SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jakościowa masa

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2503

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
Witam, obecnie jestem przy końcu redukcji. I za jakiś czas będę chciał zacząć robić jakościową masę na początek ok +200kcal, oczywiście od razu nie przejdę z obecnych 2600kcal do 3200, tylko będę to robił stopniowo. I chciał bym się zapytać was o polecenie jakiegoś gainera. Tak wiem że on służy do tego aby uzupełnić braki w diecie a nie aby ją zastąpić. Zdaję sobie z tego sprawę. Chciał bym was prosić o poradę jaki gainer stosować na początek i przede wszystkim czy gainer nadaje się do robienia jakościowej masy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
witaj, osobiscie bym nie kupowal gainera, a dal WPC, czerpiac weglowodany z posilkow
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 484 Napisanych postów 6372 Wiek 89 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 120575
j/w do WPC dodasz płatki czy owoce suszone i jest okej
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
aha, dzięki. Stosuję już wpc z allnutrition i jest bardzo dobre ;) dodaję je zawsze jako polewa na omlet.
Pytałem o gainera gdyż chciałem zawartymi w nim węglami podbić kcal o 200/300. Gdyż z jedzenia trudno mi zjeść więcej niż 3000/3100kcal (tyle wynosi moje dzienne zapotrzebowanie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Może być gainer a mozesz też wpc zblendować z o owocami i na to samo wyjdzie, taki płynny szejk z owoców powinien gładko wejść.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
dzięki za odpowiedzi. Chciałem się jeszcze zapytać czy polecacie coś jeszcze z jakiś suplementów czy czegoś w tym rodzaju co mógł bym stosować na jakościowej masie ? Jedyne czego do tej pory używałem to wpc i to jest wszystko, nwm czy powinno się czegoś używać dlatego wolę zapytać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 484 Napisanych postów 6372 Wiek 89 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 120575
Jakbyś wypełnił ankietę to może coś się podrzuci, bez jakichkolwiek informacji raczej nic nie doradzimy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
ANKIETA
Zdjęcie sylwetki (mile widziane):
Wiek : 21
Waga : 85
Wzrost : 193
Staż treningowy: w sumie będzie już ponad rok.
Obwód pasa: 85
Obwód klaty: 93
Obwód uda: 55
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): 3 razy w tygodniu aeroby (obecnie jestem na redukcji)
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia: problemy z biodrem.
Preferowane formy aktywności fizycznej:
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : wpc
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: rozkład bwt zależał od tego ile w danym momencie ważyłem jak ważyłem 97kg to było to ok 3400kcal a jak później po przez problemy zdrowotne schudłem do 80kg to jadłem ok 2700/2800kcal
Wrażliwość na stymulanty:
Możliwości finansowe:
Cel/problem/opis:



Zmieniony przez - Celtic w dniu 2017-04-24 12:26:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Kreatyne , beata-alanina oraz BCAA śmiało możesz dodać
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
Dzięki za odpowiedzi, poczytałem trochę i chciałem się was jeszcze zapytać o parę spraw:
1)jest jakaś różnica pomiędzy kreatyną w proszku a kreatyną w tabsach ? czytałem że ta w proszku może się lepiej wchłonąć, to prawda?
2)jak będę brał kreatynę monohydrat to wtedy nie biorę beta alaniny ? Aha noi która kreatyna jest najlepsza na moim etapie ? Monohydrat czy jabłczan ? Z tego co czytałem to monohydrat jest bardziej popularny i ma lepsze efekty wizualne a za jabłczanem przemawia to że efekty są lepsze jakościowo jeśli chodzi o siłę i lepiej rozpuszcza się w wodzie
3)BCAA jest ponoć dla kogoś z ujemnym bilansem kalorycznym, czyli dla mnie była by lepsza beta alanina ?
4)BCAA jak i beta alanina jest do stosowania cały czas ? Co do kreatyny to przeczytałem że stosuje się ją cyklicznie czyli przez ok 8 do 12 tyg po 10g (5 przed treningiem i 5g po) w dni treningowe i 5g w dni nie treningowe.


Zmieniony przez - Celtic w dniu 2017-04-24 17:45:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc małolacie

Następny temat

Plan treningowy i dieta

WHEY premium