SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak brac l-karnityne

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 34052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 193 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11131
Panowie mam problem koleżanka spytala się mnie ,żebym powiedział jej jak najlepiej stosowac l-karnityne.
Czekam na wasze wypowiedzi,bo sam nie mam żadnych doświadczeń z wymienionym produktem.
(sama ulotka na specyfiku to troche mało ...)

kiludg
2

kiludg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
L-karnityna jest związkiem organicznym o budowie betainowej. Syntetyzowana w organizmie w wątrobie, nerkach i mózgu z aminokwasów: metioniny i lizyny. Znana z tego, że jest częstym składnikiem suplementów, które wspomagają odchudzanie oraz walkę z tkanką tłuszczową.

Rola l-karnityny polega na transportowaniu zaktywowanych wcześniej kwasów tłuszczowych do wnętrza mitochondriów komórkowych, gdzie mogą zostać spalone w procesie beta-oksydacji. Spalanie kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach, bez udziału l-karnityny, byłoby niemożliwe. Ponadto warto dodać, iż l-karnityna działa dobroczynnie na nasze serce. Istnieje sporo badań dotyczących je działania na nasz układ krążenia. Badania te wykazały między innymi, iż l-karnityna, podawana drogą pokarmową okazuje się pomocna w przypadku niedokrwienia mięśnia sercowego i miażdżycy tętnic obwodowych.

Przeprowadzone badania potwierdziły, że suplementacja l-karnityną może być alternatywą, ale też dodatkiem w przypadku leczenia niepłodności u mężczyzn. Przyjmowanie tej substancji po pewnym czasie prowadzi do zwiększenia produkcji oraz ruchliwości plemników.

Stosowana w celu pomocy w redukcji tkanki tłuszczowej przyjmowana jest w ilości 1 g rano na czczo, 1 g przed i 1 g po treningu. W dni wolne również rano na czczo i ok 40 minut przed posiłkami.

Zakupić ją można tutaj: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_L-Carnitine_Fit_Body-opis35198.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zasada jest prosta. Karnityna dziala pozytwnie na redukcje tkanki tluszczowej pod warukiem, ze stosujesz odpowiedni typ treningu (aeroby) i diete. Tabletki nalezy przyjac na 3 godziny przed planowanym wysilkiem, natomiast forme plynna mozna spozyc bezposrednio przed treningiem. Tutaj moge polecic swietny preparat zawierajacy karnityne o nazwie Karnitargin (prod. czeskiej). Nalezy jednorazowo wypic dwie ampulki, gdyz karnityna daje zauwazalne efekty dopiero po zazyciu dosc duzych dawek (powyzej 1000mg).

Pozdrowka

Zmieniony przez - Maku w dniu 01-05-18 11:38:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 193 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11131
Uch to mnie zaskoczyłeś Maku.
Koleżanka kupiła karnityne olimpu,i na niej jest napisane ,że należy brać jedna tabletke
(300mg) na 30-45 min przed treningiem .
Acha i jest jeszcze nota ,że nie należy przekraczać dawki trzech tabletek dziennie...
Qurde skąd takie rozbieżności pomiędzy ulotką a tym co powiedziałeś ...

ps tak czy inaczej dzieki za odpowiedz
ale sam nie wiem co mam jej teraz powiedzieć

kiludg

kiludg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1364 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5479
Bierze się przed aerobami.

Sloniu

Największe dobro nosi pierwiastki zła i największe zło nosi zarodki dobra.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


No coz, Sportatut ma to do siebie, ze czasem wypisuja rozne bzdury na etykietach (np. Glutarol). Zreszta nie tylko oni.
Sprawa wyglada tak, ze mozna potraktowac suplementacje, jako pseudo wspomaganie, czyli podac taka ilosc suplementu, by nie zadzialalo i na wszelki wypadek nie zaszkodzilo. Tutaj mamy bardziej do czynienia z efektem placebo. Druga rzecz to podac tyle by zadzialalo, nie patrzac na to co mowia przepisy, np. GISu.
Najlepsze przyklady efektywnego dawkowania suplementow, omawiane kiedys przez Forumowiczow, to np. kreatyna, HMB, glutamina. Latwo mozna bylo zauwazyc podczas dyskusji, jak rozbiezne sa zalecenia producentow i konsumentow.

Pozdrowka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1185 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2123
Jesli jest L-karnityna do ssania to moze jeszcze dodatkowo wziąć jedną na noc tuz przed snem, natomiast ja tez polecam czeską karnitynę. Ma całkiem spore stężenie i widziałam na sobie efekty jej działania

Pozdrowienia
Xena

Pozdrowienia
Xena

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 193 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11131
Xena wielkie dzięki właczenie sie do rozmoy.
Ale do konkretów.Napiszcie dokładnie jabyście polecili brać l-karnityne olipu (w pastylkach do ssania 300mg -jedna)
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

kiludg

kiludg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak zebys skonczyl ssac te tabletki przed samym treningiem (3-4 tabl.).

Pozdrowka
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 193 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11131
Ok dzieki Maku.

ps te tebletki to ma ssać koleżanka a nie ja )

kiludg

kiludg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A propo tego ssania, l-karnityna powoduje efekt jojo dlatego nie jest polecana :(
Pisza jedz to, cwicz aeroby i powstrzumuj sie od zarcia. Wystarczy te dwie ostatnie rzeczy zrobic a efekt bedzie ten sam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 57 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 111
biorę l karnitynę 500 mg 3 x dziennie , zawsze na pusty żołądek, rano na czczo, po południu i na noc.
1

Pozdrawiam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

netrition.pl 2.0

Następny temat

DIBENCOZIDE i VANADYL

Wiecej