SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak schudnac z dolu nie chudnac z gory ciala?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
Witam,

kobieta,22 lata, wzrost=176cm, waga=56kg.

Moj problem polega na tym,ze chce schudnac z brzucha, pozbyc sie oponki i boczkow, nie chydnac przy tym z gory ciala! Mam bardzo szczupla twarz,rece,plecy, juz i tak jestem troche koscista,ale w normie, jakbym schudla wiecej to byloby juz za bardzo i dlatego jestem w potrzasku! Wiem,ze zeby spalac tluszcz trzeba cwiczyc aerobowo, a wiadomo,ze chudnie sie najpierw z gory. Nie chcialabym tez przybierac miesci na rekach, generalnie podiba mi sie jak jest, lubie szczupla sylwetke. problemem jest brzuch.
Odchudzanie zaczelam kilka lat temu, najpierw samodzielnie nieudolna dieta,co doprowadzilo mnie do anemii. Pozniej zaczelam chodzic na aerobik 2 razy w tyg, chodzilam prawie 2 lata z krotkimi przerwami. Nastepnie, po wielu roznych dietach, odkrylam diete South Beach na ktorej jestem (nie liczac ost 6 miesiecy) juz z 2 lata. Rok temu zaczelam chodzic na silownie, 3 razy w tygodniu. niestety co ok 2-3 mc mialam minimum miesiac przerwy bo duzo podrozowalam, takze z systematycznoscia kiepsko, ale to silownia sprawila,ze jestem teraz bardzo szczupla (oprocz brzucha!!).

Cwiczylam ogolnorozwojowo przez miesiac, po czym trener wskazal mi rozne cwiczenia.
Teraz moj trening ogranicza sie do:
1. rozgrzewki 15 min na rowerku,
2. brzuszki na skosnej lawce (25-30 powtorzen w 4 seriach, szybkie tempo).
3. podnoszenie nog do gory przy lezeniu na plecach na skosnej lawce (10 powtorzen w 4 seriach)
4. wykroki do przodu z obciazeniem w rekach 2kg (30 powtorzen w 3 seriach)
5. cwiczenia na biceps i triceps (10 powtorzen w 3 seriach na kazda reke)
6. 20-30 min na rowerku

Boje sie,ze te cwiczenia sa zle dobrane i nic mi nie dadza. KAzdy mowi mi cos innego, jestem zrezygnowana. Nie wierze,ze nic sie nie da zrobic. Bardzo prosze o rade.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
mam robic trening ktory stostosowal dla mnie krawat. niestety bylam chora i wszystko sie opoznilo.
co do SB to proponuje najpierw poczytac a pozniej krytykowac, dla mnie to swietny sposob na zdrowe zywienie
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1102
Hmmm.... 176 cm i 56 kg wagi... ja mam 6 cm mniej, a ważę tyle samo... Czy Ty aby napewno masz co redukować?
Nie ma możliwości aby chudnąć tylko z jednej części ciała - redukując spadniesz także z góry... Ale szczerze wątpię że masz oponkę ... ;] Czy Ty aby nie jesteś przekorna nieco...? (BMI ok. 18 ) ...

I nie martw się, od paru ćwiczeń na biceps/triceps nie umięśnisz sobie rąk, po pierwsze wymaga to dużej intensywności i systematyczności, a po drugie nam kobietom jest trudno zbudować masę mięśniową...
Ja tam generalnie uważam że ciało z widocznym mięśniem jest bardziej apetyczne niż chude, kościste ciało...





Zmieniony przez - magdusia83 w dniu 2008-09-20 10:19:25

Zmieniony przez - magdusia83 w dniu 2008-09-20 10:23:10
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6083
j/w 176 i 56 kilo to raczej nie ma czego zrzucać. Wrzuć może jakieś zdjęcie.

Bylo sobie zycie....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Dokładnie, pierwsza koleżanka dobrze Ci mówi.

Ja np mam 175 i ważę 80-82 to już jest co zrzucać ale Ty :)??
Przy takiej wadze i wzroscie nie mozna miec brzuszka, mozna miec ew słabe miesnie. I tak pewnie jest bo z tego co mi pisałaś tak mozna wywnioskowac - opis i wyk cwiczen na brzuch.

