SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jakie białko po treningu?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 235 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3634
Ćwiczę na masę, mam 18 lat, 185cm wzrosu i ważę 73kg. Po treningu jakieś 10 mimut biorę carbo lub 40g glukozy i nie wiem jakie białko brać i ile czasu po treningu? Może być serwatka, jak tak to ile i po ilu minutach po treningu? A jakie inne może być białko po treningu? Z godzinę po treningu jem normalny posiłek, bogaty w bialko i weglowodany.
Prosze pomóżcie mi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120900
Posiłek potreningowy jest bardzo ważny dla tego kto uprawia sporty siłowe i sylwetkowe. Jego zadaniem jest dostarczenie organizmowi mikro i makroskładników utraconych w efekcie podwyższonego metabolizmu wywołanego podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Z tego względu zaleca się, żeby przyjąć białko po treningu niemal bezpośrednio jego zakończeniu, w odstępie 15-30 min.

Jeżeli chcemy maksymalnie podnieść nasze możliwości wysiłkowe poprzez zastosowanie najlepszej jakości protein, możemy zastosować takie rozwiązania, jak:

WPI - izolat białek serwatkowych - to białko, które bez problemu wykorzystać można zarówno w opcji przed- lub potreningowej.
WPC - koncentrat białek serwatkowych - podstawowe białko, które otrzymywane jest z protein pochodzenia mlecznego. WPC stanowi najczęstszy wybór osób trenujących.

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 25514 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 110527
Od razu po treningu bierz ta glukoze/carbo (moze byc mix poł na poł)
białko 20-40 min pozniej
jakies tanie WPC - trec, extensor.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
po treningu najlepiej szybkowchłanialne - wpc lub wpi najlepiej natural

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 235 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3634
a jeszcze jedno ile tego białka mam zażyć? Ile gram?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2275 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9426
Ok. 25-35g w procij białka.

The future is coming on......

>>> Doping Division Force Crew <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
sadze ze po treningu wpc nie bedzie dobrym rozwiazaniem...z uwagi na fakt ze aminokwasy ktore szybko trafia do krwiobiegu przed weglowodanami moga zostac zuzyte na cele energetyczne...dlatego bardziej po treningu preferuje sie bialka wolnowchlanialne...

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Wszystko zalezy od..diety a konkretnie rozplanowania posiłków.Jeśli twój posiłek przedtreningowy jest bogaty w białko wolnowchłanialne(czyli żarcie) i jesz go powiedzmy..1.5-1 godziny przed treningiem,wówczas pewna ilosć amoinokwasów jeszcze krązy we krwi po zakonczeniu treningu wiec nie musisz koniecznie uzupełniać od razu w szatni białka.Węgle- jak najbardziej.Jednak dowiedziono ze białko spozyte po treningu siłowym znaczaco zwieksza procesy regeneracyjne.W experymencie niestety nie podano sposobu odrzywiania testujących( byli to wojacy ) wiec nie wiem jak jedli przed treningiem.
Proponuje więc albo zrobić tak jak pisałem powyzej czyli posiłek przedtreningowy-trening-glukoza/carbo-posiłek lub jak Quart( który jest starą rurą) zapodać sobie wpc po treningu coby zwiekszyć regeneracje..Mozesz również strzelić sobie ok. 15 gram wpc na 20-30 minut przed treningiem -jeszcze lepsze rozwiazanie.Wówczas po treningu łykasz węgle,lecisz do domku,odcedzasz jaja i zjadasz pełny posiłek i jest git.
Pozdro.
ps. zeby wszystko było jasne..same białko po treningu odpada-musisz zapodac od niego węgle bo jak Misio pisał spalisz białeczko jako energie..zreszta mało efektywną.

Zmieniony przez - miętki w dniu 2004-03-28 11:52:27

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 256 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2035
Bierz do godziny po treningu...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2275 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9426
Ja mam pytanie:

Po treningu mam coś takiego:
- bezpośrednio 3-4 banany + 2-3 jabłka
- jak wrócę do domu 35g protein 80 + 200ml mleka
- za 20-30 min ryż + mleko 500ml
- 1h od ryżu tuńczyk + 3-4 kromki chleba
- przed snem 35g protein 80

wcisnoł bym jeszcze godzieś jakiś posiłem ale czasu mi nie starcza przeważnie kończę trening o 18.oo

The future is coming on......

>>> Doping Division Force Crew <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 4154 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45412
w praktyce jaka odzywke bialkowa zazyjemy po trenningu z ww szybkowchlanialnymi nie ma znaczenia,poniewaz ww i tak szybciej dostaja sie do miesni niz aminokwasy

>>>unreal definition<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Też się zgadza.
Inko nie wiem co jeszcze chcesz tam zmieszczać,ja nie zmieściłbym połowy tego.
Pozdro.
ps. w praktyce dyskusja o rodzajach białek i ich zastosowaniu też jest czysto teoretyczna

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

gdzie moge zamowic MRM Joint SYNergy + lub MRM Joint Performance

Następny temat

czy brać jakieś witaminy?

WHEY premium