waga jaka pozostala to 65 kg. W tym roku kriotransfer -- na wadze mam 68,5-69 kg i nie moge schudnac mimo usilnych staran.
Mysle o kolejnym podejsciu ale najpierw musze cos zrobic z moim orgamnizmem, jakos unormowac przemiane materii, bo jak tak dalej bedzie to z pewnoscia przekrocze 70 kg ( wiadomo ze bede musiala przyjmowac hormony a i sterdydy ze wzgledu na wysoki poziom antycial aTg co znow zaowocuje zatrzymywaniem sie wody w organizmie) a i kolejna proba moze byc nieskuteczna skoro orgaznizm taki rozchwiany.

Dlatego bardzo prosze o pomoc bo sama juz nie wiem co robic. Popadam ze skrajnosci w skrajnosc.
Zdesperowana jednego dnia mysle o dukanie, drugiego o diecie 1200 kcal a trzeciego cos znow wyczytam w necie i mam kolejna wizje
Na dobra sprawe poprostu pogubilam sie i nie wiem jak wrocic na dobre tory odzywiania po tym wszystkim by pomalu zrzucic tluszcz albo choc nie utyc podczas kolejnej proby IVF.



Wiek :37
Waga :68,5
Wzrost :158
Obwód w biuście :95
Obwód pod biustem :78
Obwód talii w najwęższym miejscu :76
Obwód na wysokości pępka :80
Obwód bioder :105
Obwód uda: 67
Obwód łydki:37,5

W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda,pośladki

W którym miejscu najszybciej chudniesz :biust

Uprawiany sport lub inne formy aktywności:
Obecnie nie pracuje zawodowo.
Zawsze jednak lubilam sie ruszac do maja tego roku chodzilam na silke, ale po 2,5 roku sie poprostu zniechecilam
Na owa silke chodzilam 3-5 razy w tygodniu i cwiczylam 2-3,5 godziny. Nie mialam jakiegos konkretnego treningu.
Przewaznie bylo 2-3 razy w tygodniu :20 min rozgrzewka na orbi, potem 1-1,5 godziny silowe na przyrzadach lub/i ze sztangielka ( nigdy jednak te same cwiczenia na kolejnych treningach), rozciaganie i reszta umiarkowane aeroby.
1-2 razy w tygodniu: tylko aeroby np. bieznia, wioselka, orbi -- rozne kombinacje czasowe i programowe ( spalanie tluszczu, interwaly itd.)
Poza tym regularnie NW. W tamtym roku przeszlam 886 km.


Co lubisz jeść na śniadanie:
nie wiem, przewaznie jadalam otreby z jogurtem ale wczoraj zasmakowal mi chleb zytni pelnoziarnisty ( 56g) z tunczykiem z wody

Co lubisz jeść na obiad :salata, warzywa, ryba lub inne chude mieso

Co jako przekąskę :
salatka ( np. ruccola, pomidor,cebula,oliwa, ziola, chuda szynka

Co jako deser :
a co to jest deser? jak juz to moze ze 2-3 razy w miesiacu jadlam jogurt nat. z malinami.Raz na kilka miesiecy lody.

Ograniczenia żywieniowe :brak

Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne :
W tym wlasnie caly problem nigdy nie mialam regulkarnych miesiaczek,ale tak generalnie cykle 32-35 dniowe. Odkad kilka lat temu wpadlam na pomysl ograniczanie wegli w diecie moje cykle jeszcze sie powydluzaly do ponad 40 dni. Nigdy nie bralam tez tabletek anty.Kilka cykli bylam stymulowana hormonami. Rok temu jak i w maju tego roku ze wzgledu na podejscie do IVF bralam hormony i encorton. Obecnie nic.

Preferowane formy aktywności fizycznej:
ewentualny powrot na silke planuje jesienia ( po kolejnym IVF). Obecnie: NW,bieg interwalowy, Leg Magic, cwiczenia w domu z hantelkami( mam 0,75kg, 1kg, 5kg i jeden taki regulowany. Lubie cwiczenia z Mel B. W tegorocznych planach zakup sztangi i rowerka spinningowego. Kondycje mam nadal niezla

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :pilam bialko Matrix ( mam je jeszcze , lykalam olej lniany w kapsulkach jak i pilam dziennie 1 lyzke, planuje tez zaczac lykac zestaw witami dla kobiet z Doppel herz.

Stosowane wcześniej diety :
dluggggo low carbo -- mozna powiedziec ze w glowie zapala mi sie czerwone swiatlo gdy je widze. Przewaznie zrodlem wegli byly dla mnie warzywa ( srednio 2 razy dziennie), otreby i czasami chleb zytni chrupki --- 2-4 sztuki dziennie. Czasem tez pivo - zwlaszcza latem i wino wytrawne czerwone w weekend.

Wyliczylam zapotrzebowaniwe BMR i wyszlo mi juz 1323.78 kcal. Tyle to ja chyba dziennie nawet nie spozywalam Prosze wiec o porade, jaki pulap kaloryczny powinnam teraz przyjac?
Bialka chcialabym przyjmowac 2g na kg ciala, ale nie wiem jak rozlozyc proporcje na wegle i tluszcze, skoro od tak dawna unikalam tych pierwszych.

Treningowo planuje 3 x tygodniu robic bieg interwalowy. W poblizu mam fajna gorke dlugosci okolo 400 m wiec chce wbiegac i zbiegac po jakies 5-6 razy.Do tego raz w tygodniu NW - opcjonalnie 9km lub 16 km.
Poza tym wykorzystac Leg Magic 5 razy w tygodniu- 14 minutowy trening. Przydaloby sie cos jeszcze na 2 dni. Moze trening domowy z poradnika SFD?

bede wdzieczna za wszelkie sugestie

Czego nie możesz pokonać to powinnaś wykorzystać

http://www.sfd.pl/Kaszmir...__dalsza_droga-t898494.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
cos wymyślimy
wpisz na dzisiejszy jadłospis to co jadłas ok i jak dasz rade podlicz BWT tego co zjadłaś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1546 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31468


obli bardzo dziekuje za odpowiedz
obliczylam moje dzisiejsze posilki ( te juz zjedzone i planowana kolacje)
staram sie jakos poukladac to wszystko i dolaczylam chleb pelnoziarnisty zytni i platki owsiane i do obiadu musialam sie zmusic bo ciagle czuje sie syta

Czego nie możesz pokonać to powinnaś wykorzystać

http://www.sfd.pl/Kaszmir...__dalsza_droga-t898494.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1546 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31468
nie wiem czemu nie zalaczyl mi sie zrzut dzisiejszej diety zrobiony w dzienniku posilkow, moze sprobuje zamiescic raz jeszcze pozniej

Czego nie możesz pokonać to powinnaś wykorzystać

http://www.sfd.pl/Kaszmir...__dalsza_droga-t898494.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
dorzuc tłuszczu, masz mało kalorii tak nie schudniesz zdrowo z tłuszczu
Nie licz warzyw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1546 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31468
dolozylam jeszcze 10 g oliwy i 10g siemienia i moze przed snem wypije jeszcze ze 30g bialka Matrix co lacznie da mi 1320 kcal ( musze sie jeszcze nauczyc nie liczyc warzyw odpowiednio: 114g.B, 54g.T, 76g.W Dzis nie cwiczylam wiec moze nie jest tak zle.
A i tak bede musiala sie zmusic do zjedzenia tej salaty z rucoli i do bialka, bo normalnie to ja juz nic wiecej bym nie zjadla bo wcale glodu nie czuje.

Jutro rano zrobie kolejne podejscie do rozkladu posilkow. Mam nadzieje ze bedzie lepiej

Czego nie możesz pokonać to powinnaś wykorzystać

http://www.sfd.pl/Kaszmir...__dalsza_droga-t898494.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1546 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31468


plan zywnosciowy na dzis

dodam tylko ze do obiadu jak i p4 przewidzialam oczywiscie warzywa w sporej ilosci, ale wg. sugestii nie wliczylam ich.
Wczoraj po kolacji jak i dzis po tym owsianym sniadaniu czulam sie normalnie dziwnie rozgrzana



Dzis rowniez dzien beztreningowy, bo po 44 dniach zjawila sie miesiaczka , brzuch wiec boli i dzien wykorzystama na zakup pilki do cwiczen

Czego nie możesz pokonać to powinnaś wykorzystać

http://www.sfd.pl/Kaszmir...__dalsza_droga-t898494.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
kaszmirka pij ziola
mieszanke przywrotnik, dziurawiec i pokrzywe 3x dziennie
oraz jedz wiecej tłuszczu a nie bedzie kłopotu z okresem, ogranicz nabiał traktuj raczej jako dodatek i jedz pełnotłusty do jedzenia i więcej produktow z kwasami nasyconymi
czyli zamiast piersi z indyka kotlet wołowy, barani.. aaa i olej lniany jest oki, ale jak go skończysz zamień na omega3 lub po prostu tran.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1546 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31468
obli bardzo dziekuje.
W tym cyklu i tak bralam duphaston ( cos jak progesteron) na wywolanie okresu bo nie wiem kiedy by sie zjawil po odstawieniu lekow po nieudanym krio. Mieszkanke oczywiscie wyprobuje. Kupilam juz pokrzywe i dziurawiec a przywrotnik mam odebrac jutro.

Oczywiscie dolacze omega -- jutro bedzie makrela. Szukalam w drogeriach tranu, ale nie znalazlam. Musze jeszcze jutro w aptece spytac czy w Niemczech mozna kupic tran taki do picia. Kupilam dzis tylko kapsulki z omega3.

A jak myslisz, czy taki rozklad, okolo 1400 kcal bez warzyw jak dzis moze byc? czy moze jeszcze zmienic proporcje BWT? Teraz mam duzo czasu wiec z pasja moge zajac sie i gotowaniem i przeliczaniem

Od jutra tez wracam do sportu: interwaly rano a po poludniu godzina Mel B. + Leg M.
A jak jutro kupie pilke to w czwartek cwicze z nia

Czego nie możesz pokonać to powinnaś wykorzystać

http://www.sfd.pl/Kaszmir...__dalsza_droga-t898494.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
jak masz jakies problemy i nie uda sie ich dieta i ziolkami poprawic to mamy cos jeszcze 100% lepszego od sztucznych hormonow ale załoze sie ze nie trzeba bedzie bo ty cierpisz na to co wiele kobiet - na brak tluszczu w swojej diecie i tyle

Kaszmirka uwazam ze powinnas jesc 1600kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 715
Witam!
Przepraszam kaszmirka, ze w Twoim temacie, ale zainteresowała mnie wypowiedź obliques:)
Mówiąc o braku tłuszczu w diecie chodzi Ci o suplementacje omega3 czy o brak tluszczy jako takich w sensie... z jedzenia:P Oliwa, orzechy, awokado etc?
Mam nadzieje, ze zrozumiesz o co mi chodzi

Pozdrawiam:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

lunika bedzie szczupła

Następny temat

Mamzelka / Dziennik / Redukcja & Forma / od sierpnia 2011

WHEY premium