SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak robić prawidłowo zastrzyk(art)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 75196

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 113 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9084
Z uwagi na coraz większą ilość postów typu: jak zrobić strzała postanowiłem napisać własny artykuł na ten temat w oparciu o własną wiedze praktyczną jak i spostrzeżenia kolegów z SFD.

Co bedzie nam potrzebne
-ampułki z sokiem
-strzykawki "dwójki" (zależy od objętości zastrzyku: do omena,prolo dobre)
-igły 0.9 do nabierania, 0.6 do wbijania - optymalne, choćby ze względu na szok jaki wywołuje np: igła 0.8 ("to coś ma mi sie wbić w dupe??)
-spirytus do dezynfekcji (nie woda utleniona)
-waciki (kosmetyczne też się nadają)
-spokój i pozytywne nastawienie polecam robić strzał na leżąco i przy muzyce. Nie robić strzała na brudne, spocone pupsko po treningu. Najlepiej po kąpieli w domu, albo u jakiegoś kumpla.

Teraz po koleji:
-do wbicia strzała w tyłek potrzebny będzie kolega (dokładnie umyte ręce)
-przecieramy szklaną ampułke wacikiem ze spirytusem, jeśli jest to np: deka grecka należy zdjąć kapsel i przetrzeć wierzchnią gumkę
-wyjmujemy strzykawkę, ostrożnie nakładamy igłe do nabierania, nie dotykać jej paluchami
-powoli nabieramy sok z ampy
-nakładamy igłę do "penetracji" nie dotykamy jej paluchami!!! Po to na igłach jest ta plastikowa 'obudowa'
-miejsce wbicia przecieramy wacikiem ze spirytusem (nie tym samym co ampe)
-pośladek powinien być bardzo rozluźniony
-delikatnie wypuszczamy kropelkę soku, trzymając igłą do góry w celu 'przesmarowania" igły
-zdecydowanym ruchem przebijamy sie przez skórę
-wbijamy igłę na pod niewielkim kątem i nie za szybko, na tyle głęboko zeby wystawało z dupska jakieś 5-7 mm
-upewniamy się czy końcówka igły nie tkwi w naczyniu krwionośnym odciągając
lekko tłoczek strzykawki, jeśli leci krew to trzeba zmienić miejsce, ale jeśli chodzi o tyłek to jest to mało prawdopodobne
-powoli i płynnie wpuszczamy zawortość strzykawki, nie poruszając nią zbytnio - liczy się delikatność i subtelność (jak to zwykle z dupami bywa )
-przykładamy wacik do miejsca ukłucia i delikatnie masujemy aż przestanie piec
-gdy jest już po wszystki będziemy się śmiać ze swojego strachu. Z czasem strzały staną sie przyjemnością

Przydatne linki:
www.spotinjections.com
http://www.wsse.gda.pl/posocznica.htm
https://www.sfd.pl/temat45459/
https://www.sfd.pl/temat157619/
1

Co Cie nie zabije, to cie wzmocni

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 204 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1634
igły 6 sa za male moim zdaniem do wbicia w tyłek 6 moga byc przy np:do wbijania w trica bark itd. jesli chodzi o strzał w posladek to zapomniales dodac(jak juz dokladnie tak pisales to jeszcze to mogles napisac)-jesli wbijamy w prawy poslad to dzielimy prawy posladek na cztery czesci i wbijamy w prawy gorny rog odwrotnie jest przy lewym pośladku.
np:igla 7*30 jest bardzo mała w porownaniu do igly 7*40 ale te wymiary zazwyczaj przedstawiaja grubosc igly tzn.załwaz ze te wieksze igły sa brube. male igly przy wpuszcaniu np winka moga sie zapchac tak samo jak i tescia wiedz lepiej wziac ta wieksza i grupsza. polecane igly to 7 i 8 do trica barki 6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 113 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9084


Seba: tu taki mój autorski rysunek na sprostowanie
4

Co Cie nie zabije, to cie wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 204 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1634
marcingts-no i teraz jest pieknie.masz zdolnosci plactyczne tylko ten tylek jakis taki czerwony chyba.........
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sog !!


jaki rysunek trzeba bylo napisac ze to posladek bo pomysla ze to mózg

Zmieniony przez - biernas w dniu 2004-11-20 15:37:07
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 268 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10155
Nie dam ci SOG-a bo domięśniówek nie wbija się 0,6 (żona pielęgniarka więc chyba się zna) tylko 0,8 lub 0,9. Chodzi tu głownie o długość igły a ważne jest to dlatego, że przy zbyt płytkim wbijaniu zastrzyków szybciej robią się podskórne zrosty i zaraz zabraknie ci miejsca na robienie szotów a i one same staną się bardziej bolesne.
1

ginekologiem nie jestem ale zajrzec moge

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 113 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9084
Znam przypadek klijenta który wbijał omkę igłą 0.45
Tylko 'troche' ciężko szło i tak silnie naciskał na tłoczek że od ciśnienia oderwało denko strzykawki razem z igłą
Kolejny przykład na to że głupota ludzka nie zna granic
4

Co Cie nie zabije, to cie wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
świrujesz??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 204 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1634
jazzman -jak to nie!! a w bark lub w trica bedziesz wbijak 8 badz 9?? ja napisalem w czesniej ze do tylka 6 nie pasuje ale do trica barkow pasuje elegandzko.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 113 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9084
Biernas: this is real story
też nie mogłem uwierzyć ale jak pokazali mi to rozerwaną strzykawke to się mało nie popłakałem ze śmiechu - hardcore
1

Co Cie nie zabije, to cie wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 6929 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32603
sog

moze nawet to sie wykorzysta w postach podwieszonych
1

Expert w dziale DOPING

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Finasteryd a nandron

Następny temat

odnosnie winstrolu!

WHEY premium