Wg mnie powinnas zastosowac przez 1-2 miesiace tr obwodowy ACT i zobaczyc czy pasuja Ci wyniki. Do tego troche zwiekszyc ilosc cw na brzuch a zamiast robic bic i tric to postawic na najszersze grzbietu i klatki - tam tez pracuja te wczesniej wymienione miesnie. Nie robiac plecow (no i klatki) nie bdziesz miala ladnej sylwetki. A dwa to niezbyt tez Ci moze wyjsc na zdrowiu, bedziesz miala mocny brzuch,nogi a slabe plecy.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
malo waze, bo jestem drobna, mam lekkie kosci moze, nie wiem! poza tym mam zero miesni, a wiadomo,ze to miesnie robia wage. jak powiedzial moj trener, mam "rzadkie cialko" :P

co do brzuszka to uwierzcie mi,ze mam oponke, nie jakas wielka,ale jest tam nadmiar tluszczu, pozostalosc po 70kg jakie kiedys mialam... tym bardziej ciezko sie tego pozbyc.

co do cwiczen to na miesnie plecow chetnie pocwicze, mialam bolesci kregoslupa i kobieta od korektywy powiedziala mi,ze musze miec silne miesnie brzucha i plecow,zeby nie obciazac kregoslupa.

moje pytanie brzmi- wykopowac karnet na silownie? bo wczoraj mi sie skonczyl i sama juz nie wiem,bo jestem zrezygnowana, a w domu cwiczyc nie bede,bo sie nie zmobilizuje. a moze sam basen?

mam tez pytanie do diety, czy wyeliminowanie slodyczy i weglowodanow prostych wystarcza, zeby spalic ten brzuch?

bardzo prosze o pomoc, bo wiekszosc osob reaguje na mnie jak wy "o boze, z czego ty chcesz chudnac?" a ja poprostu chce miec plaski brzuch, bez oponki. w talii mam 70cm, ale w najwiekszym miejscu na brzuchu juz 88 wiec jest roznica.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
a co sadzicie o masazach? ja juz w calej tej desperacji zaczelam sie dowiadywac o rozne zabiegi i doszlam do endormologii http://www.beauty.com.pl/endermologia.shtml
problemem sa oczywiscie pieniadze bo ponoc zeby osiagnac efekt trzeba wykonac 30 masazy a to juz 2500zl ;/
poza tym cwiczenia daja tez inne plusy, niz tylko wygladad, bo lepsza kondycja, nastroj, zdrowie...
ale coraz czesciej spotykam sie z opiniami,ze nie kazdy moze osiagnac wszystko,ze organizm tez ma swoje ograniczenia. ja sie z tym nie zgadzam, tylko musze dokladnie wiedziec co robic!!!!

ps. nie zrozumcie mnie zle, nie chce zeby wyszlo,ze sobie cos uroilam. poprostu kilka lat walczylam z nadwaga, ktora zdobylam jako chorowita, faszerowana antybiotykami nastolatka i teraz jestem bliska tego,zeby wygladac tak zgrabnie jak zawsze chcialam. zalezy mi,zeby osiagnac cel:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Jeżeli chodzi o brzuch to juz pisałem - napewno masz słabiutkie miesnie i tez troche skure rozciagnieta po dochudzaniu i stad ten efekt.
Ja mam np spory brzuch ale i w miare silny:)

"kobieta od korektywy powiedziala mi,ze musze miec silne miesnie brzucha i plecow,zeby nie obciazac kregoslupa."

--------- Troche to dziwnie sformułowane, napewno tak powiedziala:)??
Jak masz silny brzuch i plecy to wszystkie wnetrznosci trzymaja sie ma miejscu, kregoslup jest lepij chroniony itd.
Dziwi mnie tez ze ten Twoj trener rozpisal Ci taki dziadoski plan. Jak mozna nie robic nic na plecy???????

Powiem tak co do silowni: Jeżeli napewno nie dasz rady cwiczyc w domu (co mnie dziwi bo w domu jest najlepiej) to wykup. Ale pod warunkiem ze wezmiesz sie za konkretny trening bo ten co podalas to praktycznie nie moze zadowalajacych efektow. Niby jest tam troche cardio, cos na uda ale wcale nie najlepsze cwiczenie, na brzuch tez takie sobie.

Tu masz opis tego act:
https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html

Zupelnie nie eliminuj ww prostych, ale ograniczenie napewno da efekty. Ale skoro juz jestes szczupla to ja bym sie dalej nie odchudzal bo mozesz sobie znowu zaszkodzic. Te 88 cm to moze raczej talia??

O masazasz zapomnij. To jest dla starych bab ktore maja za duzo kasy a nie chce im sie poruszac.

Wracajac do treningu. Zapoznaj sie z tym act jak bedziesz chciala to robic to ja Ci przerobie tak bardziej na Twoje potrzbey.

Pisalas o basenie, to tez nie jest zly pomysl zeby pojsc z raz w tygodniu. Mozesz jescze pomyslec zeby z raz w ty pojsc na jakis fitness.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24489
Po pierwsze jesteś niedożywiona. Dalsze odchudzanie grozi anemią i/lub innymi chorobami. Odchudzając się w niemądry sposób pewnie spaliłaś mięśnie na maksa.
Jedyne co mogę doradzić to zacznij porządnie się odżywiać i ćwiczyć wg jakiegoś sensownego planu bo ten opisany przez Ciebie jest delikatnie mówiąc do kitu, tym bardziej, że masz problemy z kręgosłupem (brzuszki i podnoszenie nóg nie są wskazane przy problemach z kręgosłupem). Nie ma sensu robić rowerka (oprócz rozgrzewki) bo i tak nie masz czego palić.
A w te 88cm w pasie przy 56kg i 176cm wzrostu nie wierzę - miałabyś tak nieproporcjonalną sylwetkę, że trudno sobie wyobrazić.

Zmień swoje cele (nie odchudzanie lecz zmiana proporcji BEZ patrzenia się na wagę) bo jesteś na najlepszej drodze do anoreksji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6083
Jakoś nie chce mi się wierzyć w to co piszesz (88 w pasie ? ). Wrzuć fotkę tego brzucha i wtedy ocenimy.

Jeżeli chcesz dobrze wyglądać to uprawiaj regularnie jakiś sport i dołóż do tego ćwiczenia siłowe. Ponadto dobrą dietę i nie będzie problemu z sylwetką.

Bylo sobie zycie....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Dieta na zero i jedzies z cwiczeniami. Musisz zrozumiec, ze jak jestes tak szczupła, to gdzies ten tluszcz musisz miec. Zacznij pracować nad swoja sylwetka, pozbedziesz sie problemow z kręgosłupem, moze w rok dorobisz sie 2-3kg mięśni zmienia ci sie proporcje i pozbędziesz sie brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
po pierwsze nie jestem niedozywiona, skad ten osad? waga to rzecz bardzo wzgledna. texty,ze jestem na drodze do anoreksji sa wyssane z palca, bo ja W OGOLE sie nie glodze! jem co 2-3 godziny, male porcje i ostatnio za malo warzyw,ale jem mieso i nie mam zamiaru sie glodzic.nie wiem jaki procent mam tluszczu w organizmie, a jaki miesni, wiec waga duzo tu nie moze powiedziec.

88cm w biodrach! w pasie mam 70cm.

co do cwiczenia w domu to to co dobre dla jednego kiepskie dla drugiego. jak wracam do domu to totalnie opadam z sil i nie chce mi sie juz lezec na ziemi i cwiczyc. poza tym nie mam rowerka, a nie mam zamiaru kupowac i zagracac sobie pokoju. dlatego chodze na silownie.

trening zmienie bardzo chetnie, bo tez mi sie wydaje,ze to jakas zenada. trener podszedl do sprawy jak wiekszosc mezczyzn na maxa przypakowanych, ktorzy widza drobna kobiete. stwierdzaja,ze mamy fanaberie i jak nas oleja to nawet niezauwazymy. jutro zobacze link jaki mi podales i odp. dziekuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co jest najbogatszym zrodłem magnezu?

Następny temat

Dieta na mase proszę o pomoc

Wiecej