SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jazzwoman/ blog/ odchudzanie i kształtowanie sylwetki:)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5576

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 679
Witam serdecznie!

To już drugi wątek założony przeze mnie na tym forum, a ponieważ w poprzednim sporo już o sobie napisałam, postanowiłam powklejać na początek jego fragmenty, aby nie opisywać już tego samego od nowa...

Zacznę może od tego, iż moim celem jest oczywiście pozbycie się nadprogramowej ilości tkanki tłuszczowej i ukształtowanie ładnej, "spotrowej sylwetki".

Mam 23lata, 165cm wzrostu i ważę 59kg.

Ćwiczę od dłuższego już czasu - aerobik (różne typy) + basen.
Od pewnego czasu zaczęłam chodzić na siłownię - 3 razy w tygodniu. Mam plan ćwiczeń rozpisany przez trenera (rozgrzewka na rowerku, ćwiczenia siłowe na maszynach, 45minut na rowerku lub stepperze), w sumie 2 godziny treningu. Poza tym raz w tygodniu chodzę na zajęcia stepu i 2 razy w tygodniu jestem na basenie.

Ogólnie bardzo lubię wysiłek fizyczny, ćwiczyłabym częściej, gdybym miała więcej czasu. Po prostu to uwielbiam, tak więc brak ruchu nie jest dla mnie problemem...

Zdecydowanym problemem jest natomiast moja dieta...
Uwielbiam jeść, szczególnie potrawy bogate w węglowodany i przeraża mnie perspektywa rezygnacji z wielu produktów:( Powinnam chyba wspomnieć, że mam za sobą przebytą kilka lat temu bulimię. Mimo że przeszłam pomyślnie leczenie, w mojej głowie zawsze pozostanie minimum obsesyjnego myślenia o jedzeniu i swego typu specyficzne dla bulimiczek "ciągoty" do niekontrolowanego rzucania się na jedzenie:( Piszę o tym, ponieważ zdaję sobie sprawę, że ma to ogromny wpływ na mój sposób odżywiania się oraz myślenia o jedzeniu.

Jestem jednak zdeterminowana, mam silną motywację i chciałabym mimo wszystko schudnąć i zmienić swój styl życia, dlatego zdecydowałam się na dietę. Niestety nie mam sprawnej wagi i trudno jest mi odmierzać ilość produktów, szacuję zatem wiele rzeczy "na oko".

Staram się jadać urozmaicone posiłki, dlatego też do oceny podam dla przykładu mój jadłospis z dnia wczorajszego i dzisiejszego. Proszę o ocenę tych zestawów, ale i też o pewną wyrozumiałość - wolę po prostu wprowadzać zmiany stopniowo, aby tak bardzo ich nie odczuć...

Jadłospis z dnia 26.07:

I - płatki owsiane na wodzie, banan, kawa z mlekiem 0.5%

II - rukola z kilkoma małymi pomidorkami koktajlowymi, świeża bazylia, łyżeczka oliwy z oliwek, pół łyżeczki octu balsamicznego, 2 cienkie kromki chleba razowego, jajko na twardo

III - upieczony filet z łososia z warzywami (papryka i cukinia), sałata lodowa z cukinią i ogórkiem z sosem vinegret, poszatkowana świeża kapusta biała z łyżeczką oliwy z oliwek i kilkoma kroplami soku z cytryny

IV - serek wiejski, spory pomidor z cebulą, 2 łyżki kaszy gryczanej (2 łyżki już po ugotowaniu oczywiście)


Jadłospis z dnia 27.07:

I - pół puszki tuńczyka, jajko na twardo, 2 kromki chleba razowego, pomidor, kawa z mlekiem 0.5%

II - banan

III - kawałek upieczonego schabu, poszatkowana świeża kapusta biała z łyżeczką oliwy z oliwek i kilkoma kroplami soku z cytryny, kawa z mlekiem 0.5%

IV serek wiejski, nektarynka
V - kromka chleba razowego, 2 plasterki pieczonego schabu, 2 średniej wielkości pomidory, 2 garście rukoli, świeża bazylia, 1 łyżeczka oliwy z oliwek, pół łyżeczki octu balsamicznego, i UWAGA: nie wytrzymałam już psychicznie i zjadłam 1 plasterek sera pleśniowego, co oczywiście nie znalazało się wczesniej w moim planie:(

I tak to mniej więcej wygląda. Wiem, że nie jest najlepiej, ale póki co jestem i tak z siebie w miarę dumna, ponieważ mój dotychczasowy jadłospis wyglądał "nieco inaczej".......

Ok, koniec wklejania (źródło https://www.sfd.pl/Proszę_o_ocenę_jadłospisu_i_pomoc!!!!-t344183.html ).


Podam teraz swoje wymiary:

biust-91cm
talia-66cm
biodra-95cm
udo-58cm
łydka-38cm
biceps-26cm

poziom tkanki tłuszczowej na podstawie www.mybodycomp.com 22.84% (ale szczerze mówiąc nie bardzo przekonują mnie takie szacowania na podstawie wymiarów ino...)

Dzisiejszy jadłospis:

I - 1/2puszki tuńczyka, serek wiejski(200g), 2 kromki chleba razowego, duży pomidor, kawa z mlekiem 0.5%

II - banan

III - 50g ryżu brązowego naturalnego (waga ryżu surowego), pieczony filet z pangi, brokuły ugotowane na parze z łyżeczką oliwy z oliwek

w tzw. "międzyczasie" kawa z malutka ilością mleka 0.5%

IV - jajko na twardo, serek wiejski light (150g), 1 kromka pieczywa chrupkiego, pomidor, mała papryka, cukinia - kilka plasterków, kawałek melona

Trening:
siłownia - 10minut na rowerku,
rozpiętki na maszynie (3*14)
wyciskanie na maszynie (4*10)
przywodziciele na maszynie siedząc (3*30)
odwodziciele na maszynie siedząc (3*30)
pośladki na maszynie stojąc (3*30)
wyciskanie hantli za głowę (triceps) (4*14)
wyciskanie hantli nad głowę (naramienny) (4*10)
uninanie łokci podchwytem (4*10)
brzuch na maszynie (3*20)
skłony tułowia na ławeczce (takiej niższej) (3*20)
skłony tułowia na ławeczce (takiej wyżeszej) (3*20)
rowerek 1 godzina

Po siłowni 40 minut (dziś wyjątkowo spokojnego) pływania żabką.

Pozdrawiam serdecznie!

P.S. Moje opisy ćwiczeń siłowych mogą wydać się dla Was nieco niejasne, ale jestem w tym temacie początkująca i nie znam nazw tych wszystkich przyrządów, maszym i niektórych ćwiczeń, tak więc proszę o wyrozumiałość...:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 679
Wczorajszy dzień również udany

Trening zaliczony, dieta też ok

A dziś na wadze 57.7kg, więc jestem dobrych myśli, oby tylko wytrwałość mnie nie opuściła

No i koniecznie muszę przestać wazyć się codziennie, wiem, że takie codzienne pomiary są bez sensu, tak więc postanowiłam, że kolejne ważenie w niedzielę i później co tydzień w każdą niedziele właśnie, jako podsumowanie danego tygodnia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1134 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24564
Witam
Wiesz jakos wydaje mi sie ze wage masz dobra pojawia sie oczywiscie pytanie o jakosc-definicja/twardosc.Zapewne szybko i to i to ulegnie zmianie na lepsze oczywiscie jesli tylko bedziesz uparta w tym co robisz.Pozdro i powodzenia
ps.http://www.kulturystyka.pl/atlas/ tam masz fachowe nazwy przy okazji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 795 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3434
ooo kolejna babka ksztaltuje sylwetke , bede wpadac powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 679
Mag69 - wiem, że mam dobrą wagę (w sensie, że nie mam nadwagi), ale mam też drobną budowę i niestety sporo tłuszczu, szczególnie otłuszczone są moje nogi, nie pasują do reszty ciała nic a nic. Poza tym jest to miejsce, które najszybciej tyje i najwolniej chudnie, więc muszę zrzucić sporo tłuszczu z reszty ciała, aby uda zaczęły wreszcie chudnąć......

Laywoman - dzięki, faktycznie, kobiety stanowią mniejszość na tym forum, więc tymbardziej musimy się wspierać:)

A oto mój dzisiejszy jadłospis:

I - 2 kromki chleba razowego, pół upieczonej piersi z kurczaka, jogurt naturalny (150g) z łyżeczką miodu(nie mogłam się oprzeć...), średniej wielkości pomidor, cukinia - kilka plasterków, kawa z mlekiem 0.5%

II - 1 jajko, papryka, 1 plasterek sera żółtego light, banan

III - 50g (waga surowego) ryżu brązowego, brokuły ugotowane na parze z łyżeczką oliwy z oliwek, serek wiejski (200g)

IV - 2 kromki chleba chrupkiego, serek wiejski light (150g), 3 cienkie plasterki schabu pieczonego, pół pomidora, cukinia - kilka plasterków

Ćwiczenia:

40minut pływania żabką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Mysle ze fotki by wiele wyjasnily no i blog wygladal by ladniej

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 679
Hehehe....
Uwierz - nie chciałbyś widzieć zdjęć moich ud, na które sama nawet boję się czasem zerknąć w lustrze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 152 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4949
pokarz troche ciałka :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 152 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4949
pokaż*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3108
jak masz masywna sylwetkę (jesteś szeroka w barach, w biodrach) to pewnie tych 59 kg nie widać na Tobie i demonizujesz niepotrzebnie.

Pokaż zdjęcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3108
aha, jesteś drobna,

no ale i tak możesz zdjęcia ujawnić.
cięższe dziewczyny to robiły i tylko na tym korzystały.

będziesz miała motywacje do "modelowania sylwetki".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dajcie kobiecie spokoj, chcecie poogladac sobie fotki to na fotka.pl...

z tego co widze, to orientujesz sie nieco w temacie i ogolnie masz do tego odpowienie podejscie

Sluchaj siebie, staraj się utrzymywac diete i trenowac systematycznie a napewno osiagniesz zamierzony cel.

Uwazaj jednak, czy twoj problem lezy w glowie czy w ciele? Czasami postrzegamy sie calkowicie inaczej, niz postrzegaja nas inni.

Wiec jezeli 9/10 osob powie ci, ze juz dobrze wygladasz, to uwierz w to , ale niech to nie beda niecwiczace kolezanki, ale ludzie z jakims stazem.

Bede sledzil bloga i pomagal w razie potrzeb

Trzymaj sie i powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HMB - czy warto?

Następny temat

MASA "A" MASA

WHEY premium