SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak ćwiczyć

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1894

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 796
Siemka jestem tu nowy i potrzebuję Waszych porad. Mam 180 cm i ważę 70 kg. Chce trochę przypakować a głównie chodzi mi o mięśnie klatki piersiowej, bicka i plecy. Chciałbym też wyrzeźbić brzuch ale już działam z apki na tel. Jeśli nie pomoże to coś innego ogranę. Ale ok skupmy się na na moich ćwiczeniach. W domu mam ławeczke do ćwiczeń ( prosta/skośna ) i hantle 2x20kg. Powiedzcie jakie mam wykonywać ćwiczenia na dana partię. Ile serii/powtórzeń i jakim obciążeniem? Ile dawać sobie czasu na odpoczynek między powtórzeniami ? Kupiłem sobie HCL CREATINE firmy 7NUTRITION. Wiem że nie ten dział ale możecie napisać co najlepiej jeść na śniadanie i kolacje ? Żeby nie poszło w brzuch tylko w mięśnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518

Rozpoczynając treningi siłowe zastanawiamy się jak ćwiczyć na posiadanym przez nas sprzęcie, a wiadomo, że im więcej sprzętu mamy dostępnego tym bardziej urozmaicony mamy trening.
Jednak na samej ławce regulowanej i hantlach regulowanych można sensowny trening przeprowadzić.

Zacząć jednak należy od tego, że plan treningowy powinien obejmować całe ciało, angażować do pracy wszystkie partie mięśniowe, a nie wybrane grupy mięśniowe.
Po drugie na samym początku przygody z siłownią nie są nam potrzebne suplementy diety ponieważ podstawą jest dieta. Powinniśmy policzyć zapotrzebowanie, podzielić makro i ustalić jadłospis.

Co do treningu to jak każdy początkujący zaczynamy od ćwiczeń podstawowych czyli w treningu powinny się pojawić ćwiczenia jak martwy ciąg , wiosłowanie, wyciskanie leżąc i stojąc, przysiady, wykroki.
To zrobimy wszystko na samych hantlach regulowanych i ławce tylko trzeba te ćwiczenia odpowiednio skomponować.

Jak wszystko dobrze zaplanujemy to bez problemu możemy budować formę na takim sprzęcie, a suplementy z czasem wprowadzić.

Polecamy również: Trening z hantlami. Czy można ćwiczyć samymi hantlami?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-06-23 11:57:31

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
sniadanie i kolacja to nie wszystko, liczy sie cała dieta a niue tylko 2 posiłki, obciazenia nikt \ci nie poda nie wiemy jak jestes silny, zaproponuj coś a My skorygujemy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 796
wiem że to nie wszystko ale takie podstawowe posiłki chyba są ? Np wczoraj ćwiczyłem tak : 3 serie po 15 powtórzeń z obciążeniem 10kg na bicepsy i klate. 3 ćwiczenia na klate i 2 na bicepsy + wypompowania
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33025 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Masz ogromne braki wiedzy podstawowej , zacznij od lektury i poczytania odpowiednich tematów . Poczytac podwieszone tematy w dziale junior , odzywianie oraz treningi poczatkujących
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 796
wiem że to nie wszystko ale takie podstawowe posiłki chyba są ? Wczoraj robiłem tak : 3 ćwiczenia na klate po 3 serie i 15 powtórzeń z obciążeniem 10kg ( na jednej hantli ) i czuje że dałbym rade więcej tylko nie wiem co podnieść czy ciężar czy powtórzenia lub serie... Z bicepsami robiłem tak : 2 ćwczenia po 3 serie i 15 powtórzeń z obciążeniem 7kg ( na jednej hantli ) i było już trochę ciężej ale udało się ledwo co. Po wszystkich ćwiczeniach robiłem wypompowania z obciążeniem 4 kg. Jeszcze raz piszę bo wcześniejszego postu nie mogłem edytować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
jak 15 powtózen to na pewno podnosić w górę ciezar a nie ilość powtórzeń

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Finalny, 4-dniowy trening split do oceny

Następny temat

plan treningowy - proszę o opinie

WHEY premium