SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak cwiczyc i jakie preparaty na spalanie tluszczu ?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3524

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58


Witam serdecznie,


Zwracam sie z prosba o pomoc,

Zaczelam cwiczyc dopiero kilka miesiecy temu, zaczelo sie od tego ze ledwo co moglam przejsc na bierzni 2 km , teraz biegam caly czas i zlapalam tzw bakcyla . Nie chodzi mi tyle o redukcje co ujedrnienie ciala. Problem w tym ze nie wiem co mam jesc po treninu, ile czasu pownienien zajac trening , ile czasu spedziic na aerobach a ile na cwieczeniach , co jest lepsze bardziej efektowne ?

Co do mojej diety to pozostawia ona wiele do zyczenia. Odzywiam sie zdrowo ( tak mi sie przynajmniej wydaje ) tyle ze nie potrafie sobie odmowic czekolady , i naprawde nic tego nie zmieni .

sniadanie - platki owsiane z mlekiem sojowym

obiad - dwa tosty z twarozkiem i dzemem / zupa warzywna lub salatka

kolacja ( ok godz 19 - 20 ) - kurczak z warzywami ( pieczony ), / salatka z kurczakiem / stek z warzywami / i ta nieszczesna czekolada na deser

przekaski to paluszki slone , czekolada, orzechy


Wydaje mi sie ze poprostu potrzebuje jakiejs oceny . Bo skoro zdecydowalam sie na silownie to chce chociarz miec pewnosc ze nie mecze sie na marne jak rowniez chce wziasc cos na spalanei tluszczu ale jestem kompletnie zielona w tej dziedzinie

Z gory wielkie dzieki za jakakolwiek pomoc
Wiek : 28
Waga : 56
Wzrost : 165
Obwód w biuście : 89
Obwód pod biustem : 72
Obwód talii w najwęższym miejscu : 68
Obwód na wysokości pępka : 82
Obwód bioder : 93
Obwód uda 48
Obwód łydki 33
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : jak chudne to wszedzie
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) , bieganie ok 4 lub 5 razy w tygodniu ( pomiedzy 5 a 8 km za kazdym razem ), ponadto rower jako srodek transportu
Co lubisz jeść na śniadanie: platki owsiane z mlekiem sojowym
Co lubisz jeść na obiad : dwa tosty z twarozkiem i dzemem
Co jako przekąskę : czekolada,
Co jako deser : czekolada, ciasto
Ograniczenia żywieniowe : nie dotyczy
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej aeroby , cwiczenia silowe
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie
Stosowane wcześniej diety : nigdy na serio
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć


Na początek przeczytaj ten artykuł: https://www.sfd.pl/-t585708.html
To jest lektura obowiązkowa

Twoja dieta pozostawia bardzo wiele do życzenia i na pewno zdrowym odżywianiem tego nazwać nie można. Po pierwsze: kaloryczność na poziomie niewiele wyższym niż poziom podłogi Do tego te produkty... Nie dość, że słodycze i paluszki, to jeszcze mleko sojowe (wielkie fuj-fuj), dżem, chleb tostowy. Tragedia. Przeczytaj ten artykuł, tam masz wytyczne, co jeść.

Ile razy w tygodniu będziesz ćwiczyć siłowo? Bo od tego uzależniona będzie kaloryczność diety

Odnośnie “preparatów” to daruj je sobie, nie ten poziom. Po takie coś sięgają osoby zaawansowane, które schodzą z % tłuszczu bardzo, bardzo nisko. Zrób dobrą rekompozycję (pozbądź się tłuszczu, zbuduj mięśnie), do tego potrzeba ci jedynie (i aż):

1.Porządnej diety
2.Treningu, przede wszystkim siłowego

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
Czesc,

dzieki za odpowiedz ,

Z tymi paluszkami , czekolada to wiem , co do mleka sojowego to poprostu bardziej lubie :)

Chcialam polaczyc trening silowy z aerobami czyli wychodziloby 4 - 5 razy w tyg . W weekend nie robie nic oprocz lenichowania :P

czyli dieta , - ok , do zrobienia

a trening silowy ? jak sie do tego zabrac, jak go sobie ulozyc? czym sie kierowac ?





