SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak to jest ze stepperem?? prosze o pomoc

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2966

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13
Witam,
obcowałam z wieloma urządzeniami i próbowałam różnych rzeczy- najbardziej przypadł mi do gustu stepper, który moge miec w domu bo nie lubie jezdzic dodatkowo na silownie. Czy cwiczac na nim np 4 razy w tygodniu po 45 minut, kladac nacisk na pięty kiedy cwicze, nie rozbudują mi się mięśnie? moj cel to zgubienie pupy i ud. ćwiczyłam kiedys na stepperze ale to bylo zanim sie dowiedzialam ze on moze rozbudowac nogi i nie wiem czy dalej na nim cwiczyc? Prosze o jakies konstruktywne sugestie :) pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
o rany to, że steper rozbudowuje mięśnie możesz włożyć między bajki to tak, jakby Ci mięśnie miały rosnąć od wchodzenia po schodach

Zmieniony przez - Lady M w dniu 2010-11-06 13:37:50

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Stepperem i tak nie zastapisz silowni Jednak na pewno nie zaszkodzi pocwiczenie troszke takze w domu, wydaje mi sie ze miesnie Ci sie raczej specjalnie nie rozbuduja bo nie ma obciazenia, a jezeli troszke Ci ich przybedzie to i tak dobrze bo szybciej spalisz z tych okolic tluszczyk.

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mięśnie rosną od:
1. treningów siłowych z odpowiednio dobranymi obciążeniami
2. diety odpowiednio zbilansowanej z dodatnim bilansem kalorycznym
3. wysokiego poziomu hormonów odpowiadających za wzrost

Dopiero spełnienie wszystkich trzech punktów sprawia, że rosną mięśnie. Pierwsze dwa jesteś w stanie spełnić. Jeśli chodzi o punkt trzeci, to testosteron w 90% produkowany jest w jądrach których nie masz więc nie ma co panikować. Możesz spokojnie na tym stepperze ćwiczyć. Nie pomoże Ci za wiele w redukowaniu tłuszczu, ale na pewno też nie zaszkodzi. Lepszy taki ruch niż żaden.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Czy cwiczac na nim np 4 razy w tygodniu po 45 minut
Ja jeszcze dodam, że co najwyżej możesz przy takiej ilości zniszczyć sobie kolana

Zmieniony przez - 4nn w dniu 2010-11-07 09:21:57

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13
Dzieki za odpowiedzi. Ja do konca nie uwazam ze jedyny dobry sposob to siłownia. A co jeszcze polecacie na spalanie z takich poza siłownią treningów? Bieganie, aerobik? nie chce sie ograniczac tylko do steppera. A kolana mam w dobrym stanie i nie tylko od steppera moga sie zniszczyc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Osobiście jestem przeciwniczką stepperów, zwłaszcza ich tzw. domowych (czyt. nędznej jakości) wersji. O ile przy niskiej intensywności i niedługim czasie podrygiwania nic się nie będzie działo, to zwiększając intensywność i wydłużając czas będziesz notorycznie doprowadzać do przeprostów w kolanach, a to zdrowe na pewno nie jest.
Owszem, możesz sobie "zniszczyć" kolana czymś innym, ale (jeśli nie masz predyspozycji np. do chondro) to "coś innego" będzie dotyczyło ruchów, które nazwałabym "niefizjologicznymi", czyli właśnie przeprosty (np. stepper) lub ruchy rotacyjne (np. rzut kulą albo dyskiem). Od ruchów naturalnych, np. przysiadów czy wykroków ich nie zniszczysz (chyba, że technika znacznie kuleje).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 486 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8299
Co do ostatniego zdania :) to tu się trochę nie zgodzę :) Jeżeli np, ktoś ma szpotawe kolana (prostowane na beczce) to, bardzo zużywa wewnętrzną ich część. Teraz może nie, za 5 lat też nie, ale w przyszłości mogą być predyspozycje do zwyrodnień, potem endoproteza... Ale to taki czarny scenariusz:) Ćwicząc w domu bardzo szybko Ci się to znudzi. Chyba, że będziesz sama układać sobie choreografie. Chyba jeszcze, że byłaś jeszcze gdzieś na stepie, gdzie choreografii nie było to "instruktor" kicał sobie do muzyki ograniczając się do basic, knee up/singiel knee, revers, v-step, 3 kolana. Musisz uważać też żeby ilość bitów nie była za duża. I pamiętaj schodzisz blisko stepu, wchodzisz cicho na step, pełną nogą, nigdy na palcach, nie schodzisz przodem ze stepy.
Pozdrawiam

"Everything Is Possible When You Really Really Want It"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
boc2u czytaj uważnie: tutaj nie mowa o STEPie (takiej desce do ćwiczeń), a o STEPPERze (takiej "maszynie")

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2010-11-16 18:38:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Takie tam niedopatrzenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 486 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8299
hehe ;p malusieńkie :) sorry :)

"Everything Is Possible When You Really Really Want It"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Olala007 / Redukcja - co zrobić by pchnąć znowu do przodu - ojej długie

Następny temat

Buty do kosza

WHEY premium