SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak powinien wyglądać wod ? info

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślę ze jest to podstawa do planowania treningu ;)

typowe ćwiczenia znajdziecie w linku

typowe ćwiczenia słowniczek






Programowanie treningów.

+Jeśli wykonujemy trening 1-elementowy „cardio” to zazwyczaj jest to wysiłek na długim dystansie i w długim czasie.
Jeśli jest to element gimnastyczny to zazwyczaj jest on na tyle skomplikowany, że wymaga dużej praktyki i nie jest odpowiedni do treningów wykonywanych na czas, natomiast w przypadku elementu z grupy podnoszenia ciężarów chodzi o wykonanie małej ilości powtórzeń z dużym obciążeniem.

+Treningi 2-elementowe są zazwyczaj wykonywane na zasadzie 3,4 lub 5 rund na czas. Tego typu treningi są zorientowane na zadanie (tzw. „task priority”), w przeciwieństwie do 1-elementowych, które to z kolei są zorientowane na daną umiejętność („element-priority”). Te dwa elementy w ramach treningu są wykonywane na średniej lub dużej intensywności i zasada jest taka, że pierwszą rundę jesteśmy w stanie wykonać bez większego problemu, natomiast kolejne będą wymagały od nas przerw z powodu dużego wysiłku, tempa i intensywności. Jeśli drugą rundę wykonujemy bez większego problemu oznacza to, że ćwiczenia są dla nas zbyt łatwe.

+Treningi 3-elementowe są z kolei zorientowane na czas („time priority”) a wynikiem jest ilość wykonanych rund w ciągu danej jednostki czasowej, np. 20 minut. Ćwiczenia w ramach takiego treningu nie są trudne same w sobie, ale stają się uciążliwe poprzez ilość powtórzeń jakie wymusza na nas długość trwania treningu.

Podsumowując, struktura treningów crossfitowych jest zaprojektowana tak, aby zachęcać do nauki nowych elementów, cały czas stwarzać nowe wyzwania fizyczne, a także gwarantuje dużą różnorodność zarówno samych ćwiczeń jak i intensywności , ilości powtórzeń i odpoczynku między ćwiczeniami. Im bardziej jesteście kreatywni w wymyślaniu ćwiczeń i układaniu treningów, tym lepiej. Życzę pomysłowości, wytrwałości i osiągania zamierzonych celów!

Crossfit Warszawa



Zmieniony przez - sqa w dniu 2012-04-28 01:13:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pamiętajcie ;) wod nigdy nie może być taki sam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2234
Ja mam pytanie :) jeśli ćwiczymy tym systemem np 3 dni treningu, dzień wolny i np mamy dzień po dniu ćwiczenia gimnastyczne, to robimy tą samą ilość powtórzeń, czy okrajamy trening? Np program Barbara we wtorek 20 podciągnięć, 30 pompek, 40 brzuszków, 50 przysiadów a w środę program Angie po 100 powtórzeń wszystkiego. Czy to nie będzie zbyt duży wysiłek dla mięśni??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie , zauważ że masz
wolne| G | G |wolne|G|wolne|G|wolne|G|G|wolne
:)

masz jakieś wypróbowane wody z bieganiem ? trochę zaniedbałem biegi i teraz wrzucam do każdego wod'u.

Zmieniony przez - sqa w dniu 2012-04-29 22:19:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2234
Dzięki, rozwiałeś moje wątpliwości :) Niestety nie. Dopiero zaczynam treningi crossfit. A jeśli chodzi o biegi, to w jakim tempie powinno się biegać? Może to być połączenie aerobów z interwałami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1545
Mam pytanei co do CrossFitowego ABC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1545
Przepraszam up ale kliknąłem enter. Wracając do tematu. Czy przy tym planie co podałeś że np. dzień 1 to ćwiczenia cardio i patrząc na ABC mam wybrać sobie kilka czy starać się cały zrobić ? troszkę się pogubiłem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
B-52
To sa tylko przykłady wraz z tłumaczeniami aby później czytając art ogarnąć sprawę. Jak masz 3 elementy to po 2 , 1 nawet 3.
Zależy to od Ciebie, musisz ocenić czy podołasz czy nie. W wodzie nie ma sztywnego treningu. Trzeba być kreatywnym i wymyślać swoje treningi, pod swoje cele.

ikebana
Jeśli chodzi o biegi interwałem i intensywne areo. Są to dwa różnie ćwiczenia. Polecam interwały. Uważaj na początku zamiast interwałów będziesz robić intesywne areo. Puls podczas sprintu powinien podskoczyć do 90% , natomiast w wolnym biegu spać do 65%. JEst to bardzo trudne i ważną role odgrywa wytrenowanie oraz systematyczność.

warto dodać że jeśli ktoś chce zrzucić wagę to godne polecenia jest trening siłowy o dużej intensywności , praktycznie bez żadnych przerw, tylko ciśniemy połowe na maksa i kolejne ćiwczenie... Polega to na wykorzystaniu kwasu mlekowego itp , warto poczytać.


Dziś zrobię 5Set
-run 1k


Zmieniony przez - sqa w dniu 2012-04-30 07:41:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2234
Ok dzięki za wyjaśnienie, bo właśnie miałem wątpliwość jak bieganie ma wyglądąć. W takim razie pierwsze 12 dni intensywne biegi, a później zacznę HIIT. Jeśli chodzi o trening siłowy to myślałem nad max 4 ćwiczeniami, zrobić 10 powtórzeń wszystkiego jako superserie i dopiero po tym czasie przerwa np. 2 minuty i znowu cisnąć np. aż zrobię 4 takie serie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
może warto podwiesić ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CrossFitowe ABC

Następny temat

Crossfit na przestrzeni tygodnia

WHEY premium