Zmieniony przez - elimilipil w dniu 2011-02-10 19:47:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To będą pierwsze regularne treningi siłowe? Czy Twoja siłownia jest zatłoczona w czasie, kiedy planujesz wykonywać trening?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
Tak , pierwsze cwiczenia silowe. Raz podnioslam sobie ciezarki ( 2 kg ) ale nie zabardzo wiedzialam co z nimi robic. I wydaje mi sie ze to jest wlasnie problem. Ide sobie do tej sekcji , patrze na te wszystkie maszyny ... zawsze sobie cos tam porobie, na plecy zwlaszcza bo mnie bola czasami podczas biegania ale trace szybko zapal poniewaz nie wiem ile razy , jak dlugo, jakie obciazenie

Czy np, ciezkie ale tylko pare razy , czy lzejsze a powtorzen kilkanascie .

Co do silowni to nie nie jest zatloczona wogole.

Ponadto mam jeszcze jedno pytanie .


Spalanie tluszczu. Rozumiem deficyt w kaloriach etc . ale co dziala lepiej trening silowy czy aeroby ? Bo jak juz wspomnialam ja naprawde lubie biegac . I pomimo tego ze zadnych efektow nie widac to samopoczucie moje jest o wiele lepsze i chce miec ta tyle wytrzymalosci aby biegac 10 km / 5 dni w tygodniu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Hmmm poczekajmy na opinie dziewczyn, ale ja patrząc na siebie widzę, że żeby poprawić jakość ciała ćwiczenia siłowe są lepsze.....był czas że chodziłam bardzo dużo na fitness typu (step, taneczne bardzo intensywne itp.) wytrzymałośc owszem mi się poprawiła, ale np. cellu ani drgnął, a po 3 miesiącach siłowni, nie do konca systematycznych + dieta 1,5 miesiąca, widzę małą poprawę stanu ud i pupy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 381 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5022
Też ekspertem nie jestem, ale siłowy wg mojej wiedzy działa lepiej - podnosi metabolizm na długo po ćwiczeniach, aeroby tego Ci nie dadzą.
Bieganie o ile wiem wpływa pozytywnie na gęstość kości, ja biegać też lubię, ale nie wiem czy te 10km 5 razy w tygodniu to nie przesada.
Poczekaj na ekspertki, trochę cierpliwości - na forum są przejściowe kłopoty techniczne

"Słownik jest jedynym miejscem, gdzie sukces wyprzedza wysiłek"

http://www.sfd.pl/Słodko_gorzkie_rozterki_/_prośba_o_fachową_poradę-t688384.html - moja walka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Sama sobie odpowiedziałaś na to pytanie bo nie widzisz po aerobach efektów. Treningi siłowe z wymuszanym progresem dają lepsze efekty. Tylko trzeba dbać o zwiększanie ciężarów, bo samo machanie tym samym obciążeniem również nic nie da.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
^^ Tak jak dziewczyny NIC nie zastąpi treningu siłowego

A te bieganie... To na wolnym powietrzu czy na bieżni? Bo wiesz, jest wielka różnica pomiędzy bieżnią a terenem Bieżni nienawidzę, ale kiedyś przetestowałam i przebiec 5km w ciągu 30 minut to pikuś, podczas kiedy zrobienie 5km w tym czasie w terenie to dla mnie rzeźnia

Osobiście zamieniłabym na interwały na wolnym powietrzu, 2-3x w tygodniu, co będzie równało się wytrzymałości

Trening siłowy proponuję 2-3x w tygodniu (więcej to za dużo dla początkujących). Po siłowym możesz zrobić aero 20 minut.

Kaloryczność 1800kcal, 130g białka, 60g tłuszczu, reszta zapotrzebowania z węglowodanów. Wklejaj codziennie dietę do sprawdzenia. Najlepiej, jeśli będziesz w tym celu korzystać z dziennika dietetycznego SFD: http://dzienniki.sfd.pl/ 

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-02-12 12:46:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
ok , a ile powinnam przeznaczyc czasu na trening silowy ?

w takim razie `'operacje `' czas zaczac :P

co do wklejania diet to mam to robic w dzienniku rozumiem ? w zakladnce`' moje diety "

Zmieniony przez - elimilipil w dniu 2011-02-13 12:22:34
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poppy/Poczatek, plan i pare pytan

Następny temat

staua/kondycja

WHEY premium