SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak połączyć bieganie z siłownia ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28086

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3218
siema. chciałbym zacząć biegac ale nie wiem kiedy i jak dlugo, tak wyglada moj trenning : pon- klata,sroda-barki,tric,piatek-plecy,kaptury. kiedy mogłbym biegac ? w dniach wolnych od siłowni ? jak długo ? 20 minut dziennie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125
Bieganie stanowi jedną z najczęściej wybieranych aktywności. Wiele osób biega w celu poprawy kondycji, wytrzymałości, sylwetki, a także dla przyjemności. Wszystko zależy od tego, z jaką intensywnością i jak długo biegamy. Czy możliwe jest połączenie biegania z treningiem na siłowni?

  1. 1. Co daje bieganie?
  2. 2. Bieganie a trening siłowy - jak połączyć?
  3. 3. Podsumowanie
  4. 4. Do poczytania

1. Co daje bieganie?

Wielu osobom trenującym siłowo, bieganie kojarzy się z przymusowym cardio na bieżni i wzrokiem martwo utkwionym w ścianę lub w ekran. Tego typu praktyka niekoniecznie będzie korzystna. Dużo lepszym rozwiązaniem jest bieganie w terenie - w parku, lesie. Taka aktywność pozwoli się zrelaksować i jednocześnie będzie wpływać na wydatkowanie energii, a więc spalanie tkanki tłuszczowej. Oprócz tego, regularne bieganie poprawi kondycje, dzięki czemu wolniej będziemy się męczyć. Szybkie biegi poprawią wytrzymałość.

2. Bieganie a trening siłowy - jak połączyć?

Wykonując trening siłowy zależy nam przede wszystkim na pobudzeniu mięśni do wzrostu, a więc na rozwoju masy mięśniowej.
Podczas biegania dochodzi do procesów tlenowych i źródłem energii są przede wszystkim ATP, glikogen mięśniowy oraz tłuszcz wewnętrzmięśniowy. Im dłużej biegniemy, tym bardziej narażona jest tkanka mięśniowa na katabolizm. Jeżeli trening biegowy będziemy wykonywać po treningu siłowym, a więc wówczas, gdy zasoby glikogenu mięśniowego za uszczuplone, efekt rozpadu białek mięśniowych będzie większy. Oczywiście wszystko zależy od czasu trwania cardio. Jeżeli trwać będzie 20 minut to nie powinno mieć to negatywnego wpływu na wykonany trening. Natomiast w dłuższej perspektywie czasu, będzie znosił korzyści treningu siłowego. Na trening biegowy warto wybrać dzień wolny od treningu na siłowni lub zachować odpowiednio długi odstęp czasowy od tych dwóch aktywności.

3. Podsumowanie

Bieganie może być fantastyczną formą aktywności fizycznej, wspierającą poprawę kondycji, a także przyspieszającą utratę zbędnych kilogramów. Należy jednak zachować pewną ostrożność przy wykonywaniu cardio w niedługim odstępie czasu od treningu siłowego, gdzie zapasy glikogenu mięśniowego są znacznie uszczuplone. Warto też podczas biegania dostarczać organizmowi aminokwasy, które zabezpieczą tkankę mięśniową przed negatywnymi następstwami.

4. Do poczytania

https://www.sfd.pl/Aeroby:_Bieganie_czy_rower__-t30958.html
https://www.sfd.pl/CO_TO_SĄ_AEROBY_-t100405.html
https://www.sfd.pl/Bieganie_codziennie_-t725292.html#post1 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3987
jaki jest sens biegać 20 min ;/ no chyba, że interwały. a w jakim celu byś biegał?

:)

"Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 384
Chyba dopiero po 30 minutach zaczyna się spalać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3218
chce poprawic kondycje/wytrzymałosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 417
Jak dla mnie jest sens i sam mam taki plan treningowy, że po treningu siłowym 20-30 min lekkich aerobów lub 20 min interwał. Mięśnie są lepszej jakości, mniej zatłuszczone, ale tez przyrost masy tł jest wolniejszy. Biegać najlepiej po treningu nigdy rano.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Poczytaj o HIIT u mnie dobrze poprawił wydolność organizmu i wytrzymałość po krótkim czasie stosowania.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3218
wypowiedzial by sie ktos kto ma jakies szersze pojecie apropo tematu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 417
Biegaj na zakończenie treningu 20-40 minut (nie mniej i nie więcej) przy średnim tętnie 120-150. Ewentualnie jeśli zależy ci na kondycji w dni nietreningowe dorzuć sobie basen (ok 40 min) lub biegaj wieczorami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Biegaj na zakończenie treningu 20-40 minut

Z tym się nie zgodze, biegać max 20min bo spalisz mięśnie i to w lekkim tępie.

Poczytaj o HIIT i rób je w DNT 1-2x w tygodniu, stopniowo wydłużając czas sprintu, u mnie bardzo dobrze poprawiło to ogólną sprawność, wydolność i wytrzymałość organizmu przy biegach itp. po dość krótkim (miesiąc) czasie stosowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 417
Z całym szacunkiem
mięśnie spalasz po 40 min (no chyba, że biegasz bardzo intensywnie)
do 20 min spalasz węgle
od 20 do 40 min spalasz tłuszcz
120-150 to jest średnie tempo
Jeśli po treningu będzie uzupełniony glikogen (jakis dobry posiłek potreningowy) nic się nie będzie działo
i piszę o zwykłych aerobach,
W przypadku HIIT czy innych form interwałów owszem 20 min jest ok
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Tak zgadzam się teraz, ale wcześniej napisałeś Biegaj na zakończenie treningu 20-40 minut nie napisałeś żeby zjadł potreningowy i dlatego napisałem żeby max 20min biegał. Teraz się zgadza jak zje posiłek to ok. Małe nieporozumienie.

Pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

heavy duty

Następny temat

Trening dla Surfera dla mnie wciąż zagadką???

WHEY premium