SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

jak przezwycięzyc strach przed walka

Wysłana -
witam od jakiegos czasu mam strach przed walką -lęk przed przegrana obitą morda bądz wstydem jak ktos to widzial znajomy.kiedys nie miałem tego strachu jak sie z kims biłem a odkad dostałem wp****** 2 razy i raz z główki mam taki lęk przed walka jak wiem ze jest juz niemalze sytuacja podbramkowa ze mnie paralizuje,ręce waza 30kg i ze nie umiem uderzyc a tak normalnie boksujac w cos np w poduszki lub worek to całkiem niezle mi i dzie i wiem ze mam całkiem mocne p******nięcie.doradzcie jak to mozna przezwycięzyc najlepiej w domowych warunkach bądz innych
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
i czy cwiczenia siłowe bądz walka z cieniem cos pomogą czy nie ?
Wysłana -
Tutaj jest Sportowe Forum Dyskusyjne. Zatem radzimy jak stać się dobrym sportowcem a nie ulicznym zabijaką.
Ponadto, dlaczego w warunkach domowych? Nie masz sekcji SW w okolicy? Nie możesz trenować w klubie? Po co samemu na nowo wynajdować koło?
Ja radziłby pójść do najbliższego klubu boksu, muay thai, kick boxingu, MMA, itp. i brać udział w regularnych zajęciach i sparingach.

Zmieniony przez - MMA w dniu 2017-05-18 17:24:44
Wysłana -
brak pięniędzy na opłacenie takiego czegos i zakup sprzętu i dojazd przez całe miasto planuje za jakis miesiac jak sie uda worek kupic
Wysłana -
Worek nic Ci nie da
Wysłana -
Bicie w poduszki czy worek strachu nie zlikwiduje. Żeby nie czuć stresu trzeba wchodzić w sytuacje, które go powodują i w ten sposób co przezwyciężać. Czyli żeby nie bać się walczyć trzeba walczyć. Chodź napięcie i tak zawsze się odczówa, ale trzeba umieć je zamienić w gotowość. Trenowania jakiejkolwiek sztuki walki pomoże w pewnym stopniu, ale nie zlikwiduje strachu. Trzeba albo trenować i potem się bić albo po prostu się bić innej drogi nie ma. Zamiast kupować worek zaczął bym trenować bo te 60-80 zł na miesiąc to wcale nie tak dużo wystarczy odmówić sobie niektórych wydatków typu piwko chipsy itd. Kiedyś się dojeżdżało 40 km pociągiem i ludzie trenowali.
Wysłana -
czyli najlepszym rozwiązaniem tego moze byc zapisanie sie do klubu boskerskiego bądz mma lub porpostu walka na ulicy bądz sparingi na rękawice z kolega ?
Wysłana -
najlepszym rozwiązaniem tego moze byc zapisanie sie do klubu boskerskiego bądz mma - tak
walka na ulicy - tego nie polecam. Może coś Ci się stać lub przeciwnikowi (wtedy mogą być kłopoty prawne)
sparingi na rękawice z kolega - lepsze niż walka na ulicy ale dużo gorsze niż trening w klubie (brak trenera który poprawi błędy)

Co mi pomogło przezwyciężyć strach przed walką sportową?
Wystartowałem kiedyś w amatorskich zawodach MMA. Zostałem ciężko znokautowany - 2 minuty nieprzytomny. Po tym doświadczeniu nie boję się dostać. Co gorszego może mnie spotkać w walce?
Wysłana -
moze tylko uderzenie kastetem bądz jak wleci na spartana 5 na 1 to gorsze by było chyba ale chociaz jak narazie zeby chociaz sie mniej bac tej walki to chyba uderzanie w worek moze pomoże ? wiem ze to moze nie zlikwiduje strachu ale napewno będzie mniejszy (chyba) ?
Wysłana -
słuchaj się bardziej doświadczony i nie filozofuj
Wysłana -
Uderzanie worek na pewno nie zlikwiduję twojego strachu. Jak w koledzy musisz zapisać się na SW i pod okiem trenera poprawiać swoje umiejętności. Sparingi, walka na przyjmowanie ciosów na garde itp. ale wszystko pod okiem kogoś kto to ogarnia i będzie korygował twoje błędy. Inaczej wejdą złe nawyki i nie będzie z tego wielkiej korzyści.
Strona 1 z 6
Dodaj odpowiedź