SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak katować biceps?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mam problem . jak ćwiczyć biceps? czy 4x8 czy 4x12? Ostatnio robiłem duzo powtorzen z malym ciezarem ( pompowalem ) czulem ze pracuje tylko biceps i oto chodzi. Ale teraz wyczytalem zeby niepompowac tylko zrobić 3-4 ciezkie serie. Co zrobić ? Oczywiście przy zalozeniu ze przy ciezkich seriach i przy pompowaniu technika bedzie poprawna.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 754
jeśli chcesz żeby urósł, to chyba mało powtórzeń z jak największym ciężarem. i potem oczywiście odpowiednia regeneracja.

zgryz

zgryz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie sugeruj sie tym co gdzies wyczytasz, tylko eksperymentuj sam. jesli zalezy Ci na napompowaniu to kazdy ma inaczej. mi wystarczy np. jedna seria z 6powt. zeby napompowac biceps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ważna jest również zmienność treningu. Organizm bardzo szybko przyzwyczaja sie do tych samych bodźców treningowych. Nawet najlepszy progrma treningowy nie będzie dawał przez cały czas efektów. Trzeba zmieniać liczbę serii, rodzaje wykonywanych ćwiczeń, tempo, ilość powtórzeń itd. Niektóre ze zmian można wprowadzać na każdym z kolejnych treningów (np. kolejność ćwiczeń), inne po kilku tygodniach. Kiedy twój obecny progrm treningowy nie daje ci zamierzonych wyników lub po okresie przyrostów masy nastąpił okres stagnacji - trzeba zodyfikować trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I niekoniecznie słuchaj tego co mówi Sibling, maksymalny ciężar i mało powtórzeń jest dobre przy trenowaniu siły nie masy. Możesz spróbować serii ze zmniejszanym obciążeniem, np. tak:
rozgrzewka
x12
x10
x8
x6
to wszystko na prostym gryfie, przy ostatnich najcieższych powtórzeniach może Ci ktoś pomóc. Po tym możesz dać ze 4 serie na hantlach i już
pozdrawiam

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
Pite(r) fajnie się składa bo coś takiego właśnie robię. Jeszcze najlepiej obraż sobie priorytet mięśnia na treningu. Np w jednym tygodniu ćwicz głowę długą, w innym tygodniu głowę boczną

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
do Pite(r) : czy każda seria ma być do wyczerpania tzn czy mam dobrać taki ciężar z którym zrobię 12 powtórzeń i ani jednego więcej ( oczywiście poprawnego technicznie )
btw na mase to chyba najlepsze są powtorzenia oszukane ( 6x poprawnie technicznie + 3-4 oszukane ) co wy na to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 245 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45617
Prawidlowa technika to podstawa!!

Bokser

Bokser

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak, dobrze by było, gdyby Ci się udało tak dobrać ciężar, poeksperymentuj trochę to wyczujesz ciężarki. powtórzenia oszukiwane są generalnie dobre, ale ja np. preferuję pomoc partnera zamiast oszukiwania. chociaż myślę, że oszukiwać też trzeba umieć i nie spiesz się do tego. dobra technika i powolne powtórzenia mogą zdziałać bardzo wiele dobrego.
pozdrawiam

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a poza tym wydaje mi się, że 6 prawidłowych i 4 oszukane to trochę kiepska proporcja. oszukuje się raczej przy ostatnim lub dwóch ostatnich powtórzeniach

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
posprawdzam na silce i dam znac jak poszlo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak cwiczyc "bica" heheh - poczatkujacy

Następny temat

Brzuszki w domciu

WHEY premium