SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jadlospis zmienilam, kilka pytan

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1781

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
doszlam do tego ze chce zmienic jadlospis, nie lubie jak sie mnie zmusza, bardzo dobrze sie czuje na tym jadlospisie jednak mam pare kwesti z tym zwiazanych

jem tak
I posilek - owsianka (platki owsiane (do 5 lyzek) + lyzka otrebow, szklanka mleka, owoce, kakao i slodzik*)
II posilek - 2 razowe bulki z bialkiem (np twarog, albo mozarella) + warzywa(salata, pomidor, ogorek, rzodkiewka)
III posilek 50 g weglowodanow (ryz/makaron razowy badz ziemniaki) + 130-150 g miesa/ryby + surowka
IV posilek bialko + owoc/warzywo

jesli wychodze to zabieram ze soba posilki

w miedzy czasie - zalezy jak jem posilek dorzuce podwieczorek - np owoc
np dzisiaj pozno wstalam, czasem owsianke jem o 8 a dzisiaj bedzie ok 10

* slodzika uzywam w zastepstwie za cukier i nie wiem czy go wyelimminuje, slodzik nie zawiera aspartanu
poza silownia malo pije - zapominam ze mam pic wode, nie mam tez wody pod reka (ktos ma rade na to?)
zamiast kanapek moge robic np placki bialkowe
tak jak o wodzie zapominam tez o tluszczach roslinnych, ale bywa ze surowke skropie olejem/oliwa


teraz jestem chora a na silownie wracam za tydzien.
zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne

zeszczuplalam ost - przez miesiac silownia (jedzenie nie bylo takie j/w ale ograniczylam gazowane napoje, slodycze itp, bylo wiecej warzyw
od tamtego weekendu nie jadam tez domowych klusek pierogow i nie jadam slodyczy - dozwolona czekolada 70% )

mam 172, waze 68,5 kg

wymiary

biust
talia
brzuch
biodra - 102 cm
udo - 61 cm
lydka - 36 cm

chcialabym dobic do ok 63/60 kg (nie wiem czy to zamalo czy ok) - spalic tkanke tluszczowa

- czy takim sposobem zywienia dojde do tego. nie licze kalori wiec nie wiem czy moje zapotrzebowanie jest przekroczone czy nie?
- interwaly - jesli wroce na silownie to czy moge cwiczyc 2 minuty biegu i 2 minuty chodu - przez 20 minut , 2 razy na silowni (miedzy cwiczeniami silowymi) czy tak wygladaja interwaly - ze dowolnie je ustalamy, czy sa wytyczne ile nalezy biegac/chodzic
max ile moge pobiegac to 3 minuty
tempo - 6,5 km/h i chod 5,5km/h
(musze sie trzymac uchwytow bizeni bo boje sie biegac na niej ale grunt ze sprobowalam :P)
- czy silowe cwiczenia ograniczyc do 2-3 razy w tygodniu i tylko codziennie robic te interwaly - na silowni moge byc od pon- pt- chce cwiczyc i wykorzystac karnet zeby szybciej poprawic sylwetke

boje sie ze zeszczupleje a bede wazyla przypuscmy te 67 kg z racji masy, a ja chcialabym w ogole wazyc ponizej 65 - poprostu tak wyszlo


do dyspozycji mam tez rower - moge jezdzic na wycieczki z lubym, mam tez basen - jak da rade to go wrzuce gdzies
obecnie siedze w domu i nie cwicze, tzn cwicze domowe - podskoki, pajacyki, skretosklony, brzuszki, pompki damskie, przysiady
juz wychodze z antybiotykow, musze dojsc do siebie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wymiary cd
biust ok 101 (zalezy mi zeby zszedl, bo ciezko z taka miseczka - H/I kupowac swobodnie miseczke/kostium kapielowy)
talia 75
brzuch 90
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 5688 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34046
agusia1988 swoją wypowiedź możesz edytować naciskając notatnik z ołówkiem na panelu

ale najpierw przeczytaj: https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html

uzupełnij dane wg formatki w pkt 4

swoje menu wrzuć w dietetyk.sfd.pl lub dzienniki.sfd.pl

+ jeszcze zdjęcia sylwetki

Zmieniony przez - zouzelina w dniu 2011-05-18 10:08:37

z Mayą http://www.sfd.pl/-t767671.html

Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego
Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej ..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


zdjecia mam
Wiek : 23
Waga : 68,5
Wzrost : 172
Obwód w biuście : ok 101
Obwód pod biustem :
Obwód talii w najwęższym miejscu : 75
Obwód na wysokości pępka : 90
Obwód bioder : 102
Obwód uda 61
Obwód łydki 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch? dolna czesc plecow
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ramiona? nogi?
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) rower, basen, silownia, cwiczenia w domu
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka
Co lubisz jeść na obiad : piers z kurczaka, ryby
Co jako przekąskę : owoce- np grapefruit
Co jako deser : owoce
Ograniczenia żywieniowe : brak, nie lubie za duzo nabialow, musze sie zmuszac do twarogow
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : tak biore tabletki, od wczoraj
Preferowane formy aktywności fizycznej j/w rower, basen, silownia, domowe cwiczenia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak, na silowni czasem bralam termo speed extreme
Stosowane wcześniej diety : brak


chce zrzucic brzuch, poprawic plecy - jak wdac mam zwaly tluszczu. podniesc i wymodelowac posladki (balam sie wstawic zdjecie w samych stringach), wyszczuplic biust - problem z zakupem bielizny i kostiumu, wyszczuplic ramiona, wyszczuplic nogi a dodatkowo wymodelowac zeby byly jedrne

to moje menu
http://imageshack.us/photo/my-images/849/menuw.jpg

nie wiem ile waza bulki grahamki, ja zjadam takie 2
zamiast mozarelli - zrobilam raz paste z twarogu - dalam 100 g twarogu, lyzke majonezu dla lacznika (bylam poza domem i tym dysponowalam tylko) i szczypiorek

czasem jem cala kulke mozarelli - albo na kanapke albo na kolacje a ta ma duzo wiecej kalorii

do owsianki czasem daje wiecej owocow - banany + truskawki, banan, jalbko+ grapefruit

nie liczylam juz warzyw bo uwazam ze to bez sensu, daje duzo warzyw - na kanapke 2 liscie salaty, plaster pomidora, 2 plastry ogorka

do obiadu daje rozne surowki, raz pokrojone warzywa a raz mizerie na jogurcie
raz zjadlam kapuste kiszona

jadam ryz albo makaron - roznie przyrzadzam np w formie spaghetti

jesli chodzi o kolacje to to samo - albo owoc albo warzywo

calosc wyszla


Suma dobowa:
1144.9 kcal
87.1 białka
25.3 tłuszczy
140.9 węglowodanów

chociaz mnie sie to wydaje za malo.


Zmieniony przez - agusia1988 w dniu 2011-05-18 11:40:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1572 Wiek 50 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13767
chociaz mnie sie to wydaje za malo.
Dobrze Ci się wydaje, to głodówka a nie jedzenie.

What is a calorie? Calories are the little bastards that get into your wardrobe at night and sew your clothes tighter...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
Agusia lektura dla Ciebie
https://www.sfd.pl/-t60467.html

Jak się zgodzisz z tym co tam jest napisane to jeszcze druga:
https://www.sfd.pl/-t585708.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale ja sie nie glodze, ja sie najadam tym jedzeniem. wg tych kalkulatorow wyszlo mi tyle kalori ale mnie sie to wydaje stanowczo za malo. nie sadze zeby np dwie kajzerko-grahamki mialy tak malo kcal. moj obiad siega 400 kcal. sniadanie tj owsianka tez. to jest 800 kcal. 2 grahamki, troche bialka = np kulka mozarelli ma juz 250 kcal (wpisalam tak malo bo czasem daje polowe a czasem nie) albo 100 g twarogu - wiecej sie rozlatuje na kanapce

nie wpisalam tylko warzyw bo nie powinno sie ich wyliczac moim zdaniem ale kiedys zrobilam 300 g mizeri

dzisiaj do obiadu na wage wladowalam po 2 czubiaste lyzki surowek - 3 rodzaje, cala duza podzialke w styropianowym opakowaniu mi zajely warzywa

a od wczoraj nie chce mi sie jesc, zjadlam 2 posilki i tyle. dzisiaj zjadlam owsianke, ryz z pieczonym schabem + surowka, potem zupe i kolejne drugie danie tj 5 klusek slaskich + kilka lyzek kapustki- moglam nawet nie jesc tych dwoch dan ost

pewnie przez chorobe i antybiotyki, ale jak sie woda tez zapije to tez nie mam ochoty na jedzenie

jak pozno wstaje to automatycznie posilki sa przesuniete i czasem nie ma miejsca na podwieczorek
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Małe pytanie, zarazem mój problem i kompleks

Następny temat

białko w diecie wegetariańskiej

WHEY premium