SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak przezwycięzyc strach przed walka

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27426

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 107 Wiek 12 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10847
witam od jakiegos czasu mam strach przed walką -lęk przed przegrana obitą morda bądz wstydem jak ktos to widzial znajomy.kiedys nie miałem tego strachu jak sie z kims biłem a odkad dostałem wp****** 2 razy i raz z główki mam taki lęk przed walka jak wiem ze jest juz niemalze sytuacja podbramkowa ze mnie paralizuje,ręce waza 30kg i ze nie umiem uderzyc a tak normalnie boksujac w cos np w poduszki lub worek to całkiem niezle mi i dzie i wiem ze mam całkiem mocne p******nięcie.doradzcie jak to mozna przezwycięzyc najlepiej w domowych warunkach bądz innych
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 107 Wiek 12 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10847
i czy cwiczenia siłowe bądz walka z cieniem cos pomogą czy nie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tutaj jest Sportowe Forum Dyskusyjne. Zatem radzimy jak stać się dobrym sportowcem a nie ulicznym zabijaką.
Ponadto, dlaczego w warunkach domowych? Nie masz sekcji SW w okolicy? Nie możesz trenować w klubie? Po co samemu na nowo wynajdować koło?
Ja radziłby pójść do najbliższego klubu boksu, muay thai, kick boxingu, MMA, itp. i brać udział w regularnych zajęciach i sparingach.


Zmieniony przez - MMA w dniu 2017-05-18 17:24:44
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 107 Wiek 12 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10847
brak pięniędzy na opłacenie takiego czegos i zakup sprzętu i dojazd przez całe miasto planuje za jakis miesiac jak sie uda worek kupic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Worek nic Ci nie da

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bicie w poduszki czy worek strachu nie zlikwiduje. Żeby nie czuć stresu trzeba wchodzić w sytuacje, które go powodują i w ten sposób co przezwyciężać. Czyli żeby nie bać się walczyć trzeba walczyć. Chodź napięcie i tak zawsze się odczówa, ale trzeba umieć je zamienić w gotowość. Trenowania jakiejkolwiek sztuki walki pomoże w pewnym stopniu, ale nie zlikwiduje strachu. Trzeba albo trenować i potem się bić albo po prostu się bić innej drogi nie ma. Zamiast kupować worek zaczął bym trenować bo te 60-80 zł na miesiąc to wcale nie tak dużo wystarczy odmówić sobie niektórych wydatków typu piwko chipsy itd. Kiedyś się dojeżdżało 40 km pociągiem i ludzie trenowali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 107 Wiek 12 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10847
czyli najlepszym rozwiązaniem tego moze byc zapisanie sie do klubu boskerskiego bądz mma lub porpostu walka na ulicy bądz sparingi na rękawice z kolega ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
najlepszym rozwiązaniem tego moze byc zapisanie sie do klubu boskerskiego bądz mma - tak
walka na ulicy - tego nie polecam. Może coś Ci się stać lub przeciwnikowi (wtedy mogą być kłopoty prawne)
sparingi na rękawice z kolega - lepsze niż walka na ulicy ale dużo gorsze niż trening w klubie (brak trenera który poprawi błędy)

Co mi pomogło przezwyciężyć strach przed walką sportową?
Wystartowałem kiedyś w amatorskich zawodach MMA. Zostałem ciężko znokautowany - 2 minuty nieprzytomny. Po tym doświadczeniu nie boję się dostać. Co gorszego może mnie spotkać w walce?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 107 Wiek 12 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10847
moze tylko uderzenie kastetem bądz jak wleci na spartana 5 na 1 to gorsze by było chyba ale chociaz jak narazie zeby chociaz sie mniej bac tej walki to chyba uderzanie w worek moze pomoże ? wiem ze to moze nie zlikwiduje strachu ale napewno będzie mniejszy (chyba) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
słuchaj się bardziej doświadczony i nie filozofuj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Uderzanie worek na pewno nie zlikwiduję twojego strachu. Jak w koledzy musisz zapisać się na SW i pod okiem trenera poprawiać swoje umiejętności. Sparingi, walka na przyjmowanie ciosów na garde itp. ale wszystko pod okiem kogoś kto to ogarnia i będzie korygował twoje błędy. Inaczej wejdą złe nawyki i nie będzie z tego wielkiej korzyści.
1

vivere militare est

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedy mogę zacząć ?

Następny temat

Poprawa szybkosci i siły ciosów

WHEY